BAFRA

Türk Eğitim-sen:  “şiddete Yeter Artık”

 
 621
Türk Eğitim-sen:  “şiddete Yeter Artık” - Türk Eğitim-Sen Bafra ilçe Başkanı Hakan Eroğlu, son günlerde artış gösteren kadınların erkekler tarafından öldürülmeleri üzerine basın açıklaması yayımlayarak, devleti göreve davet etti. 
Bafra Haber

Türk Eğitim-Sen Bafra ilçe Başkanı Hakan Eroğlu, son günlerde artış gösteren kadınların erkekler tarafından öldürülmeleri üzerine basın açıklaması yayımlayarak, devleti göreve davet etti. 

“Günübirlik söylemlerden vazgeçilmeli ve devlet, yapması gerekeni hiç vakit kaybetmeden yapmalıdır” diyen Başkan Hakan Eroğlu basın açıklamasında şunları söyledi:

Son yıllarda, toplum olarak yaşadığımız hadiselerin önem ve hassasiyetine karşı gösterilen tepkiler en az yaşanan olaylar kadar acı veriyor. Yalnızca duyan olmak, gören olmak, bilen olmanın yanı sıra bir de tüm yaşanan acıları çok çabuk unutan bir toplum olduk. Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte acılar, sevinçler, hüzünler, tepkiler “iletilere” sığar oldu. Bir acıyı kayıt altına almak, bir acıya engel olmanın önüne geçti ve yaşanan her şey artık normal ve sıradan mevzularmış gibi yalnızca ateşin düştüğü yerde kaldı ve kim yakınsa onu yaktı.

Gücü yetenin güçsüze, haksızın haklıya, zalimin mazluma, hainin kahramana üstün gelmesi, her ne kadar insanların tepkisizliği ve yaşananlardan ders çıkarmamasıyla alakalı olsa da; asıl sebep adaleti sağlayacak yasa ve yönetmeliklerin caydırıcı ve önleyici nitelikten uzak olmasıdır. Bir kadın ya da çocuğa yönelik şiddet olayının gerçekleştiği bir zaman diliminde bir başka kadın ya da çocuğa şiddet uygulanıyorsa; burada yasa koyucular, kanun düzenleyiciler ve uygulayıcıların bu konuda daha ciddi ve caydırıcı önlemler alması gerekir. Çünkü bu yaşananlar yalnızca anlık bir öfke ya da cesaret değildir. 

Özellikle kadınlara ve çocuklara yönelik taciz, tecavüz ve şiddet gibi toplumumuzu yaralayan olayların her geçen gün artarak devam etmesi toplumda ciddi güvensizlik oluşturmaktadır. İnsanın en temel hakkı olan yaşama hakkının bu kadar kolay elinden alınması özellikle Türk Milletinin ne tarihi, ne kültürel, ne de manevi değerleriyle bağdaşması mümkün değildir. Tarihin her döneminde kadına, çocuğa, yaşlıya ve mazluma her türlü değer ve önemi veren bu asil milletin bu tür olayları yaşaması akla, hayale ve vicdana sığmamaktadır. 

Cumhuriyetle birlikte Atatürk’ ün öngörü ve adalet anlayışıyla; ülkemizde kadınlara birçok batılı devletlerden önce ve fazla hak verilmiş aynı zamanda kadınlar toplumun her alanında itibar görmüştür. Kadınlar toplumda birçok alanda başarılara imza atmış, adından söz ettirmiş ve toplumun temelini oluşturmuştur. Kadınlar anadır, baş tacıdır. Kadının onurunu korumak, gereken değeri vermek hepimizin görevi ve borcudur. 

Kadına şiddet insanlık onuruna karşı işlenmiş en büyük suçlardan biridir. Bunun için günübirlik söylemlerden vazgeçilmeli ve devlet, yapması gerekeni hiç vakit kaybetmeden yapmalıdır. Bizler her daim mazlumun, mağdurun ve haksızlığa uğrayanların yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sorunları ve çözüm önerilerimizi her daim, her platformda dile getirecek ve bunların takipçisi olacağız. 

 • BafraHaber Yorum
 • Türk Eğitim-sen:  “şiddete Yeter Artık” içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 4
User defaultYorumcu-108703
28 Ağustos 2019
18:53
 • Yorumcu-108703
 • 28 Ağustos 2019
 • 18:53

Devlet görevinin başında. muhalefet lideri gibi konuşuyorsun. sorun eğitim eksikliğinde hakan eroğlu. insanları iyi eğitin bence eğitimciler olarak.

Cevap
 • Yorumcu-123726
 • 01 Eylül 2019
 • 11:49

@yorumcu-128099 çok zoruna gitmiş herhalde suçlayıcı cevap yazdığına göre. "kendini geliştiremeyen veli" tabirini aynen iade ediyorum. bir facia bu ifade. bari şu soruya da cevap ver de okuyanlar hangimiz haklıyız değerlendirsin.özel dersten parayı vuran, maaşlarını çerez parası olarak görenlere ne diyeceksin. bunlar kendini çok mu geliştirmişler? okulda başka evde başka ders mi anlatılır? özel okulların durumundan hiç bahsetmiyorum bile. eğitimi, insan yetiştirmeyi kendine dert edinen, ömrünü bu yolda tüketen öğretmenlerimin ellerinden öpüyor saygıyla önlerinde eğiliyorum. onların yeri ayrıdır, hakları ödenmez. öğretmenlik mesleği bu manada kutsaldır. selam olsun onlara.

Cevap
 • Yorumcu-128099
 • 28 Ağustos 2019
 • 22:21

Öğrencileri eğitmek sadece öğretmenin göreviymiş gibi düşünen, öğretmeni de basitleştiren, müfredatlarla her yıl oynayan, eğitimi sadece okula hapseden, veliler olarak kendini bir adım geliştiremeyen zavallı düşüncenin yorumu ancak senin kadar olur

User defaultYorumcu-128176
30 Ağustos 2019
13:07
 • Yorumcu-128176
 • 30 Ağustos 2019
 • 13:07

Zam ıcın verdiğiniz tepkının yarısını egıtım sisteminin duzelmesı ıcın verseniz keske ama neden tepki veresınızkı nekadar kotu egıtım o kadar ozel ders

User defaultYorumcu-128116
29 Ağustos 2019
08:35
 • Yorumcu-128116
 • 29 Ağustos 2019
 • 08:35

Şu memur zammından da bahset bakalım.... 4 maaşa karşı yüzde 4

Daha Fazla Yorum