BAFRA

Vali Kaymak: "Bafra ve Çarşamba Ovaları Türkiye’nin gıda deposu"

 
 1255
Vali Kaymak: "Bafra veÇarşamba Ovaları Türkiye’nin gıda deposu" - Samsun’un Bafra ilçesinde “Tarımsal Ürün Potansiyeli Açısından Değerlendirilmesi Çalıştayı” yapıldı.
IHA

Samsun’un Bafra ilçesinde “Tarımsal Ürün Potansiyeli Açısından Değerlendirilmesi Çalıştayı” yapıldı.

Bafra Ticaret Borsası ev sahipliğinde, Samsun Valiliği, Bafra Kaymakamlığı ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) iş birliği ile Samsun Valisi Osman Kaymak’ın başkanlığında “Tarımsal Ürün Potansiyeli Açısından Değerlendirilmesi Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştayda, OKA tarafından hazırlanan, "Bafra İlçesinin Tarımsal Ürün Potansiyeli Raporu" sinevizyon eşliğinde sunuldu.

"Doğru teşhisler, doğru çözümler getirin"
Sunumun ardından Vali Osman Kaymak, “Samsun’un iki önemli ovası var. Bafra ve Çarşamba Ovaları. Bu ovalar Türkiye’nin gıda deposu. Son yıllarda gıda stratejik öneme haiz. Her şeyin karşılığı var ama gıdanın yapayı olmuyor. Sunumda genel yapıyı görmüş olduk. Bunu raporlaştıracağız. Kaynak elinize geliyor, ‘parayı nasıl harcayalım’ diyorsunuz. Elinizde doğru projeler olmayınca yanlış kararlar alınıyor. Onun için doğru teşhisler, doğru çözümler getirin. Bafra çok ciddi tarım ürünlerinin yapıldığı bir ilçemiz. Bu üretimin katma değerini arttırarak, insanlarımızın daha çok kazanmasını sağlayacak projeler gelişmek zorundayız. Bu anlamda Tarım ve Orman Bakanlığının çok ciddi destekleri var. Bunları değerlendirelim. Sizlerin de önerilerini önemsiyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından katılımcıların görüş, öneri ve fikirleri değerlendirildi.
Çalıştaya Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı, siyasi parti temsilcileri oda ve sivil toplum temsilcileri ve üreticiler katıldı.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Vali Kaymak: "Bafra ve Çarşamba Ovaları Türkiye’nin gıda deposu" içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-111172
18 Ocak 2019
01:41
  • Yorumcu-111172
  • 18 Ocak 2019
  • 01:41

Toplaşip ne yaptilar..yemek yiyip dagildilar...koskoca bafranin bir salca fabrikasi yok..seracilik gelismemis..kactane soguk hava deposu var..halde malini yalvara yalvara komisyoncuya ver..onun belirledigi fiattan onun cani isteyince odeme yapsin hatta malinda fire cikti desin anlaştigi fiatin altina versin..mazot 6 tl..yovmiye 85 tl..vatandaş bitik..

User defaultYorumcu-111987
18 Ocak 2019
09:04
  • Yorumcu-111987
  • 18 Ocak 2019
  • 09:04

Bafra ismi alfabetik olarak bile başta gelir..sayın valime teşekkür ederim...bafra ve çarşamba evet sıralama böyle... ;)