ULUSAL

Ümit Özdağ 'İkinci Tur' Kararını Açıkladı: Zafer Partisi Kemal Kılıçdaroğlu'nu Destekleyecek

 
 875
Ümit Özdağ 'İkinci Tur' KararınıAçıkladı: Zafer Partisi Kemal Kılıçdaroğlu'nu Destekleyecek -  CHP lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaklaşık 1 saatlik görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Ümit Özdağ, 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldıklarını resmen açıkladı.
Bafra Haber

 |  -  CHP lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaklaşık 1 saatlik görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Ümit Özdağ, 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldıklarını resmen açıkladı.

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi arasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna ilişkin yapılan görüşmeler karara bağlandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Kılıçdaroğlu ile son bir görüşme yapacaklarını açıklamasının ardından bugün (24 Mayıs) kararlarını ilan edecekleri duyurulmuştu.

Toplantı öncesi cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Merkezi'ne geldi. Özdağ, Kılıçdaroğlu'nu kapıda karşıladı. İki lider görüşme sonrası beklenen açıklamaya geçti.

ZAFER PARTİSİ 'KILIÇDAROĞLU' DEDİ

İkinci tura 4 gün kala, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini resmen duyurdu.

Özdağ, "1 sene içinde uluslararası hukuka uygun, insan haklarını gözeten, Suriyelilerin Suriye'deki güvenliğini sağlayacak, uyuşturucu çetelerini okulların önünden kurtaracak bir model üzerinde kendisiyle fikir birliğine vardık ve Zafer Partisi olarak 2. turda Sayın Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı verdik" dedi.

7 MADDELİK PROTOKOL METNİ ORTAYA ÇIKTI

Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında imzalanan protokol metninin ayrıntıları da belli oldu. 

İşte iki liderin anlaşmaya vardığı o metin...

KAPSAM

Bu protokol, Zafer Partisi ile Millet İttifakı Bileşenleri arasında, Cumhurbaşkanlığı İkinci tur seçiminde ve sonraki süreçte yapılacak iş birliği esaslarını kapsamaktadır.

AMAÇ

21 yıllık AKP hükümetlerinin yarattığı sosyal yıkım, yolsuzluk, yoksulluk, devlet krizi, sığınmacı sorunu, rant-borç-talan ekonomisi ve neden olduğu ağır ekonomi sorunları ve toplumun siyasi kutuplara bölünmesine karşı devletin yeniden düzenlenmesi; millî birlik ve beraberliğin sağlanması, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar ve ağır ekonomi sorunlarının çözümü, Türkiye için ağır bir güvenlik ve demografi sorunu oluşturan sığınmacı ve kaçakların gönderilmesi için ortak çalışma ve iş birliği detaylarının tespit edilmesidir.

TEMEL İLKELER

1- Anayasamızın ilk 4 maddesi ve 66. madde de yer alan Türk Vatandaşlığı konusundaki tanımı ve içeriği korunacaktır.

2- 1924 yılında kurulan milli-üniter-laik devletten asla taviz verilmeyecektir. Bu değerlere bağlı kalınacaktır.

3- Başta Suriyeliler olmak üzere tüm sığınmacılar ve kaçaklar en geç 1 yıl içerisinde ülkelerine geri gönderilecektir.

4- Devletin varlığı ve bütünlüğünü hedef alan başta FETÖ, PKK, IŞİD olmak üzere bütün terör örgütleri ile etkin ve kararlı mücadele edilecektir. Terörle mücadele çerçevesinde, terörle bağlantısı hukuki kanıtlarla sabit olan mahalli idare yöneticileri yerine devlet görevlileri ataması uygulamasına yargı kararı çerçevesinde devam edilecektir. Terörle müzakere değil, mücadele edilecektir. Türkiye’nin milli ve üniter devlet yapısını hedef alan hiçbir siyasi ve hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir.

5- Devletin bütün birimlerinde yapılacak görevlendirmelerde sadakat değil, liyakatin esas alınması sağlanacaktır.

6- Bütün yolsuzluklar ile hukuk çerçevesinde çok etkin bir şekilde mücadele edilecektir.

7- Devletin vatandaşına karşı şeffaf olunması ve açık davranması konularında tam mutabakata varılmıştır.

AÇIKLAMA SONRASI ÖZDAĞ'DAN İLK PAYLAŞIM

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, ikinci tur kararını açıklamasının ardından, kişisel sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Protokol metnini imzaladıktan sonra Kılıçdaroğlu ile tokalaştığı anı paylaşan Özdağ, "Türkiye göçmenistan olmayacak. 29 Mayıs 2023’de Türk halkı ülkesini geri almaya başlayacak" notunu düştü.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Ümit Özdağ 'İkinci Tur' Kararını Açıkladı: Zafer Partisi Kemal Kılıçdaroğlu'nu Destekleyecek içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 23
User defaultYorum Id: 179194
26 Mayıs 2023
15:23
 • Yorum Id: 179194
 • 26 Mayıs 2023
 • 15:23

Ülkemde ne idüğü belli olmayan mülteci istemiyorum!

User defaultYorum Id: 179179
26 Mayıs 2023
11:46
 • Yorum Id: 179179
 • 26 Mayıs 2023
 • 11:46

Sonuna kadar islam sonuna kadar cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan

User defaultYorum Id: 179097
25 Mayıs 2023
19:30
 • Yorum Id: 179097
 • 25 Mayıs 2023
 • 19:30

Sinan ogan ümit ozdağ muharrem ince siz siyasetin yalamalarisiniz.derdiniz vatan degil koltuk sevdası. ar duygusu kalmamiş

Daha Fazla Yorum