BAFRA

Tuncay Yurduseven Ak Parti'den Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını Açıkladı

 
 3220
Tuncay Yurduseven Ak Parti'denBelediye Başkanlığına Aday Adaylığını Açıkladı - Tanıtımdır - AK Parti eski ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven AK Parti'den Belediye Başkanlığı aday adaylığını Bafra AK Parti ilçe Binası önünde açıkladı
Bafra Haber

Tanıtımdır - AK Parti eski ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven AK Parti'den Belediye Başkanlığı aday adaylığını Bafra AK Parti ilçe Binası önünde açıkladı

Açılış konuşmasını yapan Bafra AK Parti ilçe Başkanı Av. İbrahim Semiz: “Değerli hemşerilerim genel seçimler startı verildi. Aday adayı müracaatları başladı. Bu süreç içerisinde Ak Parti Bafra ilçe teşkilatı olarak adaylık müracaatında bulunan arkadaşlarımızın adaylık müracaatlarını kabul ediyoruz. Bugün de aramızda aday adayı müracaatında bulunan Tuncay kardeşimiz var. Tuncay kardeşimiz bildiğiniz gibi Ak Parti’nin kurulduğundan bugüne kadar Ak Partiye hizmet etmiş ve hizmet edecek bir arkadaşımızdır. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. Bizler aday adaylarımızla her zaman aday olamadıkları takdirde seçim sonuçlanana kadar bizimle birlikte çalışmalarını istiyoruz. Ben Tuncay kardeşimizin de seçim sonuçlanana kadar aday olsa da olmasa da çalışmasını istiyorum, çalışacağına da inanıyorum. Değerli Bafra hemşerilerim tabi Belediye Başkanlığı seçimlerinde bize daha önceki göstermiş olduğunuz teveccüh bundan sonrada olacağına inanıyoruz. Ak Parti’nin göstermiş olduğu adayı tekrar Bafra’da Belediye Başkanı olacağını ve Belediye Başkanı olarak seçeceğinize inanıyoruz. Tabi Ak Parti tek başına iktidarda bu iktidar döneminde de yerel yönetimler de de hizmet ancak Ak partili Belediye ile alınacaktır. Tekrar toplantımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum.” dedi. 
AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı olan Tuncay Yurduseven, adaylık açıklama programına katılan partililere seslendi. 
Tuncay Yurduseven’in konuşmasının satır başları şunlar: 
Değerleri gerçeğe dönüştüren haksızlığı kalelerini bir bir yıkan yeri geldiğinde mücadeleye hazır yeri geldiğinde merhametin zirvesi ama her zaman samimi ve her zaman dava adamı. Yeni Türkiye davasını 16 yıldır omuzlarında taşıyan Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Bafra’dan selam olsun.
Sayın İlçe Başkanımız İbrahim Semiz ve yönetim kurulu üyelerimiz. Geçmiş dönemlerde Bafra’da Belediye Başkanı olarak hizmet vermiş olan Sefer Peker, Yaşar Buharalıoğlu ve Şükrü Neiş Başkanlarımız, Kadın kolları Başkanımız Nazife Soruklu ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlik kolları Başkanımız Murat Arslan ve yönetimi, Belediye Başkan yardımcımız ve Belediye Meclis üyelerimiz, Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın çok değerli temsilcileri, Partimizin kuruluşundan bugüne kadar her kademesinde görev yapmış çok değerli teşkilat mensuplarımız, Basınımızın güzide temsilcileri, Hanımefendiler, Beyefendiler çok değerli hemşerilerim hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Kutlu bir yolculuğun ilk adımını attığımız bu günde sizleri saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti teşkilatının her kademesinde onurla gururla hizmet ettim. Bugün de farklı bir kulvarda yine aynı amaç ve gaye ile sizlerin huzurundayım. Bizlere bu günleri gösterdiği için Rabbimize şükürler olsun. İlçe Başkanlı yaptığım 6 yılı aşkın sürede yerel seçimler, genel secimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve halk oylaması hepsini beraber yaşadık. Girdiğimiz her seçim de sizlerin de destekleriyle Bafra’mızda Türkiye ortalamasının hep üstünde sonuçlar aldık. Sadece seçimlerde değil seçim dönemleri dışında da sürekli hemşerilerimizin içinde olarak sıkıntılarına dertlerine çözümler üretip çare olmaya çalıştık. Ülkemizin herhangi bir yerinde Bafra ölçeğinde bir ilçede Devletimizin hangi yatırımı hizmeti varsa bunun Bafra’da olması için uğraş verdik ve güzel sonuçlar elde ettik. Siyasetteki bu tecrübemizi yerel yönetimleri de kullanarak doğup büyüdüğümüz hatırımız yaşadığımız ve geleceğe dair hayaller kurduğumuz Bafra’mızı daha iyi yaşanabilir kılmak çocuklarımıza ve gelecek nesillere daha güzel bir şehir bırakmak öncelikli sorumluluğumuz. 
Bu kutlu davanın başarısının temeli yerel yönetimlerle başlamıştır. AK parti belediyeciliği bir sevdadır bir aşktır. Liderimiz Recep Tayip Erdoğan 1994’de İstanbul’dan başlayan ve dalga dalga Anadolu’ya yayılan umudun ve başarının adıdır. Sorunlara çözüm getirme ve vizyon oluşturma anlamında hiçbir siyasi parti Ak Parti ile aynı kulvarda yarışamaz. 
Başkalarının gözünde Belediyecilik rant kapısı olabilir. Bizim nazarımızda sadece millete hizmet kapısıdır. Başkalarının gözünde Belediyecilik makam vesilesi olabilir ama bizim nazarımızda sadece millete hizmetkârlıktır ve milletimize olan aşktır. Biz sadece bugünün şehirlerine bugünün insanına bugünün Bafrasına karşı sorumlu değiliz. Bizler bugünden yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. 
Çocuklarımıza daha güzel  yaşanabilir şehirler bırakmak onların dualarını almak istiyoruz. İşte bu amaçlar doğrultusunda teşkilatımızın her kademesiyle toplumun birçok kesimi  ile yapmış olduğumuz istisareler ve değerlendirmeler neticesinde Bafra Belediye Başkan Aday adaylığımı açıklıyorum. 
İnşallah sizlerin de destekleri ve genel merkezimizin takdirleri ile önce aday sonra belediye başkanı olduğumuzda hemen bir sonraki seçimin derdine düşüp günü kurtarma yanlışına düşmeyeceğiz. Geride iyi bir iz hoş bir seda güzel bir gelecek bırakmayı hedefleyeceğiz. 
Yaptığımız her işte milletimiz ne der desturu ile hareket edeceğiz. Halkımıza yaptığımız hizmeti onlara lütuf gibi değil onların sayesinde yaptığımızı hissetireceğiz. Milletimizin gönlündeki Recep Tayyip Erdoğan sevgisini muhabbetini istismar etmeyecek aksine yapacağımız çalışmalar la ayni ilçe başkanlığı dönemimizde olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın gücüne güç katacağız. Bu duygularla aday adaylığımız Baframız için partimiz için hepimiz için hayırlı olsun. Ben bu güzel katılımlarınız için hepinizde teşekkür ediyor, Sizleri Allaha emanet ediyorum. Sağ olun var olun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !