SAMSUN

Vezirköprü’de bilim fuarı

 
 171
Vezirköprü’de bilim fuarı
 - Samsun Vezirköprü Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sarıalan Ortaokulu iş birliğinde öğrencilerin ve öğretmenlerin büyük emekleriyle hazırlanan ‘TÜBİTAK 4006  Bilim Fuarı’ açıldı.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Samsun Vezirköprü Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sarıalan Ortaokulu iş birliğinde öğrencilerin ve öğretmenlerin büyük emekleriyle hazırlanan ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ açıldı.

Fuarın açılış kurdelesini Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya ve okul müdürleri birlikte kesti. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda birçok bilim dalına ait projeler görücüye çıktı. Fuar kapsamında, öğrencilerin projeleri danışman öğretmenler eşliğinde sergilendi ve davetlilere sunuldu. Ziyaretçiler, öğrencilerin projelerini ilgiyle inceledi ve beğenilerini ifade etti.
Fuarda yer alan projeler; "Vezirkuş" - İnsansız Hava Aracı (İHA), "Tarımsal Alanlarda Yağmur Suyu Kullanımı" , "Orman Yangını Uyarı Sistemi" , "Şeritten Çıkmayan Araç Tasarımı", "Metan Gazı Detektörü" ,"Brachistochrone Etkisi" - "Akıllı Arı Kovanı Sistemi" , "Uzay Araçlarında Kullanılan Yeni Nesil Yakıtlar", "Proteinin Denatürasyonu" , "Bitkilere Sanal Fotosentez", "Yabani Hayvan Savar Teknolojisi", "Robot Örümcek Tasarımı" ve "Gelişmiş Enerji Depolama Sistemleri" gibi bir birinden ilginç projeler davetlilerden tam not aldı.
İlçe Kaymakamı Özgür Kaya, bütün projeler hakkında ayrı ayrı bilgi aldı, öğrencileri, öğretmenleri ve okulların yöneticilerini, ortaya koydukları bir birinden farklı çalışmalardan ötürü başarı diledi, teşekkür etti.
Programa; İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, Fazıl Ahmet Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Kani Öztürk, Vezirköprü Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fazıl Gezer, Sarıalan Ortaokulu Müdürü Ahmet Konuşum ve projeden sorumlu öğretmen Yusuf Bektaş, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
  • BafraHaber Yorum
  • Vezirköprü’de bilim fuarı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0