ULUSAL

Van Gölü'nde tüyler ürperten olay

 
 249
Van Gölü'nde tüyler ürperten olay - Van Gölü’nün Tuşba ilçesi sınırlarında suların çekilmesiyle birlikte çok sayıda insan kemiği ortaya çıktı.BUGÜN NELER OLDU?
IHA

Van Gölü’nün Tuşba ilçesi sınırlarında suların çekilmesiyle birlikte çok sayıda insan kemiği ortaya çıktı.BUGÜN NELER OLDU?

Van Gölü sularının mevsim şartlarına bağlı çekilmesiyle çok sayıda insan iskeleti ortaya çıktı. Van Gölü'nün İskele Mahallesi ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi arasında kalan kıyı şeridinde suların çekilmesi sonucu çok sayıda kafatası ve kemik ortaya çıktı.

Ekipler çalışma başlattı

İnsan kemiklerinin görüldüğü bölgede antropologlarla Van İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği Olay Yeri İnceleme ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Bölgede inceleme başlatan ekipler, insanların ne sebeple öldürüldüğü ve cesetlerin kaç yıllık olduğu yönünde bir çalışma yapacak.

Olay yeri inceleme ekipleri, bölgeyi kapatarak delil aradı. Kemikleri sandıklara koyan ekipler, incelenmek üzere laboratuvara götürdü. Kemiklerin kime ait olduğunun araştırılması için çalışma başlatılırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Yılmaz Sönmez - Şükrü Akyüz
 

Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
  • BafraHaber Yorum
  • Van Gölü'nde tüyler ürperten olay içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0