BAFRA

Şehitler mezarları başında anıldı

 
 2168
Şehitler mezarları başında anıldı - Samsun Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği üyeleri İstanbul ve Şırnak’ta şehit olan askerleri mezarları başında dualarla andı.
IHA

Samsun Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği üyeleri İstanbul ve Şırnak’ta şehit olan askerleri mezarları başında dualarla andı.

İstanbul Heybeliada Deniz Lisesi Komutanlığında vatani görevini ifa ederken 1 Ağustos 1982 tarihinde tulumba motor dairesinde elektrik çarpması sonucu şehit olan Deniz Er Hüseyin Basdil şehadetinin 36. yılında Bafra’nın Yiğitalan Mahallesi’nde, Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tabur Komutanlığında vatani görevini ifa ederken 2 Ağustos 1998 tarihinde Kato Dağı’nda bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Fehmi Sevinç ise şehadetinin 20. yılında Bafra’nın Düzköy Mahallesi’ndeki kabri başında dualarla anıldılar. Şehitlerin mezarları başında Yasin-i Şerif okunup dua yapıldı.
Anma törenine Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, derneğin üyeleri ve şehitlerin aileleri katıldı.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Şehitler mezarları başında anıldı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0