Öğretmen Olabilmek

Ogretmen olabilmek

Bugün öğretmenler günü. Hayata tazecik tohumların serpildiği kutsal mesleğin temsilcileri, gününüz kutlu olsun. Tutuşturduğunuz meşalenin ışığında, nice öğretmen, hakim, doktor, müteahhit, mühendis, imam, hemşire ve daha pek çok mesleğe aydınlık oldunuz. Biz ilkokul beşinci sınıftan mezun olurken öğretmenimiz bize birer yazı dağıtmıştı. O günü hala ağlayarak anarım. Çünkü bizi mayalanmak üzere olan bir hamura benzetmişti. Öğrencilik işte. O günün şartlarında ne demek istediğini çok anlamamıştım. İnsan gün geçtikçe, olgunlaştıkça bazı şeyleri kavrayabiliyor. Bu yılda öğretmenler gününde bir öğrenci grubunun yazmış olduğu bir yazıyı okudum ve sizlerle paylaşmak isterim. 

ÖĞRETMENE MEKTUP…

Gül yetiştirmek çok zahmetli ve zor bir iştir. Siz her şeyi göze alarak bizim gibi zahmetli fidanlar diktiniz. Elime diken batarsa diyen, bahçıvanlardan olmadınız. Elinize diken batırdık, siz yine bizi sevdiniz. Yine bizimle konuştunuz.

Kış geldi birer birer yapraklarımızı döktük. Of bile demediniz. O kadar yaprağı tek tek yerden kaldırıp, yine yanlarında olup aynı ilgiyle bakmaya devam ettiniz.

Gülü sevip dikenine katlanan, en fedakar siz oldunuz. Yine yapraklarımızı döksek, bizi yanından ayırmayacağınızı adımız gibi biliyoruz. Bizlere doğruyu, güzeli aşılayan; bizlere umut dolu bakışlarıyla cesaret veren 

En değerli öğretmenimize…

Bizleri etrafında çember yapan sevginizle,

Hepimizin yüreğine tek tek değdiniz.

İyi ki hayatımıza girdiniz, yolumuz sizinle aydınlık…

12/D

Böyle öğretmenlere ihtiyacımız var. Eşim de, kızım da dâhil tüm öğretmenlerin güzel günü kutlu olsun. ATA’mıza da sonsuz sevgi ve saygılarımızla… Başöğretmenimiz sen gönüllerde hep yaşa…

Türkan Karaboğa, 

Bafra 24 Kasım 2017

                   


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Öğretmen Olabilmek içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
Yorumcu-94373
05 Aralık 2017
13:40
  • Yorumcu-94373
  • 05 Aralık 2017
  • 13:40

Öğretmenler en büyük değerlerimizdir. hocam kaleminize sağlık. araştırmacı yazar bilge salih

Yorumcu-94154
24 Kasım 2017
11:25
  • Yorumcu-94154
  • 24 Kasım 2017
  • 11:25

Türkan hanım yüreginize saglık güzel tesbitlerde bulunmuşsunuz.tüm öğretmenlerimizin ellerinden öperim...