BAFRA

Utanmadan İmam Haberini Yalanlamaya Çalışan Topal Fikirliler!

 
 15140
Utanmadan İmam HaberiniYalanlamaya Çalışan Topal Fikirliler! - İki imamın “ikinci evlilikleri” haberleri üzerine, Bafra Haber’e yönelik karalamaya dönüşen yayımlar sonrası bu yazıyı yazma gereği zaruri oldu. Her iki imamdan ve ailelerinden konunun tekrar gündeme gelmesinden dolayı özür diliyoruz. 
Bafra Haber

İki imamın “ikinci evlilikleri” haberleri üzerine, Bafra Haber’e yönelik karalamaya dönüşen yayımlar sonrası bu yazıyı yazma gereği zaruri oldu. Her iki imamdan ve ailelerinden konunun tekrar gündeme gelmesinden dolayı özür diliyoruz. 

Türkiye Diyanet-Sen Bafra İlçe Başkanı Murat Topal’ın sosyal medya hesabından yazdığı yazılar ile gerçekler, kelime kalabalığı ve tekrarlar ile gizlenmeye çalışılmış, habere konu olayın aslına değinilmeden, haberin başlığı ve veriliş şekline dikkatler çekilmeye çalışılarak kamuoyu yanıltılmış ve Bafra Haber’i itibarsızlaştırma çalışmasına dönüşmüştür. 

Ancak Murat Topal’ın ikinci açıklaması ile Bafra Haber’in haberi Murat Topal tarafından tarihler ile doğrulanmıştır. 

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: 

Esentepe Camisi imamının 2 ay önceki 2. evliliği ihbarı; İnözü Camisinin evli imamının aynı köydeki yetişkin bekâr bir kız ile kaçtığı haberi sonrası, birden fazla imam veya din görevlisi tarafından Bafra Haber’e yapılmıştır. 

Bafra Haber olarak kaynaklarımız dışında yaptığımız araştırma sonucunda, Esentepe Camisi imamının eşinden ayrıldığı ve başka bir kadın ile evlendiği tespit edilmiştir. 

Bir olay geçmişte de yaşansa, ortaya çıktığı anda basın dili ile yenidir ve haber değeri vardır. 

İmamların Başkanı olarak sunduğumuz Sendika Başkanı Murat Topal, haberi neredeyse topyekûn yalanlayarak, Esentepe Camisi imamının boşandıktan sonra evlendiğini söyleyerek bizim haberimize esas olan ana sebebi gizlemeye çalışmıştır. 

Şimdi İmam Topal’a ve diğer din adamlarına açık ve net bir soru soruyorum:

Bir imamın -kişinin- evli iken, eşinden ayrılmadan başka bir kadın ile gönül ilişkisi –aşk- yaşaması, herhangi bir iletişim aracı ile evlenme aşamasına gelecek kadar irtibat kurması dinen caiz midir?

Soruyu sorduk… Şimdi sıra geldi, Yıldız Camisi İmamı Murat Topal’ın sosyal medya hesabından açıkladığı tarihlere…

Topal’a göre Esentepe Camisi eski imamı, 

16 Nisan’da emeklilik başvurusu yaptı

19 Nisan'da resmen anlaşmalı boşandı

17 Mayıs’ta resmen diyanetten ayrıldı

23 Mayıs'ta 2. evliliğini yaptı

Esentepe İmamının ikinci evliliğini, “emekliye ayrıldıktan” ve “eşinden ayrıldıktan” sonra gerçekleştirdiği üzerine savunma kuran Murat Topal’a bir soru daha soruyorum…

Murat Topal; Esentepe Camisi İmamı, ikinci eşini, diyanetten ve birinci eşinden ayrıldıktan sonra mı tanıdı ve bir ay gibi kısa sürede evlenme kararı aldı yoksa evli iken mi tanıdı?

Eğer, diyanetten ve eşinden ayrıldıktan sonra tanıyıp bir ay gibi kısa sürede evlenme kararı aldıysalar, kaynaklarımız bizi ciddi bir şekilde yanılttı ve yalan yanlış bir habere imza attırdı.

Yok, öyle değil de, evlenmeden ve diyanetten ayrılmadan önce tanıdı ise ve bunun sonucu olarak, birinci eşinden ve diyanetten ayrılıp, ikinci evliliği yapmak ile sonuçlandıysa vay sizin halinize vay öteki topal akıllıların haline. 

Şimdi Hocam, itiraf ediyorum. Sizin de dediğiniz gibi ikinci eşi boşanmış bir kadın ise haberimizde vahim bir hata oldu. Bundan dolayı özür diliyoruz.

Ancak bu, evli bir imamın, evli iken başka bir kadın ile gönül ilişkisi yaşadığı, bunun da imamlık mesleğinin itibarını, toplum gözündeki ahlaki otoritesini ve etik güvenirliğini sarstığı gerçeğini gizlemez

Sizler topluma ahlak vaaz eden insanlarsınız. Hangi mesleğin birincil görevi ahlak vaaz etmektir. Hutbeye çıkıp da, komşunuzun malına ırzına göz dikmeyin, haram yemeyin, zina etmeyin diyen bizler değil sizlersiniz. 

İnsanız, herkesin başına gelebilir diyorsanız, bundan en çok ders çıkarak ve çıkan haberlere en çok katlanacak kişiler sizlersiniz. 

Keşke, paylaşımınız altına “Kime giren, çıkan var anlamadım. Bu haberi yapan basın size ne battı?” şeklinde yorum yazan A. isimli imamın Bafra Yıldız Camisi’nde imamlık yaparken evli bir kadın ile kaçması sonrası imamlara seslenseydiniz…

Keşke, İnözü İmamının, askere giderken eşini emanet ettiği evin kızı ile kaçtığında imamlara seslenseydiniz…

Keşke, 2015 yılında bir kamyon şoförünün eşi ile ilişki yaşayan İmam M.Y.’nin davranışı sonrası imamlara seslenseydiniz.

Ancak siz bunun yerine evli iken başka bir kadın ile tanışan ve gönül ilişkisi yaşayan bir imamı aklamaya çalıştınız. 

İmamlara iki çift laf edeceğinize, caminin resmine, haberin başlığına, sıfatlara, genellemelere, “kaçtı”ya, “kaçmış”a takıldınız. 

Siz imamsınız da, bu yaşananlardan rahatsız olanlar imam değil mi? 

Aşağıya Murat Topal’ın ikinci açıklamasını ekliyorum. 

Takdir kamuoyunun…

Ali İhsan

Utanmadan İmam Haberini Yalanlamaya Çalışan Topal Fikirliler!

 • BafraHaber Yorum
 • Utanmadan İmam Haberini Yalanlamaya Çalışan Topal Fikirliler! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 34
User defaultYorumcu-125926
04 Ağustos 2019
00:01
 • Yorumcu-125926
 • 04 Ağustos 2019
 • 00:01

Kardeşim bu imamlar kursiye çıkıp konuşmayı biliyo bu olaya neden sessiz kalıyor habercinin yazısı safsata az bir aklı olan başka haber sitesini bile açmadan bu adamın dini görüşünü anlar şimdi bende soruyorum türkiye cumhuriyeti kanunlarında ikinci evlilik hatta zina suç değil zina suç unsuru olarak dinde vardır bu müstesna onu geç anayasa kanunlarına göre dini nikah bile 2015ten itibaren suç olmaktan kalkmıştır bunlar yasa tarafı gelelim yazıya göre ikinci evlilik haram yada zina gibi gösterilmekte insan bekar olsun erkek evli olsun evlilikler dini ölçüde sonuç olarak bizim orfumuze gorede konuşarak anlaşarak olur netice itibari ile kimse kimseyi gördüm aldım düşmez kavun değil neticede fakat insanın ikinci evlilik yapması bizim bildiğimiz dinde helal haberdeki gibiyse binlerce ikinci evlilik yapan insan gunahmi işliyor bu saçmalık nedir bu insanlar topluma göre dört dörtlük bir iş yapmamış olabilir ancak toplummu dine yoksa dinmi topluma uyacak ve bu imamlar diyanet bu işin neresinde bu saçmalıklara neden dur demiyor kuran'da açık bir şekilde yazan ayette helal diyor ama bu kadar imam çıkıp tek kelime edemiyor bende soruyorum sizde sorun bu iş helal mi haram mı bir ikincisi helalse evlenme hakkı varsa bekar erkek konuşup evlenebiliyorsa ikinci eş alan erkek konuşmadan evlenecek diye bir fetva varmı

Cevap
 • Yorumcu-125522
 • 04 Eylül 2019
 • 08:49

Adam doğru söylüyor haksa haktır değilse değildir

Cevap
 • Yorumcu-126515
 • 06 Ağustos 2019
 • 16:13

İkini eş dediğiniz karısının rızasını alıptamı konuşup anlaşmış siz olayı anlamadınız hala herhalde.

Cevap
 • Yorumcu-125560
 • 06 Ağustos 2019
 • 03:29

O zaman eşinin rızasını almadan gizli saklı başka kadınlarla görüşmesi helal midir dini nikah yaptı ise? çünkü bu adam bu şekilde davranarak ailesini karşısına almıştır. olayı yakinen yaşadım. haberi yapan şahsın dini görüşünü bilmem ama yazılanlar doğrudur. dilim döndüğünce de anlatmaya devam edeceğim. kendisini haklı çıkarmaya çalışıp ailemi karalayamaz hoca diyemediğim adam.

User defaultYorumcu-125903
15 Ağustos 2019
00:12
 • Yorumcu-125903
 • 15 Ağustos 2019
 • 00:12

İslamda olmayan ruhban sınıfı maalesef pratik hayatta imamlar tarafından oluşturuldu ve zihniyet olarak arapcı islamcı olan halkta karşılık buldu. düşünmeyen, eleştirmeyen, teslimiyetçi halk imama verirsem cennete giderim diye düşünüyor... imamlar içlerindeki çürük elmaları temizlenmeli... herkes yapıyor, bizde yapıyoruz demek yanlıştır, hükmü haşa rabbimize göre değil, herkesin nefsine göre tesis etme şirkidir ve islam düşmankarına hizmettir. imamı gördün ver kurtul kolaycılığından bu cahil halkı siz kurtarın önce sevgili imamlar... sizin yüzünüzden gençler ateist oluyor dinden soğuyor hiç vebaliniz yok mu?

User defaultYorumcu-125447
10 Ağustos 2019
10:00
 • Yorumcu-125447
 • 10 Ağustos 2019
 • 10:00

18 yıldır hala imamlara guvenenmi var hahahaha çok komiksiniz.ensar vakfını nasıl unutupta imamlara güvenirsiniz

Daha Fazla Yorum