ULUSAL

Abonelik İptali Çilesi Sona Eriyor!

 
 2813
Abonelik İptali Çilesi Sona Eriyor! - Bugün Resmî Gazete’de yayımlanan yeni 'Torba Kanun'la birlikte elektronik haberleşme hizmeti aboneliklerinde yapılacak sözleşmeler elektronik ortamda yapılabileceği gibi iptal de edilebilecek.
Bafra Haber

Bugün Resmî Gazete’de yayımlanan yeni 'Torba Kanun'la birlikte elektronik haberleşme hizmeti aboneliklerinde yapılacak sözleşmeler elektronik ortamda yapılabileceği gibi iptal de edilebilecek.

Pek çok yeni kanun hükmünde değişiklik yapılırken, abonelik sözleşmelerinin elektronik yöntemle iptal edilebilmesine karar verildi.

Bundan sonra tüketiciler, elektronik haberleşme aboneliği aldıkları hizmetleri herhangi bir şubeye gitmeden elektronik ortamdan da iptal edebilecek.

Elektronik Haberleşme Kanunu’nda yapılan düzenlemeyle birlikte tüketiciler, elektronik haberleşme hizmetine abone olurken hizmetin sağlandığı işletmeciyle sözleşme yapabilecek. Bu sözleşme ise yazılı olarak yapılabileceği gibi elektronik ortamlarda da gerçekleşebilecek.

Elektronik ortamlarda kurulacak sözleşmelerde, başvuru sahibinin kimliğinin doğrulanabilmesi için kurum tarafından belirlenecek yöntemler kullanılacak ve bunlara ilişkin usul ve esaslar kurum tarafından belirlenecek.

Bu bilgilerle birlikte Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 49’uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan 'imzalanırken' ibaresi de 'kurulurken' şeklinde değiştirildi.

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Abonelik İptali Çilesi Sona Eriyor! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-132595
27 Haziran 2020
13:45
  • Yorumcu-132595
  • 27 Haziran 2020
  • 13:45

İyi olur, bazı abonelikleri iptal etmek için firmalar kasıtlı olarak zorluk çıkarıyor