SAMSUN

Şehit yakını ve gazilere ’vefa’

 
 472
Şehit yakını ve gazilere ’vefa’
 - Samsun’un Terme ilçesinde şehit yakını ve gazilere İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ’Vefa’ projesi çerçevesinde gübre dağıtımı gerçekleşti.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Samsun’un Terme ilçesinde şehit yakını ve gazilere İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ’Vefa’ projesi çerçevesinde gübre dağıtımı gerçekleşti.

2022 yılı Aralık ayında Terme İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Terme Tarım Kredi Kooperatifi iş birliği ile hayata geçirilen ‘Şehit ve Gazi Yakınlarına Vefa Projesi’ çerçevesinde Terme’de Gübre Dağıtım Töreni yapıldı. Projede ilçede bulunan ve fındık bahçesi olan şehit yakını ve gazilerin bahçelerinde bakım işlemlerinin yapılmasına ek olarak özel sektörden gelen gübre ve ilaç destekleri de yine bu üreticilere teslim edildi.
Törende konuşma yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, "Öyle bir ecdadımız var ki sadece ülkemizde değil, dünya üzerindeki 34 ülkede şehidimizin kanlarının bulunduğu necib bir milletiz. Vatan için canlarını vermiş şehitlerimize ve gazi olarak yaşamını sürdüren gazilerimize minnettarız. Geçtiğimiz yıl 5 kişiyle devam eden ’Vefa’ projemiz, bu yıl 11 kişiyle devam ediyor. 5 bin kilogram 3-15 kompoze gübre, bin 250 kilogram potasyum nitrat ve 800 litre UAN32 sıvı azotlu gübre olmak üzere, toplam 7 bin 50 kilogram gübre ile destek veriliyor. Önemli olan burada miktar değil, vefayı gösterebilmektir. Bu projemizi de Samsun’un tamamına yaymayı planlıyoruz. Projeye katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmaların akabinde şehit yakını ve gazilere gübre dağıtımı yapıldı. Bu dağıtım ile beraber toplamda 11 üretici, 250 dekar alanında uygulama yapabilecek.
Düzenlenen Gübre Teslim Töreni’ne ayrıca Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Aday Kaymakam İbrahim Cesur, Terme Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Çakır, Terme Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Şahan, Terme Askerlik Şube Başkanı Şahin Yıldız, Terme Jandarma Komutanı Üsteğmen Eren Dede, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Rahman Köse, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gazi ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.
  • BafraHaber Yorum
  • Şehit yakını ve gazilere ’vefa’ içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0