GÜNDEM

Samsun’un Stratejik Gürültü Haritaları revize edildi

 
 5409
Samsun’un Stratejik GürültüHaritaları revize edildi - Samsun Büyükşehir Belediyesi daha huzurlu ve yaşanabilir bir şehir hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu amaçla ‘Samsun İli Stratejik Gürültü Haritalarının Revize Edilmesi ve Eylem Planlarının Hazırlanması İşi’ kapsamında ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Samsun Büyükşehir Belediyesi daha huzurlu ve yaşanabilir bir şehir hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu amaçla ‘Samsun İli Stratejik Gürültü Haritalarının Revize Edilmesi ve Eylem Planlarının Hazırlanması İşi’ kapsamında ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerince, 2016 yılında hazırlanan ve ‘Çevresel Gürültü Kontrol Yönetmeliği’ doğrultusunda oluşturulan ‘Stratejik Gürültü Haritaları ve Eylem Planları’ revize ediliyor. Yapılan çalışmalar neticesinde ‘Gürültü Haritaları Modellemeleri’ tamamlandı ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından da onaylandı. Samsun genelindeki eğlence mekanları, sanayi alanları, karayolları ve demiryollarının gürültü düzeyleri ve maruziyetleri belirlenerek gürültü sorunlarını azaltmaya yönelik Taslak Eylem Planları hazırlandı.
Hazırlanan Taslak Eylem Planları, Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından, Belediye Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Samsun Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü, Atakum Belediye Başkanlığı, Canik Belediye Başkanlığı, Bafra Belediye Başkanlığı, Çarşamba Belediye Başkanlığı ve İlkadım Belediye Başkanlığı’ndan gelen katılımcılarla düzenlenen toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu.
  • BafraHaber Yorum
  • Samsun’un Stratejik Gürültü Haritaları revize edildi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorum Id: 215657
07 Mayıs 2024
07:44
  • Yorum Id: 215657
  • 07 Mayıs 2024
  • 07:44

Oğlu avukat arkasında vekil var yine bir yolunu bulur göreve iade ederler boşuna kafa yoruyorsunuz. sadece gaz alma konuyu kapatma operasyonu. okul müdürü olmaz şube müdürü olur.

User defaultYorum Id: 215591
06 Mayıs 2024
16:47
  • Yorum Id: 215591
  • 06 Mayıs 2024
  • 16:47

Haketmisti zamanında bizde çok şikayet ettik ama bu millet vekili orhan kircali sahip çıkmıştı gene ödül olarak bir üst mer iye getirirler