Güzel Köyüm Bafra

Belediye başkanımız Haziran ayı meclis toplantısında AVM`nin kurulmasıyla Bafra`nın köylükten kurtulacağını ifade ediyor. Bafra`nın köy gibi görünmesinin sebebi AVM eksikliği değil çarpık yapılaşma, yollar, kaldırımlar, çevre kirliliği ve alt yapısıdır. Başkan eğer Bafra`yı köy görünümünden kurtarmak istiyorsa ivedilikle bunları düzeltmesi gerekir.

Yapılmakta olan AVM diğer AVM`lerde gördüğümüz gibi kurumsal firmaların mağazaları ile dolacaktır. Bu zaten ekonomik sıkıntıda olan Bafra esnafımızı kepenk kapatmaya ve o AVM`lerde veya sömürücü şirketlerde çalışmaya mecbur kılacak. Yerel esnaftan 1 veya 2 tanesi mağaza açabilecektir.

Bir de size sorum olacak. Yapılmakta olan AVM neden belediyeye teşekkür ediyor? Belediye uygun şartlarda imarını vermiş ise görevini yapmıştır. Bu teşekkürün yüz yüze söylendiği zaman yeterli olması gerekmez mi?

Bu işin bir de ekonomik boyutu var.  AVM`nin yapılması Bafra`ya olan bir yatırımdır. Orada yapılacak alışveriş ile Bafra kazanacak demek isterdim ama maalesef öyle olmayacak. Zaten gereğinden fazla büyük marketlerin olmasıyla yapılan alışverişteki kazancın şehir dışına hatta yurtdışına çıkması ile Bafra`nın ekonomisi zayıflıyor. AVM içindeki mağazalar da şehir dışından geleceği için bu sıkıntı daha da büyütecektir.    

Alışveriş yapılacak işyerlerinin bir arada olması ekonomiye canlılık katar aynı zamanda tüketici için faydalı olur. Belediye başkanımız ile kaymakamımız merasim törenleri yerine Bafralı esnaflar ile bir araya gelip onlarla birlikte Bafra halkının yararlanabileceği şekilde yapılacak halk AVM`si veya halk çarşısı Bafra`nın ekonomisine can katabilir. Böylece yöneticilik becerileri ile hem yöneticilerimiz kazanır hem de Bafralı esnafımız ticareti ile kazanır.

AVM`LER itibar kazandırmaz para kazandırır, itibar ise para ile kazanılmaz.

  • BafraHaber Yorum
  • Güzel Köyüm Bafra içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 11
User default
07 Kasım 2017
21:43
  • 07 Kasım 2017
  • 21:43

İslam dini köleliği kaldırmıştır,bızım dın tuccarları avm lerle ve taşorön sistemi ıle tekrar kölelik sıstemını sivri zekalılar sayesınde ulkemıze hızla kazandırma çabasındalar...

User default
07 Kasım 2017
21:43
  • 07 Kasım 2017
  • 21:43

Çok saçma bir yazi olmuş bafra haber nereden buluyor bu yazarlari anlamadik bafra için her yatirim büyüme aracidir herşeye karşi gelmek eleştirmek laf salatasi yapmak saçma olmuş

User default
07 Kasım 2017
21:43
  • 07 Kasım 2017
  • 21:43

Sayın yazar hiç esnaf oldunuz mu? ssk odediniz mi vergi verdiniz mi? dünyayı iyi okumak lazım nasıl gelişiyor bi bakmak lazım... bafra esnafı acaba fırsatını bulsa bafrayı takar mı? bunu da düşünmek lazım... oyle kafadan yazmayla olmaz bu işler

Daha Fazla Yorum