SAMSUN

Samsun ikinci doz aşıda nihayet ’mavi’ oldu

 
 674
Samsun ikinci doz aşıda nihayet ’mavi’ oldu - Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "İkinci doz korona virüs aşısını yaptıranların oranı yüzde 75’e yükseldi. Artık toplumsal bağışıklığa her zamankinden çok daha yakınız" dedi.
IHA

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "İkinci doz korona virüs aşısını yaptıranların oranı yüzde 75’e yükseldi. Artık toplumsal bağışıklığa her zamankinden çok daha yakınız" dedi.

Korona virüsle mücadele kapsamında uygulanan aşılama devam ediyor. Samsun’da ikinci doz aşısını yaptıranların oranı yüzde 75’e yükselerek mavi kategorideki düşük riskler arasında yerini aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Dağlı, " Sizlerin desteği ve sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle bu akşam itibarıyla ilimiz genelinde ikinci doz korona virüs aşısını yaptıranların oranı yüzde 75’e yükseldi ve mavi kategorideki düşük riskli iller arasındaki yerimizi alarak, artık toplumsal bağışıklığa her zamankinden çok daha yakınız. Bu güzel gelişme vesileyle aşının gücüne inanarak ilk fırsatta aşısını yaptıran tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Henüz ilk doz aşısını yaptırmamış veya ikinci dozunu geciktirmiş olan vatandaşlarımızdan hassasiyet göstererek bir an önce aşılarını yaptırmalarını önemle istirham ediyorum. Ayrıca, aşı oranları yükselmesine rağmen tedbirlere uyumun azalmasıyla birlikte vaka sayılarında meydana gelen artışın önüne geçebilmek adına tüm hemşehrilerimizi maske, mesafe ve temizlik kurallarına bir süre daha titizlikle uymaya davet ediyorum" diye konuştu.

  • BafraHaber Yorum
  • Samsun ikinci doz aşıda nihayet ’mavi’ oldu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-125318
14 Ekim 2021
09:38
  • Yorumcu-125318
  • 14 Ekim 2021
  • 09:38

Dün bir profesör açıkladı. 2 doz sinavac olanları aşısız sayıyoruz diye. hani hastaneye yatışları %100 önlüyor diyordu sağlık bakanı. milletle dalga mı geçiyorsunuz. olduğumuz aşılar ve onlara ödenen paralar boşa mı gitti yani.