BAFRA

Türk Eğitim Sen’li Öğretmenler, Öğretmene Şiddete Dikkat Çekmek İçin Siyah Giydi

 
 989
Türk Eğitim Sen’li Öğretmenler, ÖğretmeneŞiddete Dikkat Çekmek İçin Siyah Giydi - Türk Eğitim-Sen Bafra Şubesi öğretmenleri, Gebze Atatürk Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Necmeddin Kuyucu’nun öğrencisi tarafından öldürülmesini kınamak amacı ile okula siyah elbise giyerek gitti. 
Bafra Haber

Türk Eğitim-Sen Bafra Şubesi öğretmenleri, Gebze Atatürk Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Necmeddin Kuyucu’nun öğrencisi tarafından öldürülmesini kınamak amacı ile okula siyah elbise giyerek gitti. 

Bafra Türk Eğitim-Sen Başkanı Hakan Eroğlu konu ile ilgili yayımladığı basın açıklamasında şunları söyledi: 

Cehaleti ortadan kaldırmaya çalışan, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren, onlara sevgi, saygı, barış, kardeşlik ruhunu aşılayan, Başöğretmen Atatürk’ün “Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en saygın unsurudur.” dediği öğretmenlerimize uygulanan şiddet olayları canımızı fazlasıyla yakıyor. Öğretmelerimizin yanında olunmayışı, maalesef öğretmenlerimizin itibarını sarsmış mesleğin saygınlığına yitirmesine neden olmuştur. Bu durum eğitimimizi olumsuz etkilemektedir. Bizler şiddeti nefretle kınıyor, reddediyoruz. Yetkililerden öğretmenlere ve kamu çalışanlarına yönelik şiddet hadiseleri üzerine ciddi idari ve hukuki tedbirlerin ivedilikle alınmasını ve bu önlemlerin bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz. 

Geçtiğimiz günlerde Gebze Atatürk Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Necmeddin Kuyucu’yu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor, artık bu tür olayların bir an önce son bulmasını istiyoruz. Necmeddin Kuyucu öğretmenimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz. Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu şube yönetim kurulumuz tarafından bu olaylara dikkat çekmek adına bugün tüm eğitim çalışanlarını siyah kıyafet giyerek okullarımıza gelmeye davet ettik. Destek veren tüm eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

 • BafraHaber Yorum
 • Türk Eğitim Sen’li Öğretmenler, Öğretmene Şiddete Dikkat Çekmek İçin Siyah Giydi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 4
User defaultYorumcu-119839
12 Nisan 2019
00:44
 • Yorumcu-119839
 • 12 Nisan 2019
 • 00:44

Egitim bir sen nerde

User defaultYorumcu-109925
12 Nisan 2019
07:17
 • Yorumcu-109925
 • 12 Nisan 2019
 • 07:17

Eğitim iş üyeleri siyah giyip şiddete karşı çıktılar çok güzel bir tepki. peki bu hocalar yıllardır öğrencilere fiziki ve psikolojik şiddet gösterilirken de siyah giyselerdi güzel olmazmıydı. ben bir çocuk velisi olarak saçımız biraz uzun diye okul girişinde tokat yiyerek okula alınmayan bir öğrencilik hayatı yaşadım benim çocuğum şiddet görürse eğer soruyorum bu siyah giyen hocalara nasıl olur da sakin kalabilirim. bizler gibi çocuklarımız da mı zevk için şiddet görsün bunu meb de görevli çok hocadan gördük öğrencilik hayatımız boyunca. şiddet çözüm değil tamam ama ilk hocalar yaşının olgunluğunu gösterip disiplin cezası versin eyvallah ama lütfen çocuklarımıza şiddet gösterip onların psikolojilerini bozup gelecekleriyle oynamayın. kimse suçluya sormuyor neden diye. taşı atanı da dinlemek lazım.

User defaultYorumcu-109925
12 Nisan 2019
07:19
 • Yorumcu-109925
 • 12 Nisan 2019
 • 07:19

Erol hocam şiddete karşıyız ama hentbol takımına katılmak ismediği için psikolojik şiddet uyguladığın orta okul çocukları için de siyah giyseydin güzel olurdu hani.

Daha Fazla Yorum