BAFRA

Başkan Hamit Kılıç Belediyenin Süpürge Aracını Suriye’deki Barış Pınarı Bölgesine Hibe Etti

 
 6935
Başkan Hamit Kılıç Belediyenin Süpürge AracınıSuriye’deki Barış Pınarı Bölgesine Hibe Etti - ŞANLIURFA (İHA) - Türkiye’deki 15 belediyenin Barış Pınarı bölgesinde kullanılmak üzere bağışladığı 26 araç ve iş makinesi, Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen protokolün ardından Telabyad ve Resulayn Mahalli Meclisine teslim edildi. Bafra Belediyesi de süpürge aracını hibe etti. 
Bafra Haber

ŞANLIURFA (İHA) - Türkiye’deki 15 belediyenin Barış Pınarı bölgesinde kullanılmak üzere bağışladığı 26 araç ve iş makinesi, Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen protokolün ardından Telabyad ve Resulayn Mahalli Meclisine teslim edildi. Bafra Belediyesi de süpürge aracını hibe etti. 

Bir süredir Bafra kamuoyunda konuşulan ve nerede olduğu tartışma konusu olan Belediyeye ait çöp süpürme aracının Suriye’deki Barış Pınarı Bölgesine hibe edildiği ortaya çıktı. 

Başkana yakın çevreler konuyu gündeme getirmekten kaçınırken, sorulduğunda Elazığ’daki deprem bölgesine gönderildiğine dair açıklamalar yapmaktaydılar. 

Bugün İhlas Haber Ajansı Şanlıurfa bürosunun yayınladığı haberde, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 8’i Büyükşehir, 7’si ilçe Belediyesinin verdiği hibe araçlardan dolayı Belediye Başkanlarına teşekkür etti.

Türkiye’deki 922 ilçe belediyesi arasından Bafra Belediyesinin Suriye’ye araç hibe edilmesini Bafra kamuoyunun nasıl karşılayacağı önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşacak.

İHA tarafından servis edilen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in Belediye Başkanlarına teşekkür ettiği haber:

Suriye’de terör örgütlerinden arındırılarak hayatın normale dönmeye başladığı Türkiye’nin kontrolündeki Barış Pınarı bölgesinde kullanılmak üzere, Cumhurbaşkanlığı makamının emirleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu ile ülke genelindeki 15 belediye tarafından Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezine (SUDKOM) bağışlanan 26 araç, valilikte düzenlenen protokolün ardından 11 Nisan Stadyumu otoparkında yetkililere teslim edildi. Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen protokol imza törenine Vali Abdullah Erin, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Telabyad Koordinatörü Abdullah Abit Öztoprak, Resulayn Koordinatörü Erdinç Dolu, Telabyad Mahalli Meclis Başkanı Vail Hamdo, Resulayn Yerel Meclis Başkanı Meri El Yusuf ile basın mensupları katıldı.

  İmza töreninde konuşan Vali Abdullah Erin, SUDKOM’a bağışlanan 26 aracın Telabyad ve Resulayn halkına hayırlı olmasını diledi. Bundan sonra da her iki ilçedeki ihtiyaçları SUDKOM bünyesindeki koordinatörlükler aracılığıyla belirleyerek temin edeceklerini belirten Vali Erin, “Tüm bu çalışmalar, Cumhurbaşkanlığımızın koordinesinde yürütülüyor. Bundan sonra da bölgenin normalleşmesi, eğitim, sağlık, ticaret, altyapı ve diğer hizmetlerin iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımız devam edecek. Oradaki kardeşlerimizi yalnız bırakmayacak, geçmişte yaşadıkları travmayı ortadan kaldırmaya yönelik her türlü desteği vereceğiz” dedi.

  Vali Erin, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Bakan Yardımcısı Fatma Varank’a ve yaptıkları araç bağışlarıyla bölgeye destek olan 8 büyükşehirdeki 15 belediyeye ve belediye başkanlarına teşekkür etti. Teslim töreninde konuşan Telabyad Mahalli Meclis Başkanı Vail Hamdo, yardım ve desteklerinden dolayı Telabyad halkı adına Türkiye’ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Vali Erin’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

  Kendilerinin muhtaç, Türkiye’nin ise cömert olduğunu belirten Resulayn Mahalli Meclisi Başkanı Meri El Yusuf da Resulayn halkı ve mahalli meclisi adına şükranlarını sundu. Şanlıurfa, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Konya, Samsun, Trabzon, İstanbul, Kayseri Büyükşehir Belediyeleri ile İstanbul Esenler, Kahramanmaraş Oniki Şubat ve Dulkadiroğlu, Malatya Yeşilyurt, Şanlıurfa Haliliye, Kayseri Melikgazi ve Samsun Bafra İlçe Belediye Başkanlıklarının bağışladığı, aralarında çöp toplama aracı, kamyon, arazöz, vidanjör, yol süpürme, ekskavatör, kepçe ve itfaiye gibi araç ve iş makineleri bulunuyor.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Başkan Hamit Kılıç Belediyenin Süpürge Aracını Suriye’deki Barış Pınarı Bölgesine Hibe Etti içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 114
User defaultYorumcu-122817
23 Mayıs 2020
12:49
 • Yorumcu-122817
 • 23 Mayıs 2020
 • 12:49

Bafra haber boş muhabbetin davasının peşinde koşmaktan başka hiç bir iş yapmıyorsun. tartışma kovalamak değil senin işin haber yapmak ama o kapasite olmayınca bunların peşinde koşuyorsun sende haklısın yeni haber bile koyamıyorsun sayfaya site ismini almışsın zamanında bu adrese yazık olmuş

Cevap
 • Yorumcu-95150
 • 24 Mayıs 2020
 • 17:23

Çok haklısın nası bir kin varsa 15 gündür 2. sırada haber !!!!

Cevap
 • Yorumcu-94860
 • 24 Mayıs 2020
 • 14:20

Bir vakıfta dernekte yada başka bir yerde cinsel taciz ve çocuklara istismar olur yazmayın. bu haber değil. boş iş.yolsuzluk olsa yazmayın boş iş. bu haber değil. bakara suresine makara vs denir yazmayın bu boş iş haber değeri yok. şehrimiz pis kokar yazmayın boş iş haber değeri yok. gasilhane ihalesi iptal olur yazmayın kapatın boş iş. suya fahiş zam yazmayın boş iş. yazmayın yazmayın yazmayın

Cevap
 • Yorumcu-137524
 • 24 Mayıs 2020
 • 11:09

Zoruna giden ney bafra haber bize ait halka ait bir mali suriyeli ..lere hediye ettiğinizin bilgisini verdiği içinmi boş muhabbet yapıyor sen adını soy adını yaz da bafranin düşmanını bi tanıyalım

User defaultYorumcu-95146
24 Mayıs 2020
15:47
 • Yorumcu-95146
 • 24 Mayıs 2020
 • 15:47

İki yıldır baframıza çivi çakılmadı... öyle bir geçen zaman ki...

User defaultYorumcu-141251
21 Mayıs 2020
19:08
 • Yorumcu-141251
 • 21 Mayıs 2020
 • 19:08

Keskem suriyeli olsak ey gibim ey baskan kimin malini kime veripte sevap kazaniyin hak var hak var allah var

Cevap
 • Yorumcu-137524
 • 24 Mayıs 2020
 • 11:14

Başkan hak hukukla işi yok sadece oruç tutup namaz kılınca müslüman olunuyor sanıyor büyük başkan hamit

Daha Fazla Yorum