ULUSAL

Telegram Nedir? Whatsap Mı Telegram Mı?

 
 2387
Telegram Nedir? Whatsap Mı Telegram Mı? - Telegram; whatsApp veya Bip gibi anlık mesajlaşma programlarından biridir. Yavaş yavaş ama emin adımlarla büyüyen Telegram whatsApp ’ta olmayan birçok özelliği ile Dünya’da ve Türkiye’de yaygınlaşmaya başladı. 
Bafra Haber

Telegram; whatsApp veya Bip gibi anlık mesajlaşma programlarından biridir. Yavaş yavaş ama emin adımlarla büyüyen Telegram whatsApp ’ta olmayan birçok özelliği ile Dünya’da ve Türkiye’de yaygınlaşmaya başladı. 

Hızlı ve kolay anlık haberleşme programı Telegram, cep telefonu, masaüstü bilgisayar ve tabletlerde kullanılabilmekte.

BÜYÜK BOYUTLU DOSYA GÖNDERİMİ

WhatsApp’ta maksimum dosya gönderme boyutu 16 MB ile sınırlanmış olduğundan, yüksek kaliteli videolar göndermeniz pek mümkün olmuyor. Telegram uygulamasında ise 1,5 GB’a kadar olan dosyaları gönderebiliyorsunuz.

GİZLİ SOHBET

Özel konuşmalarınızı gerçekleştireceğinizde imdadınıza koşan bir özellik sunan Telegram’da gizli sohbet özelliğinden faydalanabilirsiniz. Uçtan uca şifrelemeyle korunan bu özelliği kullandığınızda mesajlarınız Telegram sunucularına kaydedilmiyor ve bir süre sonra otomatik olarak telefonunuzdan siliniyor. 

MEDYALARIN TELEFONA KAYDEDİLMESİNİ ENGELLEME

Telegram’da sunulan en faydalı özelliklerden biri olan ve telefonunuzun galeri bölümünü gereksiz fotoğraflardan arındıran “Galeriye kaydetme” seçeneği sayesinde gruplardan ve diğer kişilerinizden gelen medyaların galeriye kaydedilmemesini sağlayabilirsiniz.

SOHBET SIRASINDA YOUTUBE VİDEOLARI İZLEME

Gün içerisinde arkadaşlarınızdan veya ailenizden “mutlaka izlenmesi gereken” YouTube videoları alabilirsiniz. Bunu yaparken, bir yandan da mesajlaşmak ne hoş olurdu değil mi? Telegram uygulamasında bunu yapabilmeniz de mümkün hale geliyor. Tek yapmanız gereken, video bağlantısının küçük resmine dokunduktan sonra Picture-in-Picture simgesine dokunmak oluyor. 

Kaynak: Tamindir.com

HIZLI YANIT

Telegram'ın hem iOS hem de Android kullanıcılarının kullanabilecek olduğu yeni özellik hızlı yanıt desteği ise sohbet ekranına gelen mesajların sola doğru sürüklenmesiyle aktif hale geliyor. 

ÇOKLU HESAP DESTEĞİ 

Çoklu hesap desteği sayesinde Android kullanıcıları, üç farklı telefon numarası ekleyip, üç farklı hesaba sahip olabiliyor. Uygulama menüsü içerisinden hesap değişikliğine gidebilen kullanıcılara ek olarak bir hesaba giriş yapmış olmalarına rağmen diğer hesaplara gelen bildirim ve mesajlarından haberleri olmaları sağlanıyor.

Kaynak: Hürriyet.com.tr

TELEGRAM'I İNDİR

Daha onlarca Telegram ayrıcalığını yaşamak için Telegram’ı indirip kurabilirsiniz. 

Tüm platformlarda (Masaüstü, Laptop, Akıllı telefon, tablet) çalışan Telegram’ı kurmak için Telegram sayfasını https://telegram.org/ ziyaret ediniz ve kullanmak istediğiniz platformun linkine tıklayarak cihazınıza indiriniz. 

İsterseniz direk Google Store ve Apple Store uygulamasından Telegram’ı aratarak indirebilirsiniz.

TELEGRAM'I KUR

Programı kullanmak istediğiniz telefon numarasını sisteme girin 

Telefonunuza kısa mesaj ile iletilen şifreyi program ara yüzüne girin 

Kullanmak istediğiniz profil fotoğrnı seçin program kullanıma hazır

TÜRKÇE YAP

Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan arama yerine telerobot yazılır.

İlk sırada çıkan @Telerobot tıklayıp Start yapın 

Kullanmak istediğiniz platform(Andorid, İos, Masaüstü vs.) hangisi ise seçin. 

Seçtiğiniz platforma ait listelenen dillerden Türkçe‘yi seçin.

Otomatik olarak indirmeniz gereken dil dosyasını bot size gönderecektir.

İndirme yaptıktan sonra dikey üç nokta yerine basıp “Apply localization file” tıklayın.

Dilinizi seçin ekranında Türkçe seçili ise Tamam diyerek devam edin. 

Son adım olarak uygulamayı kapat aç yapmanız yeterlidir.


  • BafraHaber Yorum
  • Telegram Nedir? Whatsap Mı Telegram Mı? içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0