SAMSUN

Yakakent 100.yıl İlkokulundan 100.yıl Etkinlikleri

 
 808
Yakakent 100.yıl İlkokulundan 100.yıl Etkinlikleri - Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Yakakent 100.Yıl İlkokulu Öğrenci, Öğretmen ve Velilerle birlikte halka açık bisiklet şenliği ve resim sergisi düzenledi 
Bafra Haber

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Yakakent 100.Yıl İlkokulu Öğrenci, Öğretmen ve Velilerle birlikte halka açık bisiklet şenliği ve resim sergisi düzenledi 

Öğrencilerin sportif bakış açılarını geliştirebilmek, sağlıklı kalabilmek, bisiklet binmeyi sevdirmek, bisikletli ulaşıma özendirmek, sürdürülebilir ve yaşanabilir şehir olma vizyonuna dikkat çekmek amacıyla Cumhuriyet Meydanından start verildi. Bisikleti olan veliler bisikletleri ile bisikleti olmayanlar yürüyerek şenliğe destek verdi.

Bisiklet şenliğinin yanında öğrencilerin yapmış oldukları resimler de sergilendi. 

100.Yıl Etkinliklerine Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Demir ve  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek ve veliler katıldı.

Öğleden sonra “Okul Dışarıda Günü” etkinlikleri kapsamında sahile gidilerek uçurtma uçurma, taş boyama, taştan resimler yapma, deniz kabuğu ve dal parçaları ile çerçeve yapma, yarışmalar, oyunlar ve doğa gözlemi gibi faaliyetler yapıldı.   


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Yakakent 100.yıl İlkokulundan 100.yıl Etkinlikleri içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0