BAFRA

Bafra Osb’de Garabet Karar!

 
 5266
Bafra Osb’de Garabet Karar! - Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın, Bafra Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu üyeliğine girebilmesi için Yönetim Kurulundaki tek sanayici üye DAMSAN Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’ın istifasının istenmesi, Bafra OSB’deki firmalar arasında şok etkisi yarattı. 
Bafra Haber

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın, Bafra Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu üyeliğine girebilmesi için Yönetim Kurulundaki tek sanayici üye DAMSAN Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’ın istifasının istenmesi, Bafra OSB’deki firmalar arasında şok etkisi yarattı. 

Bafra Organize Sanayi Bölgesindeki yatırımcıların temsilcisi olarak Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde yer alan DAMSAN Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’ın Bafra OSB Yönetim Kurulundan istifasının istenmesi sonrası OSB’de faaliyet gösteren 40 yatırımcı yazılı açıklama ve imza toplayarak, karardan vazgeçilmesini talep ettiler. 

Elde edilen bilgilere göre, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, görev yaptığı yerlerdeki OSB’lerin yönetim kurullarında görev alma uygulamasını Samsun’da da gerçekleştirmek için OSB Yönetimlerine yazı gönderdi. 

Kuruluşu tamamlanmayan OSB’ler 15 kişilik Müteşebbis heyetlerinden seçilen 5 kişi ile yönetilmekte. Samsun Valisi Dağlı’nın Bafra OSB ve Bafra Sera OSB’nin yönetim kurullarına girebilmesi için birer kişinin istifa etmesi gerekmekte. 

Bafra OSB Yönetim Kurulu, Kaymakamlık adına Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, TSO adına Bafra TSO Başkanı Göksel Başar ve müteşebbisler adına TSO Meclis üyesi Serdal Sefa Kocabaş, Bafra Belediyesi adına Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve Belediye Meclis üyesi Murat Cevahir’den oluşmakta. 

Samsun Valisi’nin birer üye istifa etsin talebi sonrası, Vali’ye Bafra OSB’den, Bafra TSO Meclis üyesi ve Organize Sanayi temsilcisi Serdal Sefa Kocabaş; Bafra Sera OSB’den Bafra Belediyesi adına Yönetim Kurulunda yer alan Ahmet Tokgöz’ün ismi verildi.

Yönetmeliğe göre, Organize Sanayi Yönetim Kurullarında görev alanlar bir asgari ücret kadar huzur hakkı almakta. Devlet memurları ise bu tür yönetimlerde birden fazla görev aldıysa sadece birinden huzur hakkı almakta.

Samsun Valisi’nin Bafra OSB Yönetim Kuruluna girmesi için OSB’deki yatırımcıları temsil eden Serdal Sefa Kocabaş’ın istifasının istenmesi, OSB’deki yatırımcıların büyük tepkisine yol açtı.

Olayın duyulmasının ardından Bafra OSB’de faaliyet gösteren ve inşaatı devam eden firmaların yönetim kurulu başkanları ve yönetimleri Bafra OSB Yönetim Kurulu Üyelerinden DAMSAN Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’a yaptıkları yazılı açıklama ve imza kampanyası ile tam destek verdiler. 

OSB’deki firmaları temsil eden DAMSAN Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’ın istifasının istenmesine karşı çıkan 40 firma imza kampanyası düzenleyerek imzalarını Bafra OSB, Bafra TSO, Bafra Kaymakamlığı ve Bafra Belediyesine gönderdi.

Yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

’’Bafra karma ve medikal ihtisas organize sanayi bölgesi yatırımcılarının temsilcisi olarak Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Serdal Sefa Kocabaş seçilmiştir. Bizi temsil eden, kendisi de Bafra karma ve medikal ihtisas organize sanayi bölgesi yatırımcılarından olan Serdal Sefa KOCABAŞ’ın yönetim kurulundan istifasının istendiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Bafra karma ve medikal ihtisas organize sanayi bölgesi yatırımcıları olarak bizim temsil edilmeyeceğimiz bir yönetim kurulunda ihtiyaçlarımızın giderilebileceğini düşünmüyoruz. Temsilcimiz olan Serdal Sefa Kocabaş’ın yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmesi adına Bafra OSB yatırımcıları olarak imza kampanyamızın dikkate alınması hususunun; Gereğinin yapılmasını arz ederiz. Saygılarımızla .’’diyerek taleplerini dile getirdiler.


Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Osb’de Garabet Karar! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 46
User defaultYorumcu-137303
05 Ağustos 2020
11:58
 • Yorumcu-137303
 • 05 Ağustos 2020
 • 11:58

Benim güzel bafram da ne adam gibi belediye başkanı ne adam gibi iş insanı var hepsi yaramaz cahil kendini düşünen karakter yoksunu insanlar..siyasette dedikodu camide dedikodu cayocagında dedikodu hiç utanmanız yok mu ahlak nedir bilir misiniz ? bafra nın en büyük sorunu şuan tüm siyasi partileerr ve sivil kuruluşlarda da liyakatı bozuk insanlar olması..bafra da liyakat olmadıgı sürece kim gelirse gelsin boş..derhal devlet bafra nın her kurumuna kayyum atamalı ...

User defaultYorumcu-99359
04 Ağustos 2020
13:50
 • Yorumcu-99359
 • 04 Ağustos 2020
 • 13:50

Bugün serdal sefa kocabaş'ın bafra osb yönetiminden ayrılmasını isteyenlerin, yarın bafra ticaret odası başkanlığını şimdiden kabul ederek karar vermeleri gerekir. seçim karar vericilerde olacak.

User defaultYorumcu-99347
03 Ağustos 2020
23:08
 • Yorumcu-99347
 • 03 Ağustos 2020
 • 23:08

iyi parti hoooooop ordan ak parti. şimdi ticaret odası olmadı başka bir yer, kim tutar seni

Cevap
 • Yorumcu-139222
 • 04 Ağustos 2020
 • 12:50

Sen tutarsın da nolcak ki evde çoluğunu çocuğunu bu kadar takip etmezsşin gelir buralarda onun bunun takibini yaparsınız ne ala memleket takip te kal sen maşallahın var

Daha Fazla Yorum