ULUSAL

Kılıçdaroğlu’ndan Tarihi Video

 
 1949
Bafra Haber

 |  - CHP Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan ile konuşma adlı bir video yayımladı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde

CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu: Vatanını Seven Bizimle Omuz Omuza Versin, Vatanını Seven Sandığa Gelsin!

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu:

-Erdoğan, sen değil misin terör örgütleriyle defalarca masaya oturan, kapı arkalarında milletimizden gizli gizli pazarlıklar yapan? Senin ne haddine bizim vatan sevgimizi sorgulamak! Senin ne haddine bize kara çalmak! Buradan açık ve net tekrar ilan ediyorum. Bütün vatandaşlarıma ilan ediyorum. Ben terör örgütleriyle masaya asla oturmadım ve hiçbir zaman da oturmayacağım. Nokta!"

-"Erdoğan, sen değil misin FETÖ'yü besleyip büyüten, ayağına kadar giden, ‘ne olursun, yalvarıyorum, geri dön’ diyen sen değil misin? Sen değil misin onunla el ele verip milletin ordusuna, şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerine kumpas kuran? Ben bunları bilmiyor muyum? Bu millet bunları bilmiyor mu? Buradan ilan ediyorum. Ben hiçbir zaman Mehmetçiğimize kumpas kuranlarla yan yana durmadım, asla ve asla durmayacağım. Nokta!"

-"Erdoğan, sen ülkenin sınırlarına ve namusuna sahip çıkmadın. Bu ülkeye bile bile 10 milyondan fazla mülteci getirdin. Bu da yetmedi, ithal oy sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını haraç mezat sattın. Kendi vatandaşlarımızı mülteci konumuna düşürdün. Buradan ilan ediyorum. Ben iktidara gelir gelmez tüm mültecileri evlerine göndereceğim. Nokta!"

-"Devletin ve milletin 5 kuruşunda gözü olanın, beytülmale el uzatanın gözünü çıkaracağım, gözünü çıkaracağım ve alacağım o paraları. Ayrıca söz verdim milletime, burunlarından fitil fitil getireceğim!"

-"28 Mayıs’ta yeni bir seçime giderken vatandaşlarımıza seslenmek isterim. Farkında mısınız, bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye'ye gelecek. Bir daha söylüyorum, bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek. Farkında mısınız, bunlar kalırsa dolar 30 liraya dayanacak, bir kuru ekmek 10 liraya çıktığında sefalet derinleşecek. Bu kaçaklar, sığınmacılar potansiyel suç makinesine dönüşecek, yağmalar başlayacak. Farkında mısınız, bunlar kalırsa şehirler sığınmacıların, mafya çetelerinin, uyuşturucu baronlarının kontrolüne geçecek. Farkında mısınız, bunlar kalırsa kadın cinayetleri artarak devam edecek, genç kızlar sokaklarda kendi başlarına gezemeyecekler ve çıkamayacaklar. Farkında mısınız, bunlar kalırsa domuz bağıyla insanlarımızı öldürenler iktidara ortak olacak. Farkında mısınız, bunlar teröristlere taviz vererek ülkeyi yönetecek, her meşrepten teröristi memlekete ve meclise sokacaklar."

-"28 Mayıs'ta sandığa gitmek ve tehlikeleri önlemek hepimizin ahlaki, vicdani ve vatani mecburiyetidir. İşte bunun için en az 1 milyon insan sandık başında olacağız. Güvenliği sağlayacağız. Sevgili vatandaşım, seni de oy attığın sandığın başında bekliyorum. Dün söyledim, yine söylüyorum; biz bu vatanı sokakta bulmadık! Milletim ayağa kalksın. Vatanını seven bizimle omuz omuza versin. Vatanını seven sandığa gelsin!"


CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın açıklamasında şunları söyledi:

Değerli basın mensupları, sevgili halkım, ekranları başında bizi izleyen aziz vatandaşlarım;

14 Mayıs geride kaldı. 28 Mayıs günü cumhuriyetimiz için, devletimiz ve milletimiz için yeniden çok önemli bir seçime gidiyoruz. O gün, yani 28 Mayıs günü iki aday ve iki farklı anlayış, altını bir kez daha çizeyim, iki aday ve iki farklı anlayış, daha önce bir seçim olmamış gibi sıfırdan milletimizin karşısına çıkacak.

Şunu da söylemek isterim. Benim görevlerimden birisi de gerçekleri söylemektir. Başta, ilk turda bize inanan, bizi destekleyen 25 milyon seçmen olmak üzere, oyunu kullanan tüm vatandaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Herkes sağ olsun.

Daha önce de belirttiğim gibi, ilk turda sandıktan bu iktidara karşı memnuniyetsizlik ve değişim mesajı çıktı. Erdoğan iktidarının küstahlığına ilk turda çok güçlü bir şekilde dur dedik. Çünkü milletimin oyunun yarısını bile alamadılar. İktidar partisinin oyları önemli ölçüde eridi. Neticede AK Parti 7 puan geriledi. Bunu bütün milletimin bilmesini isterim.

Sevgili vatandaşlarım, maalesef bir demokrasi şöleni ve huzur havası içinde geçmesi gereken bir seçim süreci, Erdoğan'ın yalan ve iftira kampanyalarıyla gölgelendi. Açıkçası ben karşımda daha mert, daha yürekli bir rakip görmek isterdim.

İnsanımız da, yani bu ülkenin vatandaşı da miting meydanlarında montajlanan ve bundan medet ummayan adayları hak ediyordu. Yürekli, doğru dürüst, namuslu, doğruları söyleyen, doğruca eleştiren yürekli insanları hak ediyordu.

Ancak siyasi kültürümüz bir kez daha lekelendi. Ancak milletimizi çaresizlik içinde iftira ve karalama kampanyalarıyla aldatmaya çalışanlar amaçlarına ulaşamadılar. Vatandaşımız onlara bu görevi şimdilik ve daha sonra da vermeyecek.

Nihayetimizde yani sonuçta milletimiz ilk turda yetkiyi iktidara vermeyerek bu sistemden ve zihniyetten memnuniyetsizliğini gayet açık bir şekilde ortaya koydu.

Bunun yanında, milletimiz bize de çok etkili başka bir mesaj verdi. Dedik ya, doğruları söyleyeceğiz. Milletimiz öbür tarafa gereğini yaptı ama bize de güçlü mesajlar verdi. Kimi vatandaşlarımız sandığa gitmedi. Kimi sandığa gidip tepkisel oy kullandı. Kiminin de eli istemeye istemeye Erdoğan'a gitti. Çünkü mevcut yönetimin kara propagandasına maruz bırakıldı bu vatandaşlarımız.

Sevgili vatandaşlarım, şunu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Biz de sizlerin mesajlarını aldık. Bu güzel memleketimizde adalet, bereket ve huzuru getirmek için ulaşmamız gereken daha milyonlarca vatansever insanımız var. Bu 10 günde tüm gayretimizi bu alanda sarf edeceğiz.

Ancak öncelikle vatandaşlarımızı bir konuda aydınlatmak ve bu YSK meselesini açıklığa kavuşturmak isterim. Tüm tutanaklar elimizdedir. Altını bir daha çizeyim, tüm tutanaklar elimizdedir. Tek bir oyun dahi hakkını yedirmeyeceğiz. Biz YSK'ya gerekli tüm itirazları yaptık. Son bir oy dahi doğru yazılana kadar tepelerindeyiz. Ancak bu seçim bir kez daha gösterdi ki bunların usulsüzlük ve ahlaksızlıkları sınır tanımıyor. Bunu da bütün vatandaşlarımın bilmesini isterim.

28 Mayıs tarihinde, seçim sabahı her sandıkta bu kez bir, iki değil beş müşahide ihtiyacımız var. Bir, iki değil en az beş kişiye ihtiyacımız var. Hakkını yedirmeyecek, her koşulda güvenebileceğimiz çok daha fazla yiğit, kadın ve erkek sandık görevlisine de, müşahide de ihtiyacımız var. Bunu açık ve net söylüyorum. Bize oy veren 25 milyon kişiye çağrı yapıyorum.

Ama gelin önce şu terör meselesini, suçlu psikolojisiyle bize iftira atmaya çalışan asıl muhatabıyla yani Erdoğan’la bir konuşalım.

Erdoğan, sen değil misin terör örgütleriyle defalarca masaya oturan, kapı arkalarında milletimizden gizli gizli pazarlıklar yapan? Senin ne haddine bizim vatan sevgimizi sorgulamak! Senin ne haddine bize kara çalmak! Buradan açık ve net tekrar ilan ediyorum. Bütün vatandaşlarıma ilan ediyorum. Ben terör örgütleriyle masaya asla oturmadım ve hiçbir zaman da oturmayacağım. Nokta!

Erdoğan, senin izlediğin hiçbir tavizkar ve gizli kapaklı yolu izlemeyeceğim. Nokta! Dürüst ve ahlaklı olacağım. Ülkem için çalışacağım, vatanım için çalışacağım.

Erdoğan, sen değil misin FETÖ'yü besleyip büyüten, ayağına kadar giden, ‘ne olursun, yalvarıyorum, geri dön’ diyen sen değil misin? Sen değil misin onunla el ele verip milletin ordusuna, şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerine kumpas kuran? Ben bunları bilmiyor muyum? Bu millet bunları bilmiyor mu? Buradan ilan ediyorum. Ben hiçbir zaman Mehmetçiğimize kumpas kuranlarla yan yana durmadım, asla ve asla durmayacağım. Nokta!

Erdoğan, açıkça söylüyorum; sen ülkenin sınırlarına, namusuna sahip çıkmadın. Bir daha söylüyorum. Erdoğan, sen ülkenin sınırlarına ve namusuna sahip çıkmadın. Bu ülkeye bile bile 10 milyondan fazla mülteci getirdin. Bu da yetmedi, ithal oy sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını haraç mezat sattın. Kendi vatandaşlarımızı mülteci konumuna düşürdün. Buradan ilan ediyorum. Ben iktidara gelir gelmez tüm mültecileri evlerine göndereceğim. Nokta!

Erdoğan, sen bu ülkeyi uyuşturucu baronlarına teslim ettin. Anneleri, babaları uyuşturucu tacirleri karşısında çaresiz bıraktın. Memleket mafya babalarının barınağına döndü. Buradan ilan ediyorum, iktidara gelir gelmez bu uyuşturucu baronların tamamının kökünü kazıyacağım. Nokta!

Ve bu sebeple iki adet torbacıya öldürttüğünüz gerçek ülkücü kardeşimiz Sinan Ateş'in hesabını, kuytuda saklanan suçlulardan soracağım, yanan yürekleri soğutacağım. Nokta!

Erdoğan, sen parmağındaki tek yüzükle iktidara geldin. ‘Eğer bu yüzükten fazla bir şeyim varsa bana hırsız diyebilirsiniz’ dedin. Ama şimdi kendini, aileni ve etrafındakilerin yedi sülalesini zengin ettin, Karun gibi yaptın onları. Bak Erdoğan, ben hiçbir zaman çalmadım, çırpmadım, buna tenezzül bile etmedim. Buradan ilan ediyorum, devletin ve milletin 5 kuruşunda gözü olanın, beytülmale el uzatanın gözünü çıkaracağım, gözünü çıkaracağım ve alacağım o paraları. Ayrıca söz verdim milletime, burunlarından fitil fitil getireceğim!

Bu memlekette vatansever ve namuslu kamu görevlileri var, bunu da hiç kimse unutmasın.

28 Mayıs’ta yeni bir seçime giderken vatandaşlarımıza seslenmek isterim.

Farkında mısınız, bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye'ye gelecek. Bir daha söylüyorum, bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek.

Farkında mısınız, bunlar kalırsa dolar 30 liraya dayanacak, bir kuru ekmek 10 liraya çıktığında sefalet derinleşecek.

Bu kaçaklar, sığınmacılar potansiyel suç makinesine dönüşecek, yağmalar başlayacak. Farkında mısınız, bunlar kalırsa şehirler sığınmacıların, mafya çetelerinin, uyuşturucu baronlarının kontrolüne geçecek.

Farkında mısınız, bunlar kalırsa kadın cinayetleri artarak devam edecek, genç kızlar sokaklarda kendi başlarına gezemeyecekler ve çıkamayacaklar.

Farkında mısınız, bunlar kalırsa domuz bağıyla insanlarımızı öldürenler iktidara ortak olacak.

Farkında mısınız, bunlar teröristlere taviz vererek ülkeyi yönetecek, her meşrepten teröristi memlekete ve meclise sokacaklar.

Kimse kusura bakmasın biz buna asla izin veremeyeceğiz. Vatanını seven hiç kimse buna izin vermeyecek. Nokta!

Bunun için 28 Mayıs'ta sandığa gitmek ve tehlikeleri önlemek hepimizin ahlaki, vicdani ve vatani mecburiyetidir. Ahlaki, vicdani ve vatani bir mecburiyet var omuzlarımızda. Gideceğiz ve oylarımızı kullanacağız ve bunların tamamını düşünerek.

İşte bunun için en az 1 milyon insan sandık başında olacağız. Söz mü? Güvenliği sağlayacağız.

Sevgili vatandaşım, seni de oy attığın sandığın başında bekliyorum.

Dün söyledim, yine söylüyorum; biz bu vatanı sokakta bulmadık! Milletim ayağa kalksın. Vatanını seven bizimle omuz omuza versin. Vatanını seven sandığa gelsin!

Hepinize teşekkür ederim.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Kılıçdaroğlu’ndan Tarihi Video içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 48
User defaultYorum Id: 178850
24 Mayıs 2023
14:05
 • Yorum Id: 178850
 • 24 Mayıs 2023
 • 14:05

Arkadaşlar aklınızı başınıza toplayın memleket inim inim yabancılarla doluyor bu parti meselesi deil ülke elden gidiyor yapmayın ya hiç okumuyorsunuz görmüyorsun uz allah için ne ev fiyatları kiralar alışveriş dolar araç artışları askeri ücret ya yapmayın ne olur ya bı kafanızı kaldırın da sağa sola bakın ya bırakın şu akparti zihniyetini çıkın artık biz düştük geçim derdine bunlar makam mevki peşine birbirinizi kırarak hiç bir yere varamazsınız aklını kullan memleket halini gör oyunu ona göre ver yazık ya gençliğe gençlerimize çocuğumuza columuza

User defaultYorum Id: 178450
19 Mayıs 2023
23:13
 • Yorum Id: 178450
 • 19 Mayıs 2023
 • 23:13

Hadi diyelim zamaninda boyle bir sey yapti ve hata ettiginin farkina vardi peki suan senin ne isin var teror sevicilerin yaninda.ya insan da birazcik dusunme olur;tarih te yok ataturk‘ūn partisinin,terorle ismi anilmasi.selo sevdan bitirdi seni.

Cevap
 • Yorum Id: 178765
 • 23 Mayıs 2023
 • 21:56

@yorumcu-177207 türkiye değil türk bayrağıdır.arnavutlar,lazlar karşı çıkmıyor bu bayrağa.kanı bozuk olan çıkar.etnik köken dediğin şeyin adı 2000 yııllık türk tür .c+ c+ c+ hüdapar gibi düşünuyorsun ve buna kımse ızın vermez.türk bayrağı.nokta

Cevap
 • Yorum Id: 178718
 • 23 Mayıs 2023
 • 13:10

Cahil asker katillerini davul zurna ile chp mi getirtti savcıları chp mi gönderdi sen bu kafayla git çocuğun doğuda askere gidince anlarsın

Cevap
 • Yorum Id: 178552
 • 21 Mayıs 2023
 • 01:41

@yorumcu-178471 bayrak düşmanı değil denilen şu türk bayrağı dersen bayrağımıza diğer insanları otekilestirirsin turkiye de sadece türkler yok etkin kökeni kurt olan laz olan arnavut olanı var . bu ülkede yaşayan etnik kökeni ne olursa olsun türkiyeli dır bayrağın adı da türkiye bayrağıdır şöyle düşünün cumhuriyet kurulduğunda osmanlı cumhuriyeti olarak kalsaydı bayrağın adı osmanlı bayrağı olur du ne türkü ne lazi ne kurdu bugün bayrak adına takilmazdi ama ne yazık ki ülkemizin ismini bile biz koyamadık hiç merak edip de osmanlıdan sonra türkiye ismini kim koydu diye bi araştırma yaptınız mı acaba

Cevap
 • Yorum Id: 178498
 • 20 Mayıs 2023
 • 13:56

@yorumcu-178471 ōnce hitap seklini degistir,siz boyle karsinizdakini asagiladikça kaybetmeye mahkumsunuz;çok sevdigin genel baskanini ve dersim tayfasini alin gidin bu partiden.ataturk‘ūmūn partisini rahat birakin,rehin aldiniz bizi.hizbullahin da allah belasini versin,yillardir pkk ile savasiyoruz,binlerce sehit verdik.kendi pencerenizden bakmaktan vazgeçin,bu millet goruyor herseyi.selo yuzunden seçim kaybettik deyin,bir kez olsun ōz elestiri yapin rica edyrm

Daha Fazla Cevap Göster
User defaultYorum Id: 178479
20 Mayıs 2023
09:18
 • Yorum Id: 178479
 • 20 Mayıs 2023
 • 09:18

2010 referandumunu akp kazandı, kk seçmen kağıdı çıkarmayı unuttu, oy kullanamadı. “ben istanbul'da kayıtlı olduğumu sanıyordum, talihsizlik oldu, her şeye rağmen çok olumlu sonuç aldık, akp çöküyor, iktidara koşuyoruz” dedi. ecevit kasketini çıkardı, che guevara bereli posteri asıldı, “yeni che” diye alkışlandı. * 2011 genel seçimini akp kazandı, kk kaybetti. “yüzde 30'un altında alırsam çeker giderim” demişti. yüzde 26 aldı. çekip gitmedi. “yeni oydaşlar kazandık, parti olarak 12 eylül'den bu yana en başarılı dönemimizi yaşıyoruz, akp iyice eriyor, biz güçleniyoruz, bir sonraki seçimde iktidarız” dedi. kasketle bere dolaba kaldırıldı, gandi kemal posteri asıldı. “yeni gandi” diye alkışlandı. * 2014 yerel seçimini akp kazandı, kk kaybetti. “bu çıkan sonucu başarısızlık olarak görmüyorum, bir çizgimiz var, sevindirici, kararlılıkla yukarıya gidiyor” dedi. bu sefer kasket bere filan gibi herhangi bir aksesuar ayarlamadılar ama, gene alkışlandı. * 2014 cumhurbaşkanlığı seçimini akp kazandı, kk kaybetti. memlekette adam kalmamış gibi teee kahire'den aday getirdi. “bu seçimin galibi tayyip erdoğan değildir, sayın ekmeleddin ihsanoğlu'dur, siyaset dünyamız çok önemli bir aktör kazandı, gelecek açısından ciddiye alınması gereken bir aktördür, bugün seçim olsa yine sayın ekmeleddin ihsanoğlu'nu aday gösterirdim, kurultaya gitmemizi gerektiren bir sebep görmüyorum” dedi. che'nin küba devrimi, gandi'nin hindistan bağımsızlık hareketi, ekmeleddin'in mısır piramitleri falan derken, şırrak, “ben dersimli kemalim” dedi. * haziran 2015 genel seçimini akp kazandı, kk kaybetti. “oylarımız düşerse istifa ederim, bu seçimde oy kaybeden genel başkan gider” demişti, oyları düştü, zafer konuşması yaptı… “baskıcı dönemi sona erdirdik, bizim açımızdan sorun yok, memnunum, istifamı gerektirecek bir sonuç değil, iktidara yürüyoruz” dedi. * kasım 2015 genel seçimini akp kazandı, kk kaybetti. “durumumuz olumlu, güzel bir seçim geçirdik” dedi. “istifa edecek misiniz?” diye sordular, “chp'yi diğer partilerle karıştırmayın” dedi. bir hafta sonra röportaj verdi… “oy oranımızın netleşmesinden sonra istifa edip etmeyeceğim konuşuldu, açıkçası istifa etmeyi aklımdan bile geçirmedim, yenilendik, iktidara yürüyoruz” dedi. * 2017 referandumunu akp kazandı, kk kaybetti. “bugünden itibaren yeni strateji kuracağız, yarın seçim olacakmış gibi hazırlanmaya başlıyoruz, herkes görecek, çok güzel şeyler olacak” dedi. partiye kürtçe pankartlar asıldı, “aşiti” diye alkışlandı. * 2018 seçimini akp kazandı, kk kaybetti.. çıktı, “bu seçimin tek kaybedeni akp'dir, bir tarafa yazın, önümüzdeki seçimde çok daha güçlü sonuçlar alacağız, bütün veriler bunu gösteriyor, koltuk sevdasına tutulanların bizim partimizde yeri yok” dedi.

Cevap
 • Yorum Id: 178719
 • 23 Mayıs 2023
 • 13:12

Öküz kılıçdaroğlu ilk defa seçime giriyor senin geçmişine tarih bilgine ....

Daha Fazla Yorum