BAFRA

Yeni Hal Yerine İlk Tepkiler!

 
 124
Yeni Hal Yerine İlk Tepkiler! - Hülya Yangın Ertekin Bafra Haber- Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin Bafra’nın Çetinkaya Mahallesi’ndeki 173 dönüm araziyi Sebze ve meyve hali yapmak için kamulaştırma kararı alması, üretici ve komisyoncularda farklı tepkilere yol açtı.
Bafra Haber

Hülya Yangın Ertekin Bafra Haber- Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin Bafra’nın Çetinkaya Mahallesi’ndeki 173 dönüm araziyi Sebze ve meyve hali yapmak için kamulaştırma kararı alması, üretici ve komisyoncularda farklı tepkilere yol açtı.

Tarlası Bafra’nın Doğu yakasında olan üreticiler yeni yere uzak derken, Batı yakasında olanlar ise memnuniyetle karşıladı.

Bazı komisyoncular ise Bafra’nın merkezindeki esnafın işinin zorlanacağını belirtti.

Bafra Sebze ve Meyve Halinde ticaret yapan bazı komisyoncu ve üretici çiftçiler yeni yapılacak Halin şehre uzak olduğunu, tütün bölgesine yapılmasının uygun olmadığını, üretici çiftçilerin ulaşımda zorluk çekeceklerini söylerken adının açıklanmasını istemeyen bir komisyoncu ise “Arayıp da bulamadığımız bir yeri Büyükşehir bulmuş. Çetinkaya Bölgesinde, asfaltın kıyısı, Sebze ulaşımı çok rahat olur. Bizim ova çiftçisi ve Hal esnafının rahatsız olduğu konu asfaltın karşı tarafıdır. Asfalttan bu yanda olması bize hiç sıkıntı yapmaz. Halin o tarafta açılması hem şehri ferahlatır hem de şehrin o tarafa genişlemesi sağlanır, alışverişi canlandırır.” dedi.

Bafra Sebze Ve Meyve Halinde Komisyonculuk yapan M.K,  ‘’Tütün bölgesine sebze hali yapılmaz. Sebze Hali sebze yapılan yere yapılır. Hem ürün zedelenmez, hem de yolu uzatarak nakliye maliyeti yükselmez. Dünyada en önemli enerji insan enerjisidir. Bir traktörün oraya gidip gelmesi insanın yarım gününü alır.” dedi.

Ova çiftçisi G.L. ise Kızılırmak’ın doğusundan batısına uzanmak ova çiftçisine  zaman ve akaryakıt külfeti getirir. Irmak seddesinde bir sürü boş arazi var. Bu çiftçiler ürettikleri ürünleri nasıl taşıyacaklar? Samsun Sinop Karayoluna insanlar nasıl çıkacak? Kiminin ruhsatı olmaz, kiminin ehliyeti olmaz, hatta sebzesini traktörün arkasına iki veya üç römork takar getirir. Anayolda güvenli bir trafik olmaz.” dedi.


Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Yeni Hal Yerine İlk Tepkiler! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0