BAFRA

Başkan Hamit Kılıç Belediyenin Süpürge Aracını Suriye’deki Barış Pınarı Bölgesine Hibe Etti

 
 46902
Başkan Hamit Kılıç Belediyenin Süpürge AracınıSuriye’deki Barış Pınarı Bölgesine Hibe Etti - ŞANLIURFA (İHA) - Türkiye’deki 15 belediyenin Barış Pınarı bölgesinde kullanılmak üzere bağışladığı 26 araç ve iş makinesi, Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen protokolün ardından Telabyad ve Resulayn Mahalli Meclisine teslim edildi. Bafra Belediyesi de süpürge aracını hibe etti. 
Bafra Haber

ŞANLIURFA (İHA) - Türkiye’deki 15 belediyenin Barış Pınarı bölgesinde kullanılmak üzere bağışladığı 26 araç ve iş makinesi, Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen protokolün ardından Telabyad ve Resulayn Mahalli Meclisine teslim edildi. Bafra Belediyesi de süpürge aracını hibe etti. 

Bir süredir Bafra kamuoyunda konuşulan ve nerede olduğu tartışma konusu olan Belediyeye ait çöp süpürme aracının Suriye’deki Barış Pınarı Bölgesine hibe edildiği ortaya çıktı. 

Başkana yakın çevreler konuyu gündeme getirmekten kaçınırken, sorulduğunda Elazığ’daki deprem bölgesine gönderildiğine dair açıklamalar yapmaktaydılar. 

Bugün İhlas Haber Ajansı Şanlıurfa bürosunun yayınladığı haberde, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 8’i Büyükşehir, 7’si ilçe Belediyesinin verdiği hibe araçlardan dolayı Belediye Başkanlarına teşekkür etti.

Türkiye’deki 922 ilçe belediyesi arasından Bafra Belediyesinin Suriye’ye araç hibe edilmesini Bafra kamuoyunun nasıl karşılayacağı önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşacak.

İHA tarafından servis edilen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in Belediye Başkanlarına teşekkür ettiği haber:

Suriye’de terör örgütlerinden arındırılarak hayatın normale dönmeye başladığı Türkiye’nin kontrolündeki Barış Pınarı bölgesinde kullanılmak üzere, Cumhurbaşkanlığı makamının emirleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu ile ülke genelindeki 15 belediye tarafından Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezine (SUDKOM) bağışlanan 26 araç, valilikte düzenlenen protokolün ardından 11 Nisan Stadyumu otoparkında yetkililere teslim edildi. Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen protokol imza törenine Vali Abdullah Erin, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Telabyad Koordinatörü Abdullah Abit Öztoprak, Resulayn Koordinatörü Erdinç Dolu, Telabyad Mahalli Meclis Başkanı Vail Hamdo, Resulayn Yerel Meclis Başkanı Meri El Yusuf ile basın mensupları katıldı.

  İmza töreninde konuşan Vali Abdullah Erin, SUDKOM’a bağışlanan 26 aracın Telabyad ve Resulayn halkına hayırlı olmasını diledi. Bundan sonra da her iki ilçedeki ihtiyaçları SUDKOM bünyesindeki koordinatörlükler aracılığıyla belirleyerek temin edeceklerini belirten Vali Erin, “Tüm bu çalışmalar, Cumhurbaşkanlığımızın koordinesinde yürütülüyor. Bundan sonra da bölgenin normalleşmesi, eğitim, sağlık, ticaret, altyapı ve diğer hizmetlerin iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımız devam edecek. Oradaki kardeşlerimizi yalnız bırakmayacak, geçmişte yaşadıkları travmayı ortadan kaldırmaya yönelik her türlü desteği vereceğiz” dedi.

  Vali Erin, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Bakan Yardımcısı Fatma Varank’a ve yaptıkları araç bağışlarıyla bölgeye destek olan 8 büyükşehirdeki 15 belediyeye ve belediye başkanlarına teşekkür etti. Teslim töreninde konuşan Telabyad Mahalli Meclis Başkanı Vail Hamdo, yardım ve desteklerinden dolayı Telabyad halkı adına Türkiye’ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Vali Erin’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

  Kendilerinin muhtaç, Türkiye’nin ise cömert olduğunu belirten Resulayn Mahalli Meclisi Başkanı Meri El Yusuf da Resulayn halkı ve mahalli meclisi adına şükranlarını sundu. Şanlıurfa, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Konya, Samsun, Trabzon, İstanbul, Kayseri Büyükşehir Belediyeleri ile İstanbul Esenler, Kahramanmaraş Oniki Şubat ve Dulkadiroğlu, Malatya Yeşilyurt, Şanlıurfa Haliliye, Kayseri Melikgazi ve Samsun Bafra İlçe Belediye Başkanlıklarının bağışladığı, aralarında çöp toplama aracı, kamyon, arazöz, vidanjör, yol süpürme, ekskavatör, kepçe ve itfaiye gibi araç ve iş makineleri bulunuyor.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Başkan Hamit Kılıç Belediyenin Süpürge Aracını Suriye’deki Barış Pınarı Bölgesine Hibe Etti içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 134
User defaultYorumcu-104452
14 Ekim 2020
13:55
 • Yorumcu-104452
 • 14 Ekim 2020
 • 13:55

Beş aydır bu haberi ana ekranınızda tutacak kadar mı aciz ve zavallısınız. başkanın yaptığı güzel işleri bir hafta boyunca ana ekranınızda yayınlayın da sizi haberci sansınlar....

User defaultYorumcu-103436
26 Eylül 2020
01:24
 • Yorumcu-103436
 • 26 Eylül 2020
 • 01:24

Sağ elin yaptığı iyiliği sol el görmeyecek

User defaultYorumcu-99359
04 Ağustos 2020
13:57
 • Yorumcu-99359
 • 04 Ağustos 2020
 • 13:57

Ne mutlu ki başkana türklüğün ve insanlığın gereği olan yardım duygusunu yaşatıyor. bu herkese nasip olmaz. kendine ve çevresine hiçbir faydası olmayan acizlerin bu konuda da olumsuz bir yorumu olursa yadırgamamak lazım.

Cevap
 • Yorumcu-103436
 • 26 Eylül 2020
 • 01:23

Sağ elin yaptığı iyiliği sol el görmeyecek buradada reklam yapıyorlar

Daha Fazla Yorum