BAFRA SİVİL TOPLUM

Add Bafra Şubesi Başkanı Fazilet Canıgür`den Anayasa Açıklaması

 
 81
Add Bafra Şubesi BaşkanıFazilet Canıgür`den Anayasa Açıklaması - Atatürkçü Düşünce Derneği Bafra Şubesi Başkanı Fazilet Canıgür, Meclis`te ikinci turu yapılacak Başkanlık Sistemini içeren Anayasa görüşmeleri ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yaptı.
Bafra Haber

Atatürkçü Düşünce Derneği Bafra Şubesi Başkanı Fazilet Canıgür, Meclis`te ikinci turu yapılacak Başkanlık Sistemini içeren Anayasa görüşmeleri ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yaptı.

 

Fazilet Canıgür`ün basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
Bugün yaşadığımız tehlike; Türkiye Cumhuriyeti`nin etnik, dinsel ve siyasal yapıda parçalanmak istenmesidir. ABD emperyalizmi ve siyasi iktidar, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) politikalarına uygun olarak Türkiye`ye bir anayasa ve başkanlık sistemini ısrarla dayatmaktadırlar.

Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Ortadoğu Projesi kapsamında; Irak, Sudan, Libya, Yemen fiilen bölünmüş, Suriye de bölünme sürecine sokulmuştur. Türkiye de bu bölge ülkeleri gibi anayasa yoluyla aynı akıbete sürüklenmeye ve böylece önümüze yeniden konulmak istenen SEVR`İ kabule zorlanmaktadır.

 

Anayasa`ya aykırı olarak yapılmak istenen antidemokratik Anayasa değişikliği, tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak toplandığı "diktatöryal" "zorba" ve "keyfi" bir yönetim yaratması yanında ülkenin bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır.

 

Dayatılan bu Anayasa ve Başkanlık değişikliği, Türk milletinin en geniş birliğinin sağlanmasının gerektiği bu günlerde, kutuplaşma yaratarak Milli Devleti dağıtacak, TBMM`ni devre dışı bırakarak milleti parçalayacaktır.

 

 

Türk İstiklal Savaşı sonrasında TBMM`NDE KABUL EDİLDİĞİ BİÇİMİYLE EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ TÜRK MİLLETİNİNDİR. MİLLET ADINA DA EGEMENLİK, MECLİSE AİTTİR. KİMSEYE, HİÇ BİR KİŞİ, GRUP, SINIF YA DA PARTİYE DEVREDİLEMEZ. ANCAK BİZE DAYATILMAK İSTENEN BAŞKANLIK SİSTEMİ, TBMM VE MECLİSİN DENETİMİNDE BULUNAN HÜKÜMETİ DE ORTADAN KALDIRMAKTADIR.

 

Ülkemiz çok ciddi ekonomik krizde iken, işsizlik almış başını giderken, Ülkenin her yerinde bombalar ve terör kol gezerken, dış politika iflas etmiş, iç huzur yok iken, Millet aş derdinde iken, Ülke bir çok terör örgütleri ile boğuşurken, FETÖ terör yapılanmasının tüm devlet kurumlarını sardığını görmüş iken, eğitimde sınıfta kalmış iken önceliğimiz midir Anayasa değişikliği ve Başkanlık sistemi? Soruyoruz bunu aklı ve mantığı olan herkese... İş mi, Aş mı yoksa Başkanlık mı?

Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliğinden yana olan tüm milletvekillerine sesleniyoruz:

Parça tesirli bir bombaya benzeyen "Cumhurbaşkanlığı sistemi" adı altında pazarlanan rejim değişikliği Atatürk Cumhuriyeti`ni parçalayacaktır!

Gelin 1 Mart 2003 Irak Tezkeresi`nde olduğu gibi birlik olalım ve Emperyalizmin oyununu bozalım!

Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti`ni ve Türk Milleti`ni paramparça edecek olan bu başkanlık tuzağına karşı; Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucu iradesinden aldığı güçle tüm demokratik yolları kullanarak bu gidişi durdurmak için gerçekleri Türk Milleti`ne anlatmakta kararlıdır!

Son olarak:

Başta siyasi partilerimiz olmak üzere, tüm demokratik kitle örgütlerine çağrımız şudur; artık mesele bir siyasal parti meselesi değil memleket meselesidir!

Gelin aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konulmak istenen SEVR`İ yırtıp atalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Add Bafra Şubesi Başkanı Fazilet Canıgür`den Anayasa Açıklaması haberine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 0