BAFRA

O Belediyeden 23 Nisan'a Yaraşır Kutlama!

 
 3242
O Belediyeden 23 Nisan'a Yaraşır Kutlama! - Keçiören Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Bafra Haber

 |  - Keçiören Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Keçiören Belediyesi başta olmak üzere Türkiye'de birçok belediye milli bayramları coşku ile kutlarken biz de burada, "neden bizde böyle kutlanmıyor" diye hayıflanıyoruz. 

Sebebi açık; bir tarafta Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu modern, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetine gönülden bağlı ve kurucularına saygılı ve minnettar yöneticiler; bu tarafta ise Atatürk'e hakaretler eden feslilere gözyaşı döken yöneticiler. 

Bu kafalar yüzünden biz Cumhuriyetin 100. yılını dahi hak ettiği şekilde layıkıyla kutlayamadık. 

Sizleri Keçiören Belediyesinin 23 Nisan kutlaması haberi ile baş başa bırakıyorum....
Ali İhsan

- Keçiören’de 23 Nisan’a yakışır kutlama

Keçiören Belediyesi’nin düzenlediği ve 3 gün boyunca çocukların gönüllerince eğlendiği 23 Nisan Çocuk Şenliği, vosvos turu ve belediye önünde gün boyu yapılan etkinliklerle taçlandı. Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan ve eşi Filiz Özarslan da üstü açık vosvos ile tur atarak, vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Belediye önü, cadde ve meydanları Türk bayrakları ile donatan Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan kutlamalarında Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği işbirliğiyle düzenlenen turda 67 vosvos ve 9 klasik minibüs renkli görüntüler oluşturdu. Türk bayrakları ve kırmızı beyaz balonlarla süslenen araçlar belediye önünden hareket ederek Keçiören caddelerinde tur attı. Konvoya üstü açık vosvos ile öncülük eden Başkan Özaslan, ilçe sakinlerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Konvoyun son durağı yine Keçiören Belediyesi önü olurken, Başkan Özaslan burada vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.


“Ata'mızın aziz fedakarlığı yolumuzu aydınlatıyor”

Kendisini meydanda coşkuyla karşılayan çocuklara ve Keçiörenlilere seslenen Başkan Özarslan, “23 Nisan tarihimizde önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüz ve onun yol arkadaşları tarafından Samsun’a ayak basıldığında başlayan bu kutlu yürüyüş, milletimizin tarih sahnesindeki onurlu duruşunu ve kararlılığını tüm cihana göstermiştir. Topraklarımızı işgalden kurtarmak, millet iradesini egemen kılmak ve bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti kurmak için gösterilen aziz fedakarlık, yolumuzu aydınlatan en önemli rehberlerimizden birisi olmuştur” dedi.


“Evlatlarımıza sahip çıkacağız”

Atatürk’ün “az zamanda çok iş yapma” anlayışını ilke edindiklerini ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir ülke bırakmak için Keçiören Belediyesi’nin tüm imkânlarını seferber edeceklerini kaydeden Özaslan, “Bizler sarı saçlı mavi gözlü Atatürk'ümüzün kısa zamanda çok işler yaptığını gördük. Bizlere miras bırakılan bu bağımsızlık ruhu her zaman canlı tutulacak. Sizlerle beraber olacağız, evlatlarımıza sahip çıkacağız, onlarla birlikte olacağız. 23 Nisan’ımız kutlu olsun. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.

Özaslan, konuşmasının ardından çocuklarla birlikte bol bol fotoğraf çektirerek meydandaki şenlik alanını gezdi. Kurulan şenlik alanında DJ performansından bando gösterisine, sihirbazlık gösterisinden seğmen ekibinin gösterisine varıncaya kadar birçok etkinlik düzenlendi. Ayrıca tasarım atölyesi, kum boyası atölyesi, planetaryum atölyesi, yüz boyama etkinliği, ebru sanatı çalışması, akıl oyunları atölyesi, parmak boyama atölyesi ve uçurtma etkinliği gibi onlarca aktivite alanı kuruldu. Azeri dans ekibi ve Adana yöresi dans ekibi de gösterilerini sergilerken, Kukuli gösterisine çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Meydana kurulan rengârenk oyun alanları da çocukların vazgeçilmez eğlence odağı oldu. Keçiören’de 3 gün süren 23 Nisan Çocuk Şenliği, akşam gökyüzünü aydınlatan havai fişek gösterisiyle final yaptı.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • O Belediyeden 23 Nisan'a Yaraşır Kutlama! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 9
User defaultYorum Id: 214738
24 Nisan 2024
20:45
 • Yorum Id: 214738
 • 24 Nisan 2024
 • 20:45

Laiklik ayrı bir din olgusuna yerleşmiştir,sorsan müslümanım der ama yaşantısı asla bağdaşmaz,yeni gençler daha dürüst dinsizliğin

User defaultYorum Id: 214761
25 Nisan 2024
08:25
 • Yorum Id: 214761
 • 25 Nisan 2024
 • 08:25

Bafra hakkettiğini yaşıyor.

User defaultYorum Id: 214770
25 Nisan 2024
10:15
 • Yorum Id: 214770
 • 25 Nisan 2024
 • 10:15

23 nisam baframızda coşkuyla kutlanmasına rağmen,sadece demokrasi meydanına tıkalı kaldı.ne kortej yürüyüşü,ne oyunlar,ne de caddelerde tak vs süslenmedi.sadece şiirlerde kaldı tak süslenmesi.bir de ülker'in milli takım için hazırladığı yıllarca öncesine dayanan şarkımız var.orada ( göğü titretir bu şarkımız,70 milyon yürüyoruz ) diye şarkı var.iyi de türkiye 70 değil,85 milyon nüfusu var.hep hazıra konan olduk.yeni şarkılar bestlensin.çocuklara,ülkemize,şehitlerimize ve gazilerimize.herkes günü kurtarmanın peşinde.milletvekilinden tutun il ve ilçe yönetimlerinin tamamı.mem niye var.hiç mi kendilerine sunan dosyalara bakmıyorlar.

Daha Fazla Yorum