BAFRA GÜNDEM

Zengin: “Cankurtaran hizmetini 29 kilometreye çıkardık”

 
 652
Zengin: “Cankurtaran hizmetini29 kilometreye çıkardık” - Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, 2018 yılında 22 kilometrelik bir alanda verdikleri cankurtaran hizmetini 2019 yılında 29 kilometreye çıkardıklarını söyledi. Zengin ayrıca, cankurtaranların 2018 yılında 80 kişiyi boğulmaktan kurtardıklarını da ifade etti.
IHA

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, 2018 yılında 22 kilometrelik bir alanda verdikleri cankurtaran hizmetini 2019 yılında 29 kilometreye çıkardıklarını söyledi. Zengin ayrıca, cankurtaranların 2018 yılında 80 kişiyi boğulmaktan kurtardıklarını da ifade etti.

Zengin, deniz sezonun yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlara uyarılarda bulundu ve cankurtaran faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Vatandaşların cankurtaran hizmeti verilen alanlarda denize girmesi gerektiğini ifade eden Zengin, “Vatandaşlarımız uyarılara mutlaka dikkat etmeli. Özellikle denizin dalgalı olduğu zamanda kesinlikle denize girmemeli. Bu uyarılara dikkat edilirse belki de boğulma vakası en aza inecek. Samsun’da boğulma vakaları daha çok iç sularda veya kanallarda oluyor. Bafra ve Çarşamba Ovalarındaki sulama kanallarında daha çok oluyor. Bu konuda vatandaşlarımız çok dikkat olmalı. Özellikler çocuklarının takiplerini iyi yapsınlar. Buralarda meydana gelen boğulma vakalarının çoğu çocuk yaştakiler oluyor. Denizdeki güvenlik tedbirlerini alabiliyoruz ama buralarda sadece güvenlik tabelaları ile uyarılarda bulunuyoruz” dedi.

“Personel sayımız 85’e yükseldi”
2010 yılından beri cankurtaran hizmeti verdiklerini hatırlatan Zengin, “Faaliyetlerimiz her geçen gün daha da artıyor. Bu yıl hazırlıklarımız başladı. Şamandıraları sermeye, cankurtaran kulelerini dikmeye ve uyarı levhaları asmaya başladık. Bayramda inşallah arazide olacağız. Geçen yıl polis okulu ve Dereköy taraflarında boğulma vakaları yaşadık. Bu çerçevede Dereköy Limanı’na kadar cankurtaran hizmetini vermeye karar verdik. Geçen yıl 22 kilometrelik bir alanda verdiğimiz hizmeti bu yıl 29 kilometreye çıkardık. Personel sayımız da 85’e yükseldi” diye konuştu.
Zengin ayrıca, cankurtaran personelinin verdikleri hizmet alanlarında geçen yıl yaklaşık 80 kişiyi boğulmaktan kurtardıklarını, 2 kişinin ise maalesef boğulduğunu sözlerine ekledi.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
  • BafraHaber Yorum
  • Zengin: “Cankurtaran hizmetini 29 kilometreye çıkardık” içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-122350
31 Mayıs 2019
01:45
  • Yorumcu-122350
  • 31 Mayıs 2019
  • 01:45

Cok tuhaf

User defaultYorumcu-122334
30 Mayıs 2019
13:59
  • Yorumcu-122334
  • 30 Mayıs 2019
  • 13:59

Siz ilk önce cankurtaranlarınıza adam gibi egitim verin gittigi yerde serserilik yapmasınlar yaz geldi adamlar poşetlerde alkol kum üzerinde bekliyor hem sizin malzemeleriniz eksik onları tamamlayın yelekle yuzme bilmeyen adama maaş veriyorsunuz derhal adamlarınıza eğitim verin zaten allahın verdiği canı allah alır siz denizden cıkardıktan sonra öldükten sonra hiç birsey yapamazsınız alaçam geyik koşandaki cankurtaranlar serseri tipli şeyler şu anda adamlar işe gitmeden maaş almaya başladı bile kimin parasını kime veriyorsun git cankurtaranları gez başlarına adam gibi yüzme bilen birini koy