SAMSUN

Vali Tavlı’dan ’kan bağışı’ çağrısı

 
 233
Vali Tavlı’dan ’kan bağışı’ çağrısı
 - Samsun Valisi Orhan Tavlı, Kızılay’ın “Birbirimize Candan Bağlıyız” kampanyası kapsamında tüm kamu çalışanlarını ve vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Samsun Valisi Orhan Tavlı, Kızılay’ın “Birbirimize Candan Bağlıyız” kampanyası kapsamında tüm kamu çalışanlarını ve vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.

Vali Orhan Tavlı, kış şartlarında iyice zorlaşacağı günler ve yaklaşan Ramazan ayı öncesinde her türlü ihtimal düşünülerek kan stoklarını belirli bir seviyenin üzerinde tutmak için Kızılay tarafından “Birbirimize Candan Bağlıyız” sloganıyla başlatılan kan bağışı kampanyası kapsamında Valilikte kurulan kan bağışı noktasını ziyaret ederek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Hayat kurtaran kanın, acil durumda bağışlanan değil, testleri yapılmış ve kullanıma hazır hale getirilmiş kan olduğunu hatırlatan Vali Tavlı, “Kampanya kapsamında Samsun’da tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızda da belirli bir takvim dahilinde kan bağışı programları düzenleneceğiz. Kamu personelimizi ve vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.
  • BafraHaber Yorum
  • Vali Tavlı’dan ’kan bağışı’ çağrısı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0