BAFRA

Türk Eğitim-sen, Vaizin Cezalandırılmasını İstedi

 
 3545
Türk Eğitim-sen, Vaizin Cezalandırılmasını İstedi - Bugün Cuma Namazı öncesi Diyanet Merkez Camisinde öğretmenleri küçük düşüren vaaz üzerine Türk Eğitim-Sen ilçe Başkanlığı kınama mesajı yayımladı. 
Bafra Haber

Bugün Cuma Namazı öncesi Diyanet Merkez Camisinde öğretmenleri küçük düşüren vaaz üzerine Türk Eğitim-Sen ilçe Başkanlığı kınama mesajı yayımladı. 

Türk Eğitim-Sen ilçe başkanlığının yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:  

Son yıllarda maalesef öğretmenlerimize yönelik gereksiz ve olumsuz yorumlar artmış, öğretmenlerimiz toplum önünde hedef haline getirilmiştir. Bunun neticesinde mesleğimiz, sanki yanlış ve gereksiz bir meslekmiş gibi itibarsızlaştırılma çabası içine girilmiştir. 

Çoğu yerde öğretmenler üzerine bir konu açıldığında, öğretmenlerimizin neredeyse tek yaptığı faaliyetin 3 aylık tatil olduğu bilen tarafından da bilmeyen tarafından da dile getirilmektedir. Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sağlığına ve hatta canına kast eden şiddet vakaları, artık eğitim hayatımızın en hayati problemlerinden birisi haline gelmiştir. 

Hâlbuki biz öğretmenler, geleceğimizin güvencesi çocuklarınızı çocuklarımız olarak bilmekte, onları daha güzel bir hayata hazırlamak için gayret etmekteyiz. Mesleğimiz, bedeli hiçbir maddiyatla kıyaslanmayacak kadar sevgi, saygı ve fedakârlık üzerine kurulu özel ve kutsal bir meslektir. 

Bugün Bafra’mızda Bafra Diyanet Merkez Camisinde yapılan ve başka camilerden de dinlenen vaazda, Vaizin ahlak ve yozlaşmadan bahsederken, Avrupa’da görünen yozlaşmanın Türkiye’de de görülmeye başladığı, öğretmenlerin öğrencileri istismar ettiği, hatta erkek öğretmenlerin erkek öğrencileri istismar ettiğine dair söylemlerini kesinlikle kabul etmiyoruz. 

Ülkemizde istismar vakaları, geçmişte yaşanmıştır ve maalesef yaşanmaya devam ediyorken birçok kesim sessiz kalmaktadır. 

Konu öğretmen olunca bu tür talihsiz vakalar, rahatlıkla dile getirilmektedir. İstismar olayları tam anlamıyla toplumun vicdanını yaralayan, vahşi, sapıkça olaylardır. Bu tür vakalar, nerede ve ne şekilde olursa olsun, toplumun her bir ferdinin en yüksek perdeden karşı çıkması gereken hadiselerdir. 

Lakin mevzunun direkt öğretmenlere bağlanması çok üzücü ve utanç vericidir. Bizler her zaman bu tür olayların karşısında, toplumun ve öğretmenlerimizin yanındayız. Geleceğimizi şekillendiren öğretmenleri, ötelemeyi bırakıp onlara sahip çıkmalıyız. Çünkü öğretmene sahip çıkmak bir ülkenin geleceğine sahip çıkmaktır.  

Bizler, bu vaazın özellikle Bafra Diyanet Merkez Camisinde yapılmış olmasından dolayı bu konuda eksiği olan kişi ve kişilerin cezalandırılarak gerekli yasal işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz ve bu talihsiz olayın da sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. 

 • BafraHaber Yorum
 • Türk Eğitim-sen, Vaizin Cezalandırılmasını İstedi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 13
User defaultYorumcu-109525
11 Kasım 2018
01:53
 • Yorumcu-109525
 • 11 Kasım 2018
 • 01:53

Kesinlikle katılıyorum. cezalalandırılsın. öğretmenler artık ahlaksız, sapık vs.insanlar olarak görülüyor.geleceğimizin aydınları ne yazık ki değersizleştiriliyor.

User defaultYorumcu-109516
10 Kasım 2018
21:49
 • Yorumcu-109516
 • 10 Kasım 2018
 • 21:49

Vaiz konuyu erkek çoçuklara istismarla

User defaultYorumcu-109496
10 Kasım 2018
17:52
 • Yorumcu-109496
 • 10 Kasım 2018
 • 17:52

Bu tarz olaylar daha cok cemaat yurtlarında olmadımı yanlısmı hatırlıyorum. bu vaiz ve muftu efendi ozaman neredeydi.

Daha Fazla Yorum