SAMSUN

Zabıtadan hâlde fahiş fiyat denetimi

 
 421
Zabıtadan hâlde fahiş fiyat denetimi
 - Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, korona virüsü önlemleri kapsamında sebze ve meyve hâlinde fahiş fiyat denetimi yaptı.
IHA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, korona virüsü önlemleri kapsamında sebze ve meyve hâlinde fahiş fiyat denetimi yaptı.

Denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, komisyoncuların irsaliyeleri üzerinden sebze ve meyvelerin yüksek fiyatla satılıp satılmadığını inceledi.
Korona virüsü (Kovid-19) salgınını fırsat bilerek fiyat artışı yapanlara göz açtırmayan Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, kasap, market ve pazar yerlerinin ardından sebze-meyve hâlinde de fiyat denetimlerine aralıksız devam ediyor.
Sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi Sebze-Meyve Hali’ne gelen zabıta ekipleri, komisyoncuları tek tek dolaşarak fiyatları kontrol etti, irsaliye faturalarını gözden geçirdi. Zabıtalar ayrıca iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup, virüse karşı gerekli tedbirleri alıp almadıklarını da denetledi. Denetimlerde hijyen açısından her hangi bir soruna ve fahiş fiyat artışına rastlanmadı.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
  • BafraHaber Yorum
  • Zabıtadan hâlde fahiş fiyat denetimi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-141980
26 Mart 2020
01:29
  • Yorumcu-141980
  • 26 Mart 2020
  • 01:29

Malesef serbest piyasa ekonomisi diyoruz buna. arz-talep dengesi paradoksu. bunu kırmak için baskın ve denetim kısa süreli çözüm sunar. kalıcı çözüm için arzı artırmak gerekir, ya da talebi düşürmek. talep düşmeyeceğine göre üretimi artırmak gerekir. çiftçiyi gerçek anlamda sübvanse etmek lazım gelir. gerçek anlamda ama.