SAMSUN

Samsun’dan Anıtkabir’e Ata’ya Saygı Yolculuğu

 
 281
Samsun’dan Anıtkabir’e Ata’ya Saygı Yolculuğu - Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği, Samsun Bilgi Okulları desteği ve paydaşlığı ile Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yılında Samsun’dan Anıtkabir’e Ata’ya Saygı Yolculuğu düzenlendi.
Bafra Haber

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği, Samsun Bilgi Okulları desteği ve paydaşlığı ile Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yılında Samsun’dan Anıtkabir’e Ata’ya Saygı Yolculuğu düzenlendi.

07 Kasım 2018 tarihinde Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği ve Samsun Bilgi Okulları öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımı ile Atakum Çobanlı Halk İskelesi’nde büyük bir uğurlama programı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programda sırasıyla Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Basın Açıklaması okunmasını ardından katılımcılar Atatürk’ün sevdiği şarkılar ile kısa bir bisiklet turu düzenledi.

Bisikletle Samsun’dan Anıtkabir’e yolculuk yapacak olan dernek üyeleri 2,5 günde toplam 412 kilometre pedallayacaklar ve Samsun’dan teslim aldıkları bayrağı Anıtkabir’e ulaştıracaklar.

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği adına kısa bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Hasret Subaşı: “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 80. yıl dönümünde sevgi ve saygı ile anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelemizde, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir. Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. Aziz Milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 1919’da başlayıp 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadele, bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Bu düşüncelerle, vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle anıyoruz. Bu anlamlı etkinliğimizin paydaşı ve destekçisi olan Bilgi Okulları’na, bizi yalnız bırakmayan tüm pedaldaşlarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Samsun’dan Anıtkabir’e Ata’ya Saygı Yolculuğu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0