ULUSAL

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklamalarda Bulundu 

 
 948
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim KuruluToplantısı Sonrası Açıklamalarda Bulundu  - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine sonrası açıklamada bulundu. 
Bafra Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine sonrası açıklamada bulundu. 

SADECE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA VE SAĞLIK KURULUŞLARINDA TAKILACAK

– En önemli desteği Bilim Kurulumuz ve alt çalışma grupları vermiştir. DSÖ de takdirlerini de kendi platformlarında açıkça kaydetmiştir. Covid-19 salgın yönetimi ve çalışma rehberleri mücadeledeki en önemli yol haritamız olarak öne çıkmıştır.

– Salgının artık kitlesel tehdit olarak çıkmasıyla beraber Avrupa ülkeleri kısıtlamaları kaldırmıştır. Ülkemizin de bu aşamaya geldiğine inanıyorum. Bilim Kurulu bundan sonra olağanüstü bir durum olmadıkça düzenli toplantı yapma gereği yapmadığına karar vermiştir.

– Yaklaşık üç yıldır çeşitli kapsamlarda uygulanana kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçlarında maske uygulamasına bir müddet daha devam edilecektir. Bilim Kurulunun tavsiyesi 65 yaş üstü ve riskli hastalığı olanların maske kullanamaya devam etmesidir.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklamalarda Bulundu  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 5
User defaultYorumcu-130791
27 Nisan 2022
12:00
 • Yorumcu-130791
 • 27 Nisan 2022
 • 12:00

Maskeyi sağlık kuruluşlarında, toplu taşıma araçlarında taktığımız gibi camide, kapalı pazar yerinde hatta açık pazarda da, kalabalık caddelerde parklarda mutlaka takmalıyız. siyasetçinin veya siyaseti vesayetindeki bilim kurulunun kararına göre sakın hareket etmeyiniz. türk tabipler birliğinin doktorları tarafsız bilim adamlarının görüşlerine göre hareket edelim. bu sorumsuz davranışların acısını 1 ay sonra veya sonbaharda mutlaka çekeriz tekrar yine virüs patlar hastalık artar hastaneler dolar. siyasetçi dönemini iyi gösterip turizm gelirlerini artırmak ister ama olan halkın sağlığına olur. her yaz serbest hareket ettik kışa doğru çilesini çektik. kapalı alanlarda maske kalktı diyorsunuz hastanelerde niye maske takın diyorsunuz doktorlar maskesiz olmayı sakıncalı görüyor demek ki. o zaman kahvehanelerde kapalı alanlarda kalabalık yerlerde mutlaka sağlığımız için maskemizi mesafemizi koruyalım işimizi sağlama bağlayıp virüs belasına bulaşmayalım. siyasi vesayet altındaki bilim kurulunun kararına sağlığımız için önemsemeyelim. o zaman daha karlı olup hastalıktan daha iyi korunuruz. bir ay sonra hastalık artmadığı gibi kışa daha doğru hastalık çok artacağına az artar. maske takmazsak virüs tekrar yine çok artar.

User defaultYorumcu-143445
27 Nisan 2022
08:31
 • Yorumcu-143445
 • 27 Nisan 2022
 • 08:31

Zaten takan yok yazin cikart kisin tak ac kapa ac kapa

User defaultYorumcu-132711
27 Nisan 2022
08:30
 • Yorumcu-132711
 • 27 Nisan 2022
 • 08:30

Bu günlerimize şükürler olsun

Daha Fazla Yorum