BAFRA

Vedat Şahin’in Öldürülmesine İlişkin Davada 3 Sanığa Müebbet Hapis 

 
 9785
Vedat Şahin’in Öldürülmesine İlişkinDavada 3 Sanığa Müebbet Hapis  - Nişantaşı’nda 2014 yılında Sedat Şahin’in kardeşi Vedat Şahin ve şoförü Ferdi Topal’ın öldürülmesine, bir kişinin ise yaralanmasına ilişkin firari sanık Yakup Kerem Saral’ın da aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada 3 sanık 2’şer kez müebbet ve 12 yıl 8’er ay, 3 sanık ise 31 yıl 10 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırıldı.  
Bafra Haber

Nişantaşı’nda 2014 yılında Sedat Şahin’in kardeşi Vedat Şahin ve şoförü Ferdi Topal’ın öldürülmesine, bir kişinin ise yaralanmasına ilişkin firari sanık Yakup Kerem Saral’ın da aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada 3 sanık 2’şer kez müebbet ve 12 yıl 8’er ay, 3 sanık ise 31 yıl 10 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırıldı.  

24 Aralık 2014 tarihinde Nişantaşı’nda Şahinler suç örgütü lideri Sedat Şahin’in kardeşi Vedat Şahin ve şoförü Ferdi Topal’ın öldürülmesi, Enver Aydın’ın ise yaralanmasına ilişkin davanın karar duruşması görüldü. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Özkan Korkut, Nesim Denizci, İlhan Kurt ile Hurşit Aydın ve avukatları katıldı. Duruşmada sanık avukatları esasa ilişkin savunmalarını yaptı. Avukatların savunmalarının ardından esasa ilişkin savunmasını yapan sanık Özkan Korkut, “Benim bu konuyla uzaktan yakından alakam yok. Beraatimi talep ediyorum” şeklinde konuştu.

 “İki grupla da alakam yok”

Sanık Nesim Denizci ise, “Hayatım boyunca iki grupla da alakam olmadı. Sayın savcımız benim gözcülük yaptığımı söylüyor. Bu konuyla alakalı bir tane bile kamera kaydı bulamadık. Maddi ve manevi olarak mağdurum. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

 “Bilseydim kaçardım”

Savunma yapan sanık İlhan Kurt, “Güçlünün adaleti değil, haklının adaleti olsun. O gün orada olayın gerçekleşeceğini bilseydim kaçardım. Beraatimi talep ediyorum” şeklinde konuştu.

 Sanık Hurşit Aydın, “Benim olay öncesi ya da sonrasında orada olduğuma dair görüntüler yok. Olay yerinde bir tane görüntüm varsa hepsi kabul. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, kararı açıklamak üzere kısa bir ara verdi. Aranın ardından sanıkların son sözleri soruldu. Mahkeme, sanıklar Hurşit Aydın, Nesim Denizci ve Özcan Korkut’u ‘tasarlayarak ve kan gütme saikiyle öldürme’ suçundan 2’şer kez müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanıkların ayrıca Enver Aydın’a karşı ‘öldürmeye teşebbüs’ ve ‘örgüt üyeliği’ suçlarından 12 yıl 8 ay 15’er gün hapsine hükmetti. Mahkeme, sanıklar Yaşar Sarar, Mert Genç ve Hasan Erdem’i ‘kasten öldürmeye yardım’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüse yardım’ ve ‘örgüt üyeliği’ suçlarından 31 yıl 10 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırdı. Sanıklar Yakup Kerem Saral, Ender Doğan’ın yakalanamaması nedeniyle dosyalarını ayıran mahkeme heyeti, sanık İlhan Kurt’un avukatının duruşmaya gelmemesi nedeniyle de dosyasını ayırdı. Sanıklar Ahmet Tekin ve Türker Aydoğdu’nun suçu işlediklerinin sabit olmaması nedeniyle beraatlerine karar verildi. Mahkeme, Yaşar Sarar ve Hasan Erdem hakkındaki yakalama kararının devamına karar verirken, sanık Mert Genç hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararının çıkarılmasına hükmetti.


 • BafraHaber Yorum
 • Vedat Şahin’in Öldürülmesine İlişkin Davada 3 Sanığa Müebbet Hapis  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 10
User defaultYorumcu-121457
06 Temmuz 2019
15:29
 • Yorumcu-121457
 • 06 Temmuz 2019
 • 15:29

Bafrada şu zihniyet bir bitse artık . gençler de elinde tesbih kendilerini kabadayı sanıyorlar grup halinde olunca hele en ufak şeyde kavga çıkarma eyleminde bulunuyorlar . üzücü olan başka şey se “ ben sedat şahin’in akrabasıyım , sedat şahin reis , mafyaya özenti , kurtlar vadisi döneminde herkes bilir diziyi izleyen gaza gelir di . hatırlıyorum arkadaşım üniversite ye silah getirmişti nekadar acayip ve üzücü . gençlerimizi bu kötü halden kurtarmak zorundayız . her cuma oldukça kalabalık bisiklet süren bir gurup var onları görünce çok mutlu oluyorum bafra da insanları spora yönlendirin doğaya çıkın denize gidin ama kötü olandan uzak durun

Cevap
 • Yorumcu-124939
 • 10 Temmuz 2019
 • 10:40

Sen türklüğü bitirmek istiyorsun kardeşim yeri gelince hani atalarımızın sözünü söylüyorsunuz yaa bende sana söyleyim ozaman at avrat silah bu üçü namusudur hee biz demiyoruz ki gidin birini vurun ama gerektiği zamam gerektiğini yapacaksın bizim anamız ağlıyacağına onların anansı ağlasın...

User defaultYorumcu-124877
09 Temmuz 2019
09:04
 • Yorumcu-124877
 • 09 Temmuz 2019
 • 09:04

Reis sedat şahine yanliş yapilmaz adalet namluda

User defaultYorumcu-124816
08 Temmuz 2019
08:22
 • Yorumcu-124816
 • 08 Temmuz 2019
 • 08:22

Sana ne kime ne bize ne

Daha Fazla Yorum