BÖLÜNME EŞİĞİNDEKİ TÜRKİYE-SESLERİ ANCA ÇIKAN SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ

Kalkmışlar, "Kürt Açılımı" adı verdikleri; ABD yapımı, AB destekli, AKP onaylı bir açılım yapıyorlar ve buna "Demokratik Açılım" diyorlar. Sözde aydınlar bölünmeyi bile tartışıyor, cani Apo`nun serbest bırakılması bile gündem de yerini alıyor, mecliste vekiller gözyaşlarına boğuluyor, işbirlikçiler kapı kapı dolaşıp hain emellerine ortak arıyor, bir kısım sanatçı bu proje karşında duranları iki cihanda lekeli kabul ediyor...

Yukarıda yazdıklarım yaz yaz bitmez...Kafiyeli bir köşe yazısı yazmayacağım bu kez.Üstü örtülü olmayacak; açık ve net...İsim isim söyleyeceğim. İlk önce AKP zihniyetine, sonra Başbakan R.T.E` ye...Bir kısım sözde aydınlardan meclisteki gözüyaşlı milletvekillerine...Sanatçı Sezen Aksu` dan, Samsun Milletvekilleri Suat Kılıç ve Ahmet Yeni` ye...

AYNI FOTOĞRAF KARESİNDE BULUŞANLAR

AKP` nin, geldiğinden beri aklı, zaten ülkenin problemlerini çözmek için çalışmıyordu, ülkeyi çözmek için proğramlanmış bir hafızaya sahipti. Bu kez yalnız da değiller. Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Rektörler, Emniyet Müdürleri, Gazeteciler, Sözde Aydınlar...Hep aynı çizgide buluşmuşlar. Bakıyorsunuz fotoğraf karesine, bir tarafta bu saydıklarım, diğer tarafta DTP + PKK...Hadi bunları anladık, bunların zoru vardı da; bir de aynı kareye uçtan bucaktan girmeye çalışan Yaşar Topçu yok mu` Tanırsınız BBP Genel Başkanı. O da kendini bu kareye koymaya çalışıyor. Onun zoru farklı desekte bu karede gözükmesi BBP tabanının isteyeceği bir davranış değildir...Sırf Başbakanları istiyor diye ne yapıldığının farkında olmayan AKP` lilerde var aynı suça ortak olan. Bir de kör gözle desteklemeleri yok mu` Ülke bölünse sırf Başbakan yaptı diye, bunun altında "hayır" ararlar bu AKP` liler. Bu kadar tapar bu zihniyet. Bunun yanında, işin farkında olup, koltuğundan ya da ekmeğinden olmak istemeyen AKP` lilerde var. TÜRK MİLLETİ bunların fotoğraflarını zihinlerinde yer etmiştir.

AMAN ALLAH`IM...TARİHİ BİR KONUŞMA!

Başbakan bir konuşma yapıyor. Öyle bir konuşma ki bu, herkes ağlıyor. Adı da neymiş: "tarihi konuşma". Nedense benim duygulanmadığım bir konuşmaydı. Bölünme projesinden bahsedilirken, duygulanacak değildik tabiki. Şimdi soruyoruz o zaman: -Bu ülkede binlerce Şehit cenazesi oldu, O vekiller -hatta Sayın Bülent Arınç` da o Şehit cenazelerine katıldı- O gözyaşlarının onda birini vatanları için ölen aziz Şehitlerimiz için döktüler mi acaba` Hainlik için gözyaşı dökenler, bu ülkede Şehitlerimizin adını bile anamazlar. Birileri Şehit cenazelerini istismar ediyor diyen din istismarcıları, katılmadıkları törenlere katılanları da yadırgıyor. Bafralı değerli kardeşim Erkut Yılmaz Şehit düştüğünde yanı başımda saf tutan CHP` li vekil Haluk Koç` tu. O zaman hiç bir AKP` li vekil de bu törene katılmamıştı. Madem Şehitlerimize sahip çıkmıyorsunuz, bırakın da sahip çıkanları yadırgamayın.

Köşe yazarları, bu sürece katılmayanları yerden yere vuruyor. Biz, yani tepki gösterenler, "Demokrasinin gelişmesine engelmişiz". Adı ne bu adamın: -Hasan Cemal. Biri daha vardı, Cengiz Çandar mıydı ne` Sonra Mehmet Barlas, Taha Akyol, Mümtaz Er Türköne...Pek lazım olmayan isimler hani. İçindeki bir kaç isim, nerde Türkiye` yi bölme projesi var, destekleyen isim. 7 göbeğini araştırsan bilmem ne çıkar. Yani kısacası birilerine hizmet ediyor ve hizmet ettikleri de bu devlet değil, belli...Kızmasınlar sakın! Özgür bir ülkedeyiz, hani özledikleri ülke. Türk` e sövmenin bile önünü açan kanunları destekleyen adamlarsınız siz. Anlayışla karşılarsınız, suratlarınıza sövsek bile. TÜRK MİLLETİ bunların da fotoğraflarını zihinlerinde yer etmiştir.

Bir kısım sanatçı...Başta Sezen Aksu. İki cihanda lekeliymişiz biz. Hadi bu dünya hakkında yorum yap ta, sen kimsin ki benim öbür dünya da ki durumumu bile belirtiyorsun` Neyse, ben yine de bu dünyadaki durumunu söyleyeyim. Allah var yukarda, öbür dünyada tayin eder durumumuzu. Sayın Sezen Aksu, sizin lekenizi tarih yazmıştır hafızasına. Tarihin lekeli sayfalarını okuduğumuzda, baş aktör olarak yer aldığınızı bilmenizde fayda vardır.

SAMSUN`A HİZMET İÇİN KONUŞMAYANLAR, KONU BÖLÜNME OLUNCA, SESLERİ ÇOK GÜR ÇIKIYOR.

Gelelim Sayın vekillerimize...Biri Ahmet Yeni, diğeri Suat Kılıç. Baframızın sorunlarıyla yoğrulmuş, herbirine çözüm bulmuş, "değerli vekiller". Konvoylarla karşıladığınız, adlarına yemekler verdiğiniz, 2 dönemdir baştacı yapılmış çok sevdiğimiz(!) vekiller. Mecliste bir tane bile "yazılı ve sözlü önergesi olmayan" vekiller. Ama haklılar, bölgenin sorunları olmadığı için, herhangi bir önergeye gerek duymamışlar. Neyse Bafra` ya hayrı dokunmayanlardan, ülkeye hayır beklemek doğru olmaz. Vekil Suat Kılıç demiş ki Türk Milliyetçileri ve onun Liderine: -"Urgan Milliyetçisi" bunlar. Şimdi o urgan var ya, Türk Milletinin elindedir. Türk Milleti, tarih önünde hain sıfatını taşıyan birçok kişinin kafasına ilmiği dolamasını bilmiştir. Dileğim o urganın Vekil Kılıç` ın boynuna dolanmamasıdır. Şimdi soruyorum vekillere, AKP` nin Samsun Vekilleri: -"Bölünerek demokratikleşen" ülkemiz için Samsun halkının görüşlerini almışlar mı acaba` Sayın Kılıç` ın sesi gür çıkıyor bu aralar. Soruyorum: Samsun` nun sıkıntılarını dile getirirken, bu kadar gür konuşur muydunuz` Ben sesinizi vekil oldunuz olası duymadım. Samsun` a hizmet için konuşmayanlar, konu bölünme olunca sesleri çok gür çıkıyor. Vekil Ahmet Yeni` de bu isimlerden birisidir. Birisi de Vekil Cemal Yılmaz Demir. Sayın Yeni, sağlık sektöründe çıkmaza soktuğunuz Bafra` yı bir kez olsun konuştunuz mu, çözüm aradınız mı` Milleti hastane kuyruklarında perişan ettiniz. Geceleri acile gidip, o insan kalabalığını görmediniz mi` Millet sizden "hastane istiyor, iş istiyor, aş istiyor". Sayın Vekiller, gelin bunları konuşalım. Sorun arıyorsanız, Alaçam`ın Kızlan Köyünde de okul yok. Orası da eğitimsiz, yolları perişan. Bafra` nın karpuzu para yapmıyor Sayın Yeni. Çiftçinin durumunu sen daha iyi biliyorsun. Gençler birbirini vuruyor Bafra` da. Sosyolojik bir önlem üretebiliyor musunuz`

Üretemezsiniz siz. Bölgesinin sorunlarını dile getirmekten aciz ve sesleri çıkmayan bu zihniyet, ülkeyi parçalamak, kardeşi kardeşten ayırmak için, medya da boy boy fotoğraf veriyorlar. Samsun bu zamana kadar Vekil çıkarttı çıkartalı böylelerini çıkartmadı. Sustuk sustuk diye, kendi "toz pembe" dünyalarında bizleri boğmaya çalıştılar. Bu zamana kadar, bu denli bir uslup kullanmadım ama Bafra` nın sorunlarını görmezden gelip, akılları on karış havada olan bu zihniyete birşeyler yazılmalıydı.

Unutulmamalıdır, Kürtler bizim öz ve öz kardeşimizdir. Benim çocukluğum da bir çok Kürt kardeşimle geçti. Aynı oyunları oynadık, aynı halayda, aynı horonda birlikte yer aldık, birlikte ağladık, birlikte güldük, birlikte okuduk. Biz Kürt kardeşlerimizle "bir"iz. "Birlikte" yaşarken, bizleri "yan yana" yaşamaya iten AKP` nin bu oyununa "birlikte" dur! diyeceğiz. Ziya Gökalp` in şu sözleriyle yazımı bitirmek istiyorum.

Bir Türk bir Kürt`ü sevmezse Türk değildir
Bir Kürt bir Türk`ü sevmezse Kürt değildir.

1000 yıllık kardeşliğimiz bozulmayacaktır...Bozdurmayacağız.

Selam ve Saygılarımla...
  • BafraHaber Yorum
  • BÖLÜNME EŞİĞİNDEKİ TÜRKİYE-SESLERİ ANCA ÇIKAN SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0