BAFRA

Türk Eğitim-sen’den Öğretmenler Günü Kutlaması 

 
 758
Türk Eğitim-sen’den Öğretmenler Günü Kutlaması  - Türk Eğitim-Sen Bafra ilçe Başkanı Hakan Eroğu, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebi ile kutlama mesajı yayımladı. 
Bafra Haber

Türk Eğitim-Sen Bafra ilçe Başkanı Hakan Eroğu, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebi ile kutlama mesajı yayımladı. 

Hakan Eroğlu’nun kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı: 

Fedakârlığın, şefkatin ve özverinin timsali, kutsal mesleğin neferi değerli öğretmenlerimiz; Başöğretmen Atatürk’ün “ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” vecizesinden hareketle geleceğimizin teminatı gençleri yetiştiren, toplumların şekillenmesinde söz sahibi olan kuşkusuz ve mutlak öğretmenlerdir.

Kıymetli meslektaşlarımız, gelecek nesillerin sizlere emanet edilmesinin, bilinç ve şuuru ile hareket ederek, sadece öğretim noktasında değil, vatana, millete ve topluma faydalı, ahlaklı, dürüst, çalışkan, üretken ve karakterli gençler yetiştirmek için eğitim noktasında da üstün çaba gösteriyorsunuz.

Değerli öğretmenlerimiz, yıllarca toplumda itibarsızlaştırılmaya maruz bırakıldınız. Öğrenci ve veli şiddetine maruz kaldınız. Suçsuz yere şikâyet edildiniz. Sizi koruması gereken bakanlık sürekli sizi eleştirdi. Bakanlığın yanlış politikaları nedeni ile itibar kaybettiniz. Düşüncelerinizin farklılığı nedeniyle fişlendiniz. Yöneticilik hakkınız elinizden alındı. Alın teriniz, emeğiniz çalındı. Ekonomik olarak çöktünüz. Performansınızı ölçeceğiz dediler. Kimi zaman görmezlikten gelindiniz. Kimi zaman mobbinge maruz kaldınız. Sürekli eğitim sistemi değişti. Başarısızlığın faturası hep sana kesildi. Siyasal kadrolaşma yüzünden hak ettiğiniz değeri bulamadınız. Öğrenci öğretmene not verecek dediler. Eksikliği kendilerinde hiç görmediler. 

Bunca itibarsızlaştırma çalışmalarına rağmen motivasyonumuzun ve performansımızın asıl kaynağı bu güzel ülkenin geleceği olan güzel çocuklarımıza duyduğumuz sevgimizdir. Gölge etmeyin başka ihsan istemez. Yurdumuzun en ücra köşesinde körpe dimağlar İstiklal Marşımızı gururla söylüyorsa; biliniz ki orada kendisini ülkesine adamış vefakâr, cefakâr öğretmenler sayesindedir.

  İş güvencemizin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, çeşitli bahanelerle 657 sayılı DMK'nın değiştirilerek memur kavramının değiştirilmek istendiği herkesin malumudur. Türk Eğitim-Sen dün olduğu gibi bugün de mücadelesini sürdürecektir. Hukuksuzluğun karşısında ve üyesinin yanında olan Türk Eğitim-Sen güven kapısı olmaya devam edecektir.

 Türk Eğitim-Sen olarak bütün bu olumsuzluklara rağmen görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan saygıdeğer öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarının öğretmenler gününü kutlarız.

 • BafraHaber Yorum
 • Türk Eğitim-sen’den Öğretmenler Günü Kutlaması  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-110703
26 Kasım 2018
22:29
 • Yorumcu-110703
 • 26 Kasım 2018
 • 22:29

Sayın başkanım 24 kasımla ilgi sendikamızın en azından okul panosuna asılacak verilecek mesajlarla ilgili dökümanları gelmeliydi sendika ya gittim kapıduvar hayrola dost acı söyler

User defaultYorumcu-110469
25 Kasım 2018
00:15
 • Yorumcu-110469
 • 25 Kasım 2018
 • 00:15

Akekmekciden eroğluna çok şey değişmiş gülesim geldi valla

Cevap
 • Yorumcu-105470
 • 26 Kasım 2018
 • 15:03

Ne değişmiş