GÜNDEM

Samsun'da Model Uçak Yarışması

 
 591
Samsun'da Model Uçak Yarışması - Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) Funfly Model Uçak Akrobasi Yarışmalarının 1. etabı Samsun’un Alaçam ilçesinde yapıldı.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) Funfly Model Uçak Akrobasi Yarışmalarının 1. etabı Samsun’un Alaçam ilçesinde yapıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yarışmacılar, kendi imal ettikleri model uçaklarla izleyicilere heyecanlı anlar yaşattılar. Yarışmaların sonunda Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübü yarışmacılarının 50 CC'lik benzinli model uçakla yaptığı gösteride yarışmaya renk kattı.
Yarışmalar sonunda ferdi yarışmalarda Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübü adına yarışan Oğuzhan Koca 537 puanla birinci oldu. 2.'liği 489 puanla Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübü'nden Tolunay Sivaslı alırken, Kayseri takımından Özgür Temiz de 393 puanla 3. oldu. Takım sıralamasında ise Oğuzhan Koça, Tolunay Sivaslı, Alperen Şahin’den oluşan Bafra Hava Sporları Gençlik kulübü 1. oldu. Kayseri ekibi 2. olurken, 3.'lüğü de Adana ekibi kazandı.
Funfly Model Uçak Akrobasi Yarışmalarının 1. etabını Alaçam’da gerçekleştirdiklerini söyleyen Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) Samsun İl Temsilcisi Burhan Apaydın, 1 ay sonra Adana’da yapılacak olan 2. etap yarışmaları sonunda Türkiye şampiyonasının sonuçlarının belirleneceğini ifade etti.
Organizasyona ev sahipliği yapan Alaçam Belediye Başkanı Hadi, Uyar ise, “Funfly Model Uçak Akrobasi Yarışmalarını Türkiye’nin birçok ilinden yarışmacıları burada ağırlamaktan memnun olduk. Değişik bir organizasyon önümüzde ki yıllarda tekrar görmek isteriz. Onlara ev sahipliği yapabilirsek ne mutlu bize” dedi.
Ödül törenin sonunda Alaçam Gençlik Merkezi Müdürü Cansu Keskin Karaaslan yaptığı konuşmada, "Türkiye Hava Sporları Federasyonumuzun bu güzel harika etkinlik için teşekkür ediyoruz. Destekleri için belediye başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Farklı bir branşın özellikle Alaçam'da olması bizleri çok mutlu etti. Umut ediyorum bundan sonra ki dönemlerde çok daha farklı çok daha güzel yarışmalarla bir arada oluruz. Sizler için elimizden ne geliyorsa desteği vermeye hazırız" diye konuştu.
  • BafraHaber Yorum
  • Samsun'da Model Uçak Yarışması içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0