BAFRA

Gasilhane İhalesi Fiyasko İle Sonuçlandı!

 
 1135
Gasilhane İhalesi Fiyasko İle Sonuçlandı! - Bafra Belediyesi tarafından 14 Şubat’ta gerçekleşen ve aynı gün hassasiyetle değerIendirilerek Başkan Hamit Kılıç tarafından sonucu açıklanan Gasilhane ihalesi iptal edildi. 
Bafra Haber

Bafra Belediyesi tarafından 14 Şubat’ta gerçekleşen ve aynı gün hassasiyetle değerIendirilerek Başkan Hamit Kılıç tarafından sonucu açıklanan Gasilhane ihalesi iptal edildi. 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın önem verdiği ve ilk yapım ihalesi olma özelliği taşıyan Gasilhane ihalesi evrak eksikliği ve tereddütler sebebi ile iptal edildi. 

Kamu İhale Kurumunun sayfasında, ihalenin iptali ile ilgili olarak, “İhaleye 11 istekli katılmış olup, 10 firma teknik şartnamede istenilen evrakı teklif mektubunda teslim etmediğinden teklifleri değerlendirme dışı bırakılmıştır. Tek geçerli teklif kaldığından rekabet şartları sağlanmadığından ve ihale dokümanında tereddütte yol açan düzenlemeler bulunduğundan ihalenin, ihale komisyonunca iptal edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.” açıklaması yer aldı. 

Bafra Belediyesi tarafından basına servis edilen ve belediyenin internet sitesinde yer alan açıklamada ise “Gelen teklifleri hassasiyetle değerlendiren Bafra Belediyesi, 994 Bin liralık en düşük teklifi sunan Erol İnşaat Firmasının Gasilhane inşaatını gerçekleştirmesi yönünde karar verdi.” ifadeleri yer almıştı. 

Başkan Hamit Kılıç’ın ihalenin gerçekleştiği gün, yasal itiraz süresini beklemeden ihale sonucunu açıklaması sektördeki kişiler tarafından tepki ile karşılanmıştı. 

Tepkiler haklı çıktı ve ihale evrak eksikliği yüzünden iptal edildi. Ayrıca, ihaleyi kazanan şirketin eşine ait bir şirketin de ihaleye girdiği, bunun ihale kanununa aykırı olduğu iddia edildi. 


Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Gasilhane İhalesi Fiyasko İle Sonuçlandı! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-94025
17 Mayıs 2020
21:30
  • Yorumcu-94025
  • 17 Mayıs 2020
  • 21:30

Nedense bu ihaleler bizim önümüze gelmiyor el altından veriliyor