SAMSUN

Tanju Çolak’tan Samsunspor’a başkanlık açıklaması

 
 1728
Tanju Çolak’tan Samsunspor’a başkanlık açıklaması - Eski Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, mali sıkıntılar içerisinde olan Samsunspor’a bu şartlar altında başkan olamayacağını açıkladı.
IHA

Eski Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, mali sıkıntılar içerisinde olan Samsunspor’a bu şartlar altında başkan olamayacağını açıkladı.

Samsunlu Tanju Çolak, mali açıdan zor günler geçiren ve futbolcuları serbest kalan Samsunspor’a destek olmak için hazırladığı projeyi sunmak adına Samsun Valisi Osman Kaymak ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme öncesinde açıklamalarda bulunan Çolak, proje ve Samsunspor’un son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Bu kadar borcun üzerine bana ‘başkan ol’ diyorlar”
Şu süreçte başkan olmayı düşünmediğini ifade eden Tanju Çolak, “Hiçbir zaman Samsunspor başkanlığında gözüm olmadı, olamaz da. Çünkü bugün baktığımız zaman Samsunspor’u çok kötü günler bekliyor. Ortada çok büyük borç var. Bu borcu buraya yaptıranlar, yapanlar utansın. Bu kadar borcun üzerine, ‘Tanju Çolak gel Samsunspor’a başkan ol’ deniyor. Bu kadar kolay bir şey mi bu? Hayır. Ben Samsunspor’a para (proje) getirdim. Kazanılacak yolu sunacağım. Bu projeyi kabul edebilirler ya da etmezler. Bu onların sorunu. Samsunspor’u bu hale düşürenlere çok kırgın ve kızgınım. Samsunspor çok büyük bir kulüp. Samsun spor şehri. Futbolcu fabrikasının olduğu bir şehir Samsun ne hale geldi. Benim getirdiğim proje yapılacaksa, projenin başında asla ve asla eski kulüp başkanını istemiyorum” dedi.

“Proje kabul edilirse Samsunspor’un geleceği kurtulur”
Hazırladığı projenin Samsunspor’u ayağa kaldıracağını iddia eden Çolak, “Vali Osman Kaymak’a projemi sunacağım. Proje ile bugün hemen tık diye gelmez ama gelecek için kimseye muhtaç olmadan yaşanabilecek bir parayı bulmak için çok güzel bir proje yaptım. Valimiz Osman Kaymak da projeyi ilk anlattığımda beğendi. Projede Samsun’dan herkes var. Samsun’da geçen günlerde yapılan dayanışma yürüyüşüne katılan taraftarlar da bu projeye sahip çıkarsa gelecekte çok güzel günler bizi bekliyor. Valimiz projeyi kabul ederse beraber sunumunu da gerçekleştiririz. Kabul edilmezse de projeyi anlatacağım. Her zaman Samsunspor’a sahip çıkacağımı söyledim. Bugün de destek olmak adına valimizle görüşme gerçekleştirdim” diye konuştu.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Tanju Çolak’tan Samsunspor’a başkanlık açıklaması içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 4
Yorumcu-95297
15 Ocak 2018
22:25
 • Yorumcu-95297
 • 15 Ocak 2018
 • 22:25

Seni samsunda bir kişi sevmez bunu sende bilirsinşseni adam yerinede koymazlar ancak kıyıda köşede demeç verirsin seni çağıranda olmaz ki samsunspor sana asla kalmaz o elinde taşıdığın dosyayı kimsede hesaba katmaz.

Yorumcu-95285
14 Ocak 2018
18:56
 • Yorumcu-95285
 • 14 Ocak 2018
 • 18:56

Slm görduk tanju efendı yetıstırdgın futbolculara yurt dısından kacak mersdes getırmeyımı ögretecen yoksa ünlü futbolcu olunursa hangı artısle arkads olunucagınımı bırak olma samsunun sprun mazısını kirletme barı

Yorumcu-95196
12 Ocak 2018
20:53
 • Yorumcu-95196
 • 12 Ocak 2018
 • 20:53

Futbol harca harca yaz kulübe başkanlar zengın kulüp borçlu bafra sporun bile burçu var. her dönem yapılan borç yönetim den sorulsa bakalım burç olur mu ? futbol dıyınce batak olmamalı... eskişehir antep vb bir çok kulüp batık. yazık ... amatör küme takımında zençi var.

Daha Fazla Yorum