BAFRA

Ziya Paşa’dan Kızılırmak Kenarına “berduşların Mekânı” Benzetmesi

 
 3498
Ziya Paşa’dan KızılırmakKenarına “berduşların Mekânı” Benzetmesi - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz: “Eskidenberduşların mekanı olarak bilinen buraları temizliyor, düzenliyor ve sosyal biralan haline getiriyoruz.” dedi.
Bafra Haber

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz: “Eskidenberduşların mekanı olarak bilinen buraları temizliyor, düzenliyor ve sosyal biralan haline getiriyoruz.” dedi.

Sertifikalı ceviz fidanı dağıtımı için Bafra’ya gelen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’da yapımı devam eden Sedde Projesini ve 2. köprü çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Yılmaz sedde projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, ırmak kenarında içki içmek, piknik yapmak veya ırmak havası almak için gelenleri kızdırabilecek bir açıklamada bulundu.

Yılmaz’ın ırmak kenarında oturanları Berduş olarak nitelendirdiği açıklaması şu şekilde:

Sedde Projesi kapsamında Gelin Köprüsü adıyla tarihe geçen Çetinkaya Köprüsü’nün denize doğru akan iki yakasında yapılacak peyzaj ve düzenleme çalışmaları tamamlanarak Samsun halkının hizmetine sunulacak.

Bu çalışmamız tamamlandığında özellikle Bafra halkının büyük bir beğenisini kazanacağını düşünüyorum.

Eskiden berduşların mekanı olarak bilinen buraları temizliyor, düzenliyor ve sosyal bir alan haline getiriyoruz.

Sedde projesi sadece peyzaj ve çevre düzenlemesinden ibaret değil. Proje kapsamında bisiklet ve koşu yolları, kanal, amfi tiyatro gibi tamamen vatandaşlarımızın kullanabileceği sosyal donatılarda yer alacak.

İnanıyorum ki bu proje ilçe ekonomisine ve turizmine de büyük katkılar sağlayacaktır. İnşallah önümüzdeki yılın sonlarına doğru Sedde Projesini bitireceğiz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Ziya Paşa’dan Kızılırmak Kenarına “berduşların Mekânı” Benzetmesi haberine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 34
Favicon
Yorumcu-94539

Ne kadar gt yalamayi seven varya. dogru demis yuce baska falan filan. nekadar seviyorsunuz kutulmeyi. ziya donunuzu aldiginda gorurum sizi.

Favicon
Yorumcu-94507

Peki o berduş benzetmesi yaptığı gerçi aslı olmayan o kişilerin kafalarını dağıtmak için azıcıkta bi çakır keyif olmak için yanlarına aldıkları içeceklerin vergisinden devlet kasasına ne kadar kazandırdığından haberi varmı ziya emminin

Favicon
Yorumcu-94498

.... olup man adalarına para gönderen yetim hakkı yiyenlere gık çıkaramayan çanakçı yusuf... ordaki berduş dediklerin sizin gibi .....değiller

Daha Fazla Yorum