BAFRA GÜNDEM

Kaymakam Halis Arslan, Down Sendromlu Çocuklarla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

 
 910
Kaymakam Halis Arslan, Down SendromluÇocuklarla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi - Kaymakamımız Sayın Halis Arslan ve eşi Durdane Arslan Bafra`da bulunan Down sendromlu çocuklarla ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldiler.
Bafra Haber

Kaymakamımız Sayın Halis Arslan ve eşi Durdane Arslan Bafra`da bulunan Down sendromlu çocuklarla ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldiler.

İftar yemeğine Kaymakamı Sayın Halis Arslan ve eşi Durdane Arslan, Emekli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Hasan Yücesan, Yazı İşleri Müdürü İsmail Köylü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak, Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Hatipoğlu, İş adamalarından İsmail Dağ, Şenol Tekin, yeni kurulan Bafra Eğitilebilir Özel Engelliler Derneği yönetimi, Milli Eğitime bağlı engelli okullar ve özel engelli okulların yöneticileri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Kaymakamımız Sayın Halis Arslan, " Öncelikle bu güzel birlik ve beraberliği sağlayan, bu ortamın hazırlanmasında yardımcı olan Yaşar Trabzon`a teşekkür ediyorum. Yaşar bey uygun görebileceğimiz bir kitleye iftar yemeği vermek istediğini söylemişti.  Bunun üzerine bizlerde en uygun ve en mütevazi kitle olarak Down sendromlu olan çocuklarımızı, siz anne ve babalarımızı uygun gördük. Bafra`da görev yaptığım süre zarfı içerisinde eşimin iki konuda büyük desteği oldu. Bunlardan Kadın Halk Pazarı ve Can Suyu Kefenin açılmasıydı. Bu konuda sizlerin huzurunda kendisine göstermiş olduğu desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Can suyu kefeye desteklerini esirgemeyen katkıda bulunan bütün herkese teşekkür ediyorum. Down Sendromlular için açmış olduğumuz Can Suyu kefeyi bizler yaptık ama yaşatmak ise çok önemli. Bunun için " Biz Yaptık, Siz Yaşatacaksınız."  Can Suyu kefenin kurumsallaşması için sivil bir kuruluşa ihtiyaç duyulduğundan gönüllülerden oluşan bir grupla Bafra Eğitilebilir Özel Engelliler Derneği kuruldu. Türkiye`nin bir kaç yerinde bu konuda kurulan kefeler var ama, Bafra`da açmış olduğumuz kefe bir başka olacak. Aldığım bilgilere göre, Bafra`da 5.000 kişi eğitilebilir engelli olduğunu öğrendim. Bunların hafif düzeyde, orta düzeyde ve ağır düzeyde olanları var. Dolasıyla bu konuda çok ciddi bir şekilde çalışma yapmak lazım, dolayısıyla yeni açılan derneğe bu konuda çok büyük görev düşüyor. Bu kitleyi eğitiyoruz, eğittikten sonra yeterli hale geldiğinde Bafra`da bir çok iş adamlarımız işe alacaklar, gerekirse Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından iş yeri açma imkanı sağlanacak ve Gençlik Merkezinde ki Can Suyu kefede ise iş ortamı çalışabileceklerdir. Böylelikle eğitilebilir özel engellileri en güzel şekliyle eğitildiklerini hepimiz göreceğiz" dedi.

  • BafraHaber Yorum
  • Kaymakam Halis Arslan, Down Sendromlu Çocuklarla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0