BAFRA BELEDİYESİ

Tarım Fuarı 5. kez Kapılarını Açtı. Bafra Yerini Aldı

 
 2110
Tarım Fuarı 5. kezKapılarını Açtı. Bafra Yerini Aldı - TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve iş birlikleri ile hazırlanan Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı.
Bafra Belediyesi

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve iş birlikleri ile hazırlanan Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı.

25-29 Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarda Bafra’da dikkat çekici bir stantla yerini aldı. 

Sektörün Temsilcilerini bir araya getirecek fuara, Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediye Başkanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Sebze Üreticileri Birliği birlikte katılıyor. Bafra tarımını temsilen ürünlerinin sergilendiği standa açılış günü olmasına rağmen ilgi yine üst düzeydeydi. 

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kaymakam Cevdet Ertükmen ve Belediye Başkanı Hamit Kılıç Bafra standında ilçeyle özdeşleşmiş meşhur lezzetlerden biri olan keşkek kazanını karıştırarak ikramda bulundular. 

Geçen yıl yurt içinden ve yurt dışından 50 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, modern tarım ve hayvancılığın ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve teknolojilerin ziyaretçilere topluca tanıtılmasını hedefliyor. Başta Samsun olmak üzere, ülkenin dört bir yanından gelecek olan ziyaretçiler; sektördeki son gelişmeleri ve teknolojileri inceleme imkânı bulurken yeni iş bağlantılarına da imza atıyor.

Yükselen bir grafik gösteren Fuarda; bu sene TÜYAP'ın yurt dışı ofisleri, Ticaret Bakanlığı Koordinatörlüğü ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri organizatörlüğünde yapılan etkili tanıtımlar ile Romanya, Cezayir, Irak, Sudan, Lübnan, Uganda ve Bulgaristan'dan yabancı alım heyetleri ağırlanacak. Yabancı ziyaretçiler ile katılımcı firmalara görüşme ortamı hazırlanarak önemli ticari anlaşmaların alt yapısı oluşturuluyor. Yurt dışı alım heyetleri ile yapılan görüşmeler sayesinde katılımcı firmaların yurt dışına açılmaları hedefleniyor.

Bu haber Bafra Belediyesi tarafından üretilmiştir. Tanıtım içerebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Tarım Fuarı 5. kez Kapılarını Açtı. Bafra Yerini Aldı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 5
User defaultYorumcu-124399
26 Eylül 2019
16:34
 • Yorumcu-124399
 • 26 Eylül 2019
 • 16:34

Tarım bitti tarım fuarına kim gidebikirki gitsede kim ne alabilirki ancak bakarız

User defaultYorumcu-130062
26 Eylül 2019
14:35
 • Yorumcu-130062
 • 26 Eylül 2019
 • 14:35

Bafra standında keşgek dağıtmak bunun bafra ile özdeşleştiğini söylemek komik olmuş.keşgek anadolunun her köşesine has bir yemektir. bafrayı bununla tanıtmak olmaz kardeşim. orada ikram yapacaksanız manda sütüyle bafra princinden sütlaç yapım dağıtın insanların aklında ve damağında kalıntı bıraksın.keşgekle tanıtım olmaz bafra böyle tanıtılamaz. tarım fuarına üretici götürün,öğrenci götürün insanların ufkunu açın,çocukları heveslendirin........

User defaultYorumcu-130044
26 Eylül 2019
06:47
 • Yorumcu-130044
 • 26 Eylül 2019
 • 06:47

Bildiğiniz tek iş yemek

Daha Fazla Yorum