GÜNDEM

Bölge Turizminin Geleceği Görüşüldü

 
 342
Bölge Turizminin Geleceği Görüşüldü - Bafra Genç İş Adamları Derneği (GİAD) ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi arasında bölge turizmi ele alındı.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Bafra Genç İş Adamları Derneği (GİAD) ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi arasında bölge turizmi ele alındı.

OMÜ Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Aydın’ı makamında ziyaret eden Bafra Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, bölge turizminin durumu, turizmi canlandırmak için neler yapılabilir, Turizm Fakültesinin bölgeye getirdiği faydalar gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu.
Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Güngör, “Baframız tarım kenti olmasına karşın turizm bölgesi olarak da birçok teşvikler almakta ve bu teşvikler yatırımcı bulunamadığı için hep havada kalmaktadır. Biz STK olarak bu teşvikler değerlendirip ilgili danışman firmalarını ayarladıktan sonra bölgeye yatırımcı çekmeye çalışıyoruz. Tabii bu işler bir anda olmuyor ancak bölgenin bunların haricinde de birçok turizm açısından hamle yapması şart. Daha önceden bahsettiğimiz ve destek verdiğimiz Motocross projesi sayesinde bölgede birçok anlamda gelen turist akını ile karşılaşacak ve bölgeye gelenlerin ekonomik anlamda katacağı katma değer ile bir kazanım elde edilecektir. Sadece onunla sınırlı kalmayıp elimizdeki baraj bölgelerini su oyunları gibi bir proje oluşturulup devamının sağlanması ve daha fazla turist bölgeye akın ettirilmesi muhtemel beklenen sonuçlar arasındadır. Genç iş adamları olarak bölgemize birçok şey katmaya çalışıyor ve bu anlamda inanın çok fedakarlık yapıyoruz” dedi.
Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Aydın ise, “Şubat ayından bu yana fakültemizin eksiklerini gidermeye ve öğrenci kazanımları ile ilgili projeler üretmeye çalışıyoruz. Ortalama 150 öğrencimiz var, bu sayıyı 240’a çıkarmayı hedefliyoruz. Bunun için yeni bölümler açmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken sizlerden gelecek olan projeleri de değerlendiriyor, ortak hareket etmeye çalışıyoruz. Yakın zamanda öğrencilerimizin uygulamasal olarak eğitim görmeleri için kampüs dışında bir otel projesi oluşturalım istedik. Bu aşamadaki düşüncemiz proje netleştiğinde daha belirgin olacak. Geçen hafta ise Turizm Fakültesi olarak ilk mezunlarımızı verdik. Yine yakın zamanda fakülte binamızın yanına İşletme Fakültemiz kurulacak. Sonuçta bunların hepsi Baframıza bir değer katacak. Ne kadar çok değer o kadar çok bilinirliğimizi artırır ve güçlü bir bölge haline geliriz. Bu anlamda herkesin birlikte hareket etmesi gerekir ki ben bunu Bafra’da görüyorum” şeklinde konuştu.
  • BafraHaber Yorum
  • Bölge Turizminin Geleceği Görüşüldü içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0