Bafra Trafiği ve Dolmuş Durakları

Bafra trafigi ve dolmus duraklari

Bafra için düşünülmüş ve güzel bir uygulama olarak 5 yıl önce hayata geçirilmiş olan dolmuş durakları ve bankları konusunda pratikte yaşanan bazı aksilik ve problemler bulunmaktadır. Dolmuş durakları, hem şoför esnafımız için hem de güneşli ve yağışlı havalarda dolmuş bekleyen vatandaşlarımız için son derece kullanışlı ve faydalıdır.


DURAKLARDA PARK PROBLEMİ


Bu faydaları azaltan bazı eksiklikleri giderme noktasında yetkililer kadar bizlere de görevler düşmektedir. Bu eksikliklerin başında yolcu indirme ve bindirme duraklarındaki araçların park konusu bulunmaktadır. Durak önlerine park ettiğimiz araçlar trafik akış hızını azaltmaktadır. Yine bu durakların tam önüne yapılan araç parkları, dolmuş bekleyenlerin dolmuşları görmelerine engel olmaktadır.


TRAFİK IŞIKLARINDA PARKLAR TEHLİKELİ


Dolmuş duraklarındaki bu problemler yanında, trafik ışıklarının hemen önüne ya da arkasına yapılan parklar hem tehlikelere neden olmakta hem de trafik akışını bozmaktadır. Araç sahiplerinin bu konuda duyarlı ve dikkatli olmaları herkes için daha faydalı olacaktır.


BİZE, YAYALARA YOL VERMEK YAKIŞIR


Ayrıca araç sahiplerinin yaya önceliğine önem vermeleri gerekir. Trafik ışıkları olmayan bölgelerde yayalar yoldan karşıdan karşıya geçerken yol vermeliyiz. Mecbur kalmadıkça korna çalmamalıyız. Yoldan karşıdan karşıya geçen bir kadının annemiz, erkeğin ise babamız olduğunu düşünürsek, Bafra insanında olan sevgi ve saygının en güzel örneklerinden birini de trafikte sergilemiş oluruz.


MALİYETSİZ ÇÖZÜMLER


Basit gibi duran çözümler için bir maliyet getirmeyecek ama duyarlılığımızın göstergesi olacak olan bir diğer husus ise kaldırım üzerine araç parkları konusudur. Bu parklar engelli insanlarımızın ve yayaların kaldırımları kullanımında zorluklara neden olan trafik kuralları ihlalleridir.


DAHA DÜZENLİ BİR ŞEHİR


Bu konularda yetkililer, araç sahipleri ve yayalar işbirliği yaparak çözüm üretebilir. Çıkacak olan çözüm, trafik akışı dahil herkesin rahatlamasına ve daha düzenli bir şehir ortamına kavuşmamıza katkı yapacaktır.


ELBET YETERSİZLİKLER VAR


Bu problemlerde yeterli açık, katlı ve kapalı otopark olmayışının, inanılmaz derecede artan araç sayısının ve yıllar içinde yolların yetersiz kalmasının elbette etkisi var. Yetkililerin bu problemleri çözmesi ve tedbirler alması kaçınılmazdır. Bunu gerçekleştirmek için çalışacaklarına inanıyorum.


BAFRA KENT KONSEYİ


Bir an evvel Bafra kent konseyinin aktif hale getirilmesi gerekir. Bu şekilde yetkililere sağlayacakları birçok fikir ve önerinin doğacağına inanıyorum. Bafra insanının zeka, bilgi, donanım ve fikirlerine güveniyorum.


Adnan Hazır

25 Mayıs 2024, Bafrahaber.com


 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Trafiği ve Dolmuş Durakları içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 30
User defaultYorum Id: 217554
31 Mayıs 2024
19:38
 • Yorum Id: 217554
 • 31 Mayıs 2024
 • 19:38

Şahsen benim bu kadar minnacık şeylerin yapılacağına dair minnacık umudum bile yok. bafradaki malum tüm yetkililer makam mevki rant koltuk statü kazanmak için varlar. meşale sera osb yönetimi kuruluyor deyin bakın hemen nasıl kuruluyor.

User defaultYorum Id: 217457
30 Mayıs 2024
18:28
 • Yorum Id: 217457
 • 30 Mayıs 2024
 • 18:28

45 yıldır bafrada yaşayan biriyim. artık biraz ileri gidelim. bırakın yayaya yol vermeyi neredeyse yayanın üzerine araba sürülüyor. su sıçratiyorlar. herkes korna çalıyor. kaldırımlara otomobil park ediyorlar. dolmuşcular içinde bir tur boyunca telefonla goruseni var. kahve çay ocakları onu sigara yeri oldu. azıcık bir düzen gelsin. yerler izmarit ve çekirdek kabuğu dolu. otopark yeterli hiç değil. yerlere tükuruyoruz. her şeye seyirci kalan belediye var sivil toplum örgütleri olan . odalar ise koltuk yeri olmus

User defaultYorum Id: 217432
30 Mayıs 2024
14:19
 • Yorum Id: 217432
 • 30 Mayıs 2024
 • 14:19

Zabıta ve trafik iş birliği içinde çalışsınlar. trafik kurallarını uygulasinlar. oto parklar yapsınlar. bu kargaşa böyle devam edemez.

Daha Fazla Yorum