ULUSAL

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni alınan kararları tek tek açıkladı

 
 2055
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni alınankararları tek tek açıkladı - Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, şehirlerarası seyahat sınırlamasının 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldığını duyurdu.BUGÜN NELER OLDU?
IHA

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, şehirlerarası seyahat sınırlamasının 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldığını duyurdu.BUGÜN NELER OLDU?

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Devletin tüm imkanlarını bu vatandaşlarımızın hizmetine sunarak zor zamanlarda yanlarında olduğumuzu gösterdik.Önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın yanında olmayı sürdüreceğiz.

Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen yaklaşık 8 milyon 65 yaş üstü vatandaşımız ile 25 milyondan fazla 20 yaş altı gencimiz her türlü ihtiyaçları Vefa Destek Grupları tarafından karşılandı.Bugüne kadar Vefa sosyal destek grupları toplam 6 milyon 240 binin üzerinde talebe cevap verdi.

Son 18 yılda demokraside ve ekonomide kat ettiğimiz büyük mesafe geleceğimize güvenle bakmamız da en önemli güçtür.

SANCAKTEPE'DE İNŞA EDİLEN HASTANE

Sancaktepe'de 2 ayda inşa ettiğimiz hastanenin açılışını yarın yapacağız.Önce Sancaktepe'de Prof. Dr. Feriha Öz Hastanesi'nin açılışını yapacağız. Akşam saatlerinde Okçular Vakfı'nın Fetih Kupası yarışmaları gerçekleştirilecek. Ayasofya'da Fetih süresi okunacak ve dualar edilecek. Milletimizin fetih sevincini bu programlarla hep birlikte yaşayacağız. Fatih Sultan Mehmet Han başta olmak üzere gazilerimizi, şehitlerimizi, kahramanlarımızı hürmetle yadediyoruz.

27 Mayıs Türkiye'ye darbe virüsünün ilk girdiği tarihtir. Maalesef bu tarihten sonra darbe, cunta, muhtıra, bildiri veya darbe girişimi şeklinde demokrasimize yönelik pek çok saldırıyla karşı karşıya kaldık.

İŞTE YENİ KARARLAR

Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamen kaldırılmıştır.

İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. 

Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. 

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye başlayacak. 

Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. 

İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek. 

65 yaş üstünün sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek.

18 yaş altına sokak kısıtlaması sürecek.

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi İle Verilen İdari İzinler Kaldırıldı

İçişleri bakanlığına bağlı olarak görev yapan personellerin (hamile koah ve kanser hastaları hariç) Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile kendilerine verilen idari izinler kaldırıldı.

Ülke genelinde COVID-19 Koranavirüs ile tüm kurumlar el ele vererek mücadeleye devam ediyor. Alınan bilgiye göre çeşitli iller ve ilçelerinde içişleri bakanlığına bağlı olarak görev yapan personellerin (hamile koah ve kanser hastaları hariç) cumhurbaşkanlığı genelgesi ile kendilerine verilen idari izinlerin kaldırılıp ( Samsun il ve ilçeleri dahil ) görevlerine başlatıldığı öğrenildi, ancak yüksek risk grubunda bulunan bu personellerin görevlerine başlatılıp başlatılmadığını büyük bir kesim.

 • BafraHaber Yorum
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni alınan kararları tek tek açıkladı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 5
User defaultYorumcu-95541
04 Haziran 2020
16:12
 • Yorumcu-95541
 • 04 Haziran 2020
 • 16:12

Yazık o insanlara neden göreve çagrılmışlar

User defaultYorumcu-95541
04 Haziran 2020
15:02
 • Yorumcu-95541
 • 04 Haziran 2020
 • 15:02

Evet başladı göreve

User defaultYorumcu-95364
30 Mayıs 2020
00:35
 • Yorumcu-95364
 • 30 Mayıs 2020
 • 00:35

Var bafra icin

Daha Fazla Yorum