ULUSAL

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarının gerçek yüzü

 
 189
Terör örgütü PKK'nın elebaşlarının gerçek yüzü - Terör örgütü PKK'nın elebaşlarının gerçek yüzü, örgütten kaçan teröristin ifadelerine yansıdı.BUGÜN NELER OLDU?
IHA

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarının gerçek yüzü, örgütten kaçan teröristin ifadelerine yansıdı.BUGÜN NELER OLDU?

PKK terör örgütünden kaçarak teslim olan Karker kod adlı terörist ifadesinde, örgütün sözde yöneticilerinden biri olan Celal kod adlı elebaşının, ilişki yaşayan iki teröristin boğularak öldürülmesi emrini verdiğini, buna karşılık elebaşlarının diğer teröristlerle çarpık ilişkiler yaşadığını, sorumlusu olduğu grubun ihtiyaçları ile ilgilenmediklerini, aç kaldıklarını, grup içinde başıbozukluğun had safhada olduğunu, çıkan çatışmalarda örgütün bu sebeplerle çok kayıplar verdiğini belirtti.

Terörist, elebaşlarının, kendilerine bir şey olur korkusuyla çatışmalarda saklandığı yerlerden çıkmadığına, çocuk yaştaki örgüt mensuplarını ön saflarda bile bile ölüme gönderdiklerine, çocuk yaştaki teröristlerin ise, tek kurtuluş yolunun ölüm olduğunu düşünerek intihara sürüklendiklerine bizzat şahit olduğunu ve bu yaşadıklarına daha fazla dayanamayarak teslim olmaya karar verdiğini ifade etti.  

Bayazit Cebeci

Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Terör örgütü PKK'nın elebaşlarının gerçek yüzü içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0