BAFRA

Ucube Trafo Direği De Kaldırılsın!

 
 4405
Ucube Trafo Direği De Kaldırılsın! - Şimdi sıra tarihi Çarşı Camisinin estetiğini bozan, minarenin silüetini tamamen kapatan demir yığını trafo direğini kaldırmakta. 
Bafra Haber

 |  - Şimdi sıra tarihi Çarşı Camisinin estetiğini bozan, minarenin silüetini tamamen kapatan demir yığını trafo direğini kaldırmakta. 

Restorasyonu tamamlanan Çarşı Camisinin önündeki paravanların kaldırılması ile ortaya çıkan ve kötü bir tesadüf ile direğin önüne denk gelen klima, Bafralıların tepkisini çekti ve direk ile beraber ısrar edilmeden kaldırıldı. 

Israr edilmeden diyorum çünkü çoğu kez bu kadar kolay olmuyor. Muhtemelen şehrin ileri gelenlerinin de bu konuda girişimleri olmuştur. 

Şehir üzerine kafa yoran, duyarlılık gösteren, estetiğe, tarihe önem veren kentliler direğin ve klimanın kaldırılması için ilan edilmemiş bir kampanya başlattı. 

Bafra Haber’in sorunu ortaya koyan ilk haberi sonrası herkes seferber oldu. Bafra basını sahip çıktı, kentliler sosyal medyalarını kullanarak tepki gösterdi, onlarca yorumlar yazıldı. 

Sonuç direk ve klima kaldırıldı.

Şimdi sıra tarihi Çarşı Caminin önündeki trafo direğinde. 

Trafo direği, caminin dış görüntüsünü bozuyor, minarenin silüetini bozuyor, demir yığını olarak şehrin estetiğini bozuyor. Daha pek çok çevresel faktörler var ki, onları yazmaya gerek yok.

Haydi Bafralılar, klimayı da, direği de kaldırttınız, şimdi de şu trafo direğini kaldırtalım. Bafra’nın göbeğindeki bu çirkinlik abidesi kaldırılarak daha uygun bir yere örneğin caminin giriş kapısı yönündeki araya kabin olarak konulabilir. Ya da daha daha uygun bir yere alınabilir. 

Bu konunun muhatabı Yedaş. “Ucube trafo Direği de kaldırılsın” diyelim. 


ali ihsan

bafrahaber.com 17 Ocak 23


Etiket için 

Twitter: @yedaskurumsal

Instagram: @yedaskurumsal

facebook: @yedaskurumsal

Destek için

Belediye Başkanı Hamit Kılıç

Twitter: @hamitkilicbafra

Instagram: @hamitkilicbafra

facebook: @hamitkilicbafra


Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Ucube Trafo Direği De Kaldırılsın! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 24
User defaultYorum Id: 176360
25 Nisan 2023
12:12
 • Yorum Id: 176360
 • 25 Nisan 2023
 • 12:12

Milletin o direk bı tarafına girdiği için kaldırın diyorlar yani girmese o direk insanların bı tarafina susarlardi

User defaultYorum Id: 173008
24 Mart 2023
23:10
 • Yorum Id: 173008
 • 24 Mart 2023
 • 23:10

Bu işi bilmeyen insanlar ne kadar kolay konuşuyor trafo dire kaldırılsın die laf konuşuyorlarda bilmeden konuşuyorlar herkez bildigi işi konuşsun tartissin he biz elektriksiz kalmayı kabul ederiz derseniz kaldırılması konuştuğumuz kadar kolay o trafo kaç iş yeri kac ev kaç dükkan enerji sağlıyor o kadar kolay değil kaldırılsın denmeyke kaldırılmıyor bu kaldırılsın diyenler bu kadar basit görüyor ise bu işi buyursun gelsin kaldırsinlar

User defaultYorum Id: 169255
06 Şubat 2023
23:22
 • Yorum Id: 169255
 • 06 Şubat 2023
 • 23:22

Yazıklar olsun bizim de arsa talebimiz vardi bu kararı alanlar notunun hesabını nasıl verecek çok merak ediyorum hani zam yoktu hani zam yapmayın diyen sn cumhurbaşkanımız var ama bu kararı alan yöneticiler nasıl aciklayacaklar acaba o fiyata kim yatırım yapar teşvik olmayan bir yere çok yazik

Daha Fazla Yorum