EDİTÖR

Kamu Bahçeleri Güzelleştirilecekmiş

 
 318
Kamu Bahçeleri Güzelleştirilecekmiş - Bafra Kaymakamı Halis Arslan kamu bahçelerinin güzelleşmesi için yarışma başlatmış. Çevre güzelliği demek sadece çiçek böcek değildir. Kaymakamlık binası yanındaki billboardı oradan kaldırtarak hem kaymakamlık binası hem de Bafra için bir güzellik yapabilir.
Bafra Haber

 |  - Bafra Kaymakamı Halis Arslan kamu bahçelerinin güzelleşmesi için yarışma başlatmış. Çevre güzelliği demek sadece çiçek böcek değildir. Kaymakamlık binası yanındaki billboardı oradan kaldırtarak hem kaymakamlık binası hem de Bafra için bir güzellik yapabilir.

Bunu Zihni Şahin beceremedi. Malum, eller ayaklar şirkete bağlı. Sayın Kaymakam bunu belki siz yapabilirsiniz. 

Kamu binalarının önüne, tarihi eserlerin önüne üstüne bilboard konulamaz yönetmelik maddesine gerek kalmadan Başkan Şahin ile irtibat kurarak belki bu çirkinliğe bir son verirsiniz.

Kaymakamlık bahçesinde güzel şeyler yapılıyor. Bakın bu yapılanlar o 2 demir yığını yüzünden görünmüyor.

Yönetmelik billboardların şehrin atıl yerlerine konulması için yazılmış ama ne hikmetse biz de şehrin en güzel yerlerine koymuşlar.

Hatta bu işe el atmışken, Bafra Belediyesinin okul bahçelerinin kenarlarına koyduğu ucubeleri de kaldırtabilirsiniz.

Örneğin Cumhuriyet Ortaokulu önündeki şirkete ait ve belediyeye ait billboardlar.
Aynalı Çeşme Kavşağındaki okulun önündeki dev billboard.
Endüstri Meslek Lisesi önündeki billboard. 

Şirketin her türlü menfaatini ne pahasına olursa olsun kollayan zihni yet zamanında Gazipaşa`daki tarihi binanın önüne de billboard koymuştu ve bizim şikayetimiz üzerine kurul kararı ile kaldırılmıştı.

Ben bunu yazınca şeytanın avukatları size "onun billboardlarla sorunları" diyecek.
Doğrudur. Billboardlarla çok değişik sorunlarım var. Ama sizin ilginizi çekecek olan çevre kirliliği ve estetik kaygılar.
Editör

KAMU BAHÇELERİ GÜZELLEŞMEK İÇİN YARIŞACAKLAR

1-7 Haziran Dünya Çevre günü dolasıyla Bafra Kaymakamlığı ilçede bulunan kurumların bahçelerinin güzelleşmesi için bir proje  geliştirdi.

Bafra Kaymakamlığı tarafından organize edilen kamu bahçeleri güzelleşmesi konusunda bir yarışma düzenlenerek ve ayrıca  bu yarışma sonuncunda ise en güzel bahçesi olan kuruma 5 Haziran Dünya Çevre gününde ödülü verilecektir.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Halis Arslan; Dünya çevre günü sebebiyle düzenlediğimiz en bakımlı, en temiz, en estetik, en zengin süs bitkilerinin ihtiva  eden bahçesi olan kamu kurumlarımız ödüllendirilecektir. 4 kişilik uzman bir heyet tarafından değerlendirmeler yapılmaktadır. Kamu bahçelerinde şimdiden hazırlıklara başlandı. Kamu bahçelerinin tertip, düzen ve temizliği, estetiği ön planda tutarak daha yeşil bir Bafra` ya katkı olmalıdır dedi.

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Kamu Bahçeleri Güzelleştirilecekmiş içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0