Tarım Fuarı ve Kavun Karpuz Festivali Tekrar Başlamalı

Tarim fuari ve kavun karpuz festivali tekrar baslamali

Her şehrin kendine ait öne çıkmış özellikleri, ürünleri ve marka değerleri vardır. Bafra'mız ise ülkemizin en önemli ovalarından biridir. Bereketli topraklarıyla tarım, ilçe halkımız için ciddi bir geçim kaynağıdır.

Bafra Tarım Günleri düzenlemek, tarım ürünlerimizin daha geniş kitlelere tanıtımı ve ulaştırılması, yeni teknoloji ürünü tarım aletleri ve makinelerinin çiftçilerimize ulaştırılması, verimlilik, rekolte, iç pazarlama ve ihracat için son derece önemli ve faydalı olacaktır.

Geçmiş yıllarda bu anlamda şehrimizde tarım fuarı ve kavun karpuz festivali yapılmaktaydı. Bu etkinlikler, ilçemizin hem daha çok tanıtımı hem de ekonomik kazanımları için güzel oluyordu. Fakat yaklaşık 10 yıldır yapılmıyor. Bu, şehrimiz için bir kayıptır.

Bu etkinlikler, Bafra Belediyesi önderliğinde, İlçe Tarım Müdürlüğü, Ticaret Ve Sanayi Odası, Ziraat Odası Ve Ticaret Borsası ve iki üniversitemizin işbirliği ile daha geniş ve kapsamlı bir anlayışla yeniden başlatılmalıdır.

Tarım Fuarı, tarımla ilgili konferans ve çalıştaylar, eğitim aktiviteleri, kavun karpuz yarışması, Bafra tarım ürünleri tanıtım ve satış stantları, tarihi ve doğal güzellikler alanları ve müzelerimize turlar düzenlenmelidir. Finalinde ise bir halk konseri yapılmalıdır.

Uluslararası Kapıkaya Festivali’nin yanında, uluslararası Bafra Tarım Günleri ilçemize büyük katkılar sağlayacaktır. Bilim ve teknoloji bir araya gelecek, yatırım, üretim ve istihdamın önünü açacak ve gelişmesini sağlayacaktır. Verimliliği ve rekolteyi artıracak, en son teknolojinin çiftçilerimizle buluşmasını sağlayacaktır. Turizm değerlerimizi tanıtacak, iç ve dış turizmin artmasına öncülük edecektir. İlçe ekonomimize, kültür ve sanat faaliyetlerine, bilimsel çalışmalara bir canlılık gelecektir.

Son belediye meclis toplantısında teklif edilen ve tüm meclis üyelerinin evet oyları ile kabul edilen tarım komisyonunu çok olumlu ve değerli buluyorum. Belediye başkanını ve belediye meclis üyelerini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Bu komisyonun bu etkinlikler ve ilçemizde tarımın daha ileriye gitmesinde lokomotif olacağına inanıyorum.

Adnan Hazır

Bafrahaber.com 
18 Mayıs 2024

 • BafraHaber Yorum
 • Tarım Fuarı ve Kavun Karpuz Festivali Tekrar Başlamalı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 22
User defaultYorum Id: 216985
25 Mayıs 2024
16:27
 • Yorum Id: 216985
 • 25 Mayıs 2024
 • 16:27

Bafra'nın geleceğini çok karanlık görüyorum. kozmopolit bir yapıya sahibiz. siyasiler, belediye , oda başkanları ellerini taşın altına koymuyor. üzerimizde ki ölü toprağını ve ataleti atmak lazım.

User defaultYorum Id: 216878
23 Mayıs 2024
22:17
 • Yorum Id: 216878
 • 23 Mayıs 2024
 • 22:17

Egeli ihracatçılar bafrada sebze meyve ve bitkisel ürünlerde 1 milyar dolar ihracat yapacaklarmış. bu büyük olay. bafra canlanır. yazar arkadaş haklı çıktı. tarıma önem verelim daha fazlası olur. sera osb yapanlar haklı çıktı. inşaallah devamı gelir.

User defaultYorum Id: 216862
23 Mayıs 2024
18:39
 • Yorum Id: 216862
 • 23 Mayıs 2024
 • 18:39

Bafra kavunu karpuzu domatesi eriği vs çıkınca alabiliyoruz. tadı ise çok daha güzel. faydalı bir öneri. hayırlı olsun.

Daha Fazla Yorum