GÜNDEM

Esra Karagöz: Gıda Değil, Kimya Tüketiyoruz

 
 370
Esra Karagöz: Gıda Değil, Kimya Tüketiyoruz - Yalçın Köse- Bafra Haber / Samsun`un Bafra ilçesi Eğitim-Sen İlçe Temsilciliğinde  "Yerel Tüketim Bilinci" konferansı verildi.
Bafra Haber

 |  - Yalçın Köse- Bafra Haber / Samsun`un Bafra ilçesi Eğitim-Sen İlçe Temsilciliğinde "Yerel Tüketim Bilinci" konferansı verildi.

Ziraat Mühendisi Esra Karagöl`ün, panelistliğini yaptığı konferansa Eğitim-Sen üyeleri katıldı.

Panel öncesi hoş geldiniz konuşması yapan Eğitim-Sen Bafra Temsilcisi Tacettin Koca, " Hepiniz Esra hanımın vereceği  yerel tüketim bilinci konferansına hoş geldiniz. Geçirdiğimiz süreçte Eğitim- Sen durmuyor arkadaşlar. Geçtiğimiz 8 Mart ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Öncelikle 8 Mart Kadınlar Günü kapsamında geçirdiğimiz 2 günlük etkinliklerimiz sürecinde mücadele bayrağını yukarı taşıyan kadın arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Onların mücadelesine destek olan Bafra`daki diğer kadın arkadaşlara da teşekkür ediyorum." dedi.

Panelde gıda değil kimya tükettiğimizi ifade eden Ziraat Mühendisti Esra Karagöl, "Tüketicilik günümüzde son kullanma tarihi okumaktan ibaret hale getirildi. Üzülerek belirtiyorum, iki tarih okumakla sağlıklı beslenmiş olmuyoruz ki tarihlere ne kadar güvenilebilir. Bu günün endüstriyel üretimi özellikle kente gıda benzeri ürünler sunmakta biz bu gün marketlerden gıda değil, kimya tüketiyoruz.  Gıda benzeri diyorum çünkü ısı işleminden geçirilmiş kutu süt, süt özelliğini yitiriyor. Süt benzeri bir sıvı alıyoruz biz marketten. Her zaman şunu söylüyoruz kutu süt ölü süt."  şeklinde konuştu. 

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Esra Karagöz: Gıda Değil, Kimya Tüketiyoruz içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0