BAFRA

İttifak Ortağı Grup Kararı İle Hamit Kılıç'ın Teklifine Ret Oyu Verdi

 
 7653
İttifak Ortağı Grup Kararı İleHamit Kılıç'ın Teklifine Ret Oyu Verdi - Bafra Belediyesi olağan Eylül Ayı Meclis toplantısında, MHP’nin grup kararı ile ret oyu verdiği teklife, İYİ Parti Meclis üyeleri kabul oyu  verdi.
Bafra Haber

Bafra Belediyesi olağan Eylül Ayı Meclis toplantısında, MHP’nin grup kararı ile ret oyu verdiği teklife, İYİ Parti Meclis üyeleri kabul oyu  verdi.

Cumhur ittifakı ortağı MHP, Bafra Belediye Meclis toplantısında Belediye şirketinin sermaye artırımı teklifine ret oyu verdi.

Eylül ayı Belediye Meclis toplantısı Alparslan Türkeş Parkı Meclis Toplantı Salonunda Hamit Kılıç Başkanlığında gerçekleşti. 

Meclis’te gündem maddeleri arasında yer alan Belediyeye ait Kadim Bafra Şirketinin sermaye artırımı görüşüldü. 

Teklifte; “Belediyemize ait olan Kadim Bafra İnşaat Organizasyon Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 31.08.2020 tarihli dilekçesi ile “şirketin iştigal konuları ile ilgili olarak faaliyetlerinin büyümesi sonucu yeni yatırımlar yapmak, daha etkin bir hizmet yürütebilmek adına, iş araçları ve ekipmanları alımı için gerekli olan finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, şirketin gelişen ekonomik şartlarından dolayı 100.000,00 TL olan sermayesinin 500.000,00 TL'ye çıkarılması” talebinde bulunmuştur.” ifadeleri yer aldı. 

MHP Meclis üyeleri Hamit Kılıç imzalı teklife grup kararı ile ret oyu verirken İYİ Parti Meclis üyeleri evet oyu verdi. 

MHP Meclis üyeleri ret oyunun gerekçesinde, “Kadim Bafra Şirketinin 5393 sayılı Belediye Kanunun 18. Maddesinin i bendine göre kurulduğunu yani şartsız bağış ile kurulduğunu, ancak şirketin 100 Bin liralık hissesinin 75 bin lirasının belediye tarafından ödenerek şartlı bağış şeklinde kurulduğunu, şirketin kuruluş şeklinin yanlış olduğunu, şirketin g bendine göre yani şartlı bağış şeklinde kurulması gerektiğini, usulen yanlış kurulduğu için devamında da sermaye artırımına da ret oyu verdiklerini” ifade etti. 

Kadim Bafra şirketinin sermayesinin 500 bin TL’ye çıkarılması teklifine evet oyu veren İYİ Parti Belediye Meclis üyeleri ise “Şirketin kuruluşunun yanlış olduğunu ancak kurulduğunu. Bu saatten sonra çalışmasına engel olmak istemediklerini” ifade ettiler. 

Kadim Bafra Şirketinin kuruluşu Meclis’te görüşüldüğünde, MHP’den 2 ret, 2 çekimser oy kullanılmıştı. 

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • İttifak Ortağı Grup Kararı İle Hamit Kılıç'ın Teklifine Ret Oyu Verdi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 17
User defaultYorumcu-102874
17 Eylül 2020
01:12
 • Yorumcu-102874
 • 17 Eylül 2020
 • 01:12

Hocanın dediğini yap yaptığını yapma:)))

User defaultYorumcu-102676
14 Eylül 2020
15:21
 • Yorumcu-102676
 • 14 Eylül 2020
 • 15:21

8 eylül 2020 - 136121 numaralı yorumcu:arkadaşım şikayet edeceğim diyorsun kendi ismin saklamışsın. anlaşılan bu isimlere karşı şahsi özel bir husumetin var. bu çocuklar işçi statüsünde becerisiyle, sanatıyla, dürüstlüğüyle çalışan adam gibi adamlar. özellkle mustafa dinler’i iyi tanıyorum. bildiğim kadarıyla şu anda saski de yani büyük şehir belediyesi bünyesinde işçi statüsünde çalışıyor. en az zaten ilkokul mezunudur. üstelik okul bitirmesine gerek yok işinde çok başarılı olduğu için büyük şehire bağlı saski bünyesinde bu arkadaşı çalıştırmak istemiştir. fakat sen şikayetini yapki aleni olsun. üstelik bu bir iş ilanı veya belediye de çalışanların durumu hakkında bir toplandı değil. belediye şirketinin sermaye artırımı hususunda yapılan bir toplantıya diğer partili meclis üyelerinin ret vermesi durumu. anlaşılan hiçbir şeyden haberin yok at iftirayı izi kalsın. alın teriyle çalışana karşı, çok ayıp bir yorum olmuş.

User defaultYorumcu-136121
08 Eylül 2020
04:48
 • Yorumcu-136121
 • 08 Eylül 2020
 • 04:48

Çıkarın kardeşim hiç okul mezunu değil köyden indim shire hep torpil saski de çalışan mustafa dinler fen işlerinde çalışan hüseyin dinler hep torpil okadar ananinin yüreği sızlar birde mehmet kurt milli eğitimde çalışıyor bunlar hep torpilli okadar ekmeğe muhatap analarımız ailelerimiz var bunlar incelenmeye alınsın yoksa o kadar fakir ailelerimiz var şikayet edecem bunları belediyeyide incelensin arkadaşlar gariban ailelerimiz yesin ekmeği allah aşkına sesimi duyun

Cevap
 • Yorumcu-102676
 • 14 Eylül 2020
 • 15:06

Arkadaşım şikayet edeceğim diyorsun kendi ismin saklamışsın. anlaşılan bu isimlere karşı şahsi özel bir husumetin var. bu çocuklar işçi statüsünde becerisiyle, sanatıyla, dürüstlüğüyle çalışan adam gibi adamlar. özellkle mustafa dinler’i iyi tanıyorum. bildiğim kadarıyla şu anda saski de yani büyük şehir belediyesi bünyesinde işçi statüsünde çalışıyor. en az zaten ilkokul mezunudur. üstelik okul bitirmesine gerek yok işinde çok başarılı olduğu için büyük şehire bağlı saski bünyesinde bu arkadaşı çalıştırmak istemiştir. fakat sen şikayetini yapki aleni olsun. üstelik bu bir iş ilanı veya belediye de çalışanların durumu hakkında bir toplandı değil. belediye şirketinin sermaye artırımı hususunda yapılan bir toplantıya diğer partili meclis üyelerinin ret vermesi durumu. anlaşılan hiçbir şeyden haberin yok at iftirayı izi kalsın. alın teriyle çalışana karşı, çok ayıp bir yorum olmuş.

Daha Fazla Yorum