BAFRA

Bafra Yine Buram Buram Leş Gibi Balık Kokuyor

 
 8001
Bafra Yine Buram Buram Leş Gibi Balık Kokuyor - Bafra OSB’den yükselen balık kokusu Bafra’yı leş gibi kokutmaya başladı. 
Bafra Haber

Bafra OSB’den yükselen balık kokusu Bafra’yı leş gibi kokutmaya başladı. 

Bafra Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) balık tesisinden kaynaklanan balık kokusu geçmiş yıllarda olduğu gibi yine Bafra’yı etkisi altına aldı. 

Özellikle akşam saatlerinde Bafra çekilmez bir hal almaya başladı. Balık sezonu ile beraber artan kokular yetkilileri de harekete geçirdi. 

Edinilen bilgiye göre, Bafra OSB’deki balık tesisinden kaynaklanan ve Bafra’ya yayılan kötü koku, Bafra OSB’yi harekete geçirdi. Bafra OSB sorumlu Çevre Mühendisi tarafından balık tesisinde fotoğraflama yapıldı ve numuneler alınıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Samsun İl Müdürlüğüne gönderildi. 

Alınan bilgiye göre, firmaya tekrar ceza kesilecek, gerekli tedbirler alınmaz ise her gün ceza kesilecek. Tüm bu uyarı ve cezalara rağmen koku kirliliği devam ederse çevre izin belgesinin iptal edilebileceği ve üretimin durabileceği öğrenildi. 

Bafra’yı etkisi altına alan ve Bafra OSB başta olmak üzere şehir merkezi hatta çevre köylerde yaşamı olumsuz etkileyen kötü koku ile ilgili şikayetler 2019 yılında artmış, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen’in kararlı girişimleri ile teknolojik geliştirme çalışmaları başlamıştı. 

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Yine Buram Buram Leş Gibi Balık Kokuyor içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 28
User defaultYorumcu-132863
22 Kasım 2021
01:55
 • Yorumcu-132863
 • 22 Kasım 2021
 • 01:55

Şeyhulaşda ikamet ediyorum,yemin ediyorum bu lanet kokuyu teneffüs etmekten iğrendik artık,çoluk çocuğumuz bırak dışarı çıkmayı pencereyi açıp nefes alamıyorlar,bu balık kokusundan da öte bildiğin lağım b*k kokusu resmen,ceza kes git ceza kes git başka bişey yaptıkları yok,ceza kessen ne olur sanki,adamlar sizin kestiğiniz cezayı iki saatte çıkarıyolar o yüzden umurlarında değil herkes kendi menfaatinin peşinde,sebep olanların dünyada da ahirette de iki yakası bir araya gelmesin.siz koltuklarınızda keyif yapacaksınız diye halk b*k kokusunu çekmek zorunda değil rezil herifler !!!

User defaultYorumcu-132350
10 Kasım 2021
21:21
 • Yorumcu-132350
 • 10 Kasım 2021
 • 21:21

Bırak bazen ta mardarda kokuyor b.k kokuyor sanıyorum aaaa bı bakıyorum organize işler den gelen koku

User defaultYorumcu-132291
10 Kasım 2021
12:58
 • Yorumcu-132291
 • 10 Kasım 2021
 • 12:58

Haberin son satırı zaten niyeti ve ilgisizliği ortaya koyuyor. "kaymakamlığın kararlı girişimleri ile teknolojik geliştirme çalışmaları 2019 da başladı" ise hani sonuç nerede..? demek ki aslında hiç bir şey yapılmadı. bu sorun yıllardır yaşanıyor ve her seferinde de gerek belediye, gerekse bürokrasi cek, cak lardan başka hiç bir şey yapmadı, yapmıyor. yine aynı dümen dönüyor tespitler yapıldı, uayrıldı, ceza verildi falan filan palavraları ile bu sezonu da geçiştirecekler. çözüm mü boş verin canım bir zaman tartışılır unutulur seneye kadar nasılsa. düşünce bu sonuç yok sonuç maalesef vatandaş adına işin peşine düşecek allah kulu da yok.

Daha Fazla Yorum