BAFRA

Şair Oktay Zerrin’e Samsun’da Sanat Ve Şiir Gecesi

 
 1539
Şair Oktay Zerrin’e Samsun’da Sanat Ve Şiir Gecesi - Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı ve kızının Tekkeköy’deki işi nedeniyle 2 yıldır Samsun Atakul’da ikamet eden şair, yazar, emekli İngilizce Öğretmeni ve gazeteci Oktay Zerrin’in sanat, şiir ve musiki gecesi Samsun Tuti Kafede gerçekleşti.
Bafra Haber

Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı ve kızının Tekkeköy’deki işi nedeniyle 2 yıldır Samsun Atakul’da ikamet eden şair, yazar, emekli İngilizce Öğretmeni ve gazeteci Oktay Zerrin’in sanat, şiir ve musiki gecesi Samsun Tuti Kafede gerçekleşti.

Oktay Zerrin’in sanat gecesi, Samsun Çiftlik’teki, emekli eğitimci İsmail Tutoğlu’nun işlettiği Tuti Kafede yapıldı. Programı şair Nermin Eker sundu.

Geceye Bafra PTT Müdürü Nurhan Şahin Önder ve Bafra Fen Lisesi’nde okuyan oğlu, Samsun’dan; Bafra’da öğretmenlik ve sendikacılık yapmış olan Tuti Kafe Sahibi ismail Tutuoğlu ve kız kardeşi Asiye Tutoğlu, sunucu ve şair Nermin Eker, aslen Zonguldaklı olup Samsun Atakent Türkçe Öğretmeni, şair ve yazar Mine Tangur, Zonguldak Maden Ocakları’ndan emekli olup Samsun’da ikamet eden Kültür Bakanlığı Halk Şairi Hasan Akbaş, Avukat şair Nadi Macit, emekli öğretmen ve şair Ayşe Selen Atlı, Araştırmacı yazar ve şair İlknur Ünsal, Samsun 23 Nisan Ortaokulu Türkçe Öğretmeni, şair Mehmet Zeki Akay, şiir yorumcusu Bilal Yazıcı, şair ve yazar Hanife Uzun, Hatice Koncak, bağlaması ve türküleri, besteleri ile emekli öğretmen İsa Kahraman, Çarşambalı olup Samsun’da ikamet eden şair İbrahim Coşar, şair ve yazar İsmet Top, Şiir ve şair yorumcusu ve şair Ziya Kozal, şiir yorumcusu Neşet Demircioğlu, şair Oktay Zerrin’in eşi Aysel Zerrin ile sanat ve şiir sever izleyiciler katıldı.

Programa katılan şairler, şair Oktay Zerrin’ in yazdığı şiirleri seslendirdiler. Ayrıca sanatçı İsa Kahraman da Zerrin’den bestelediği "Gönlüm Sarhoş, Ben Sarhoşum" ve “Umurumda mı” adlı 2 eserini bağlaması eşliğinde çalıp söyledi.

OKTAY ZERRİN’E SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PASTASI

28 Şubat Ayvacık doğumlu, Şair Oktay Zerrin’ e ayrıca bir doğum günü pasta sürprizi yapıldı. Avukat şair Nadi Macit, Oktay Zerrin’e bu şekilde gecenin sürpriz kutlamasını gerçekleştirdi.

Programda zaman zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı. Oktay Zerrin, 23 Nisan’da kaybettiği annesine ithafen yazdığı “Annnem İçin” adlı şiirini de seslendirdi.

Diğer yandan sözlerini Oktay Zerrin’in yazdığı ve bestekâr Cengiz Cermen’in bestelediği, sanatçı Şeyda Sezgin’in seslendirdiği “Gördüğüm Her Rüyada” ve TRT Ses Sanatçıları Canan Sezgin Geylan ile eşi Yahya Geylan’ın birlikte seslendirdiği, bestesi Kenan Olguncan’a ait "Samsun’ da Gel Buluşalım" adlı şarkıları sinevizyon olarak izlendi.

Oktay Zerrin, program sonunda yaptığı konuşmada Tuti Kafe Sahibi İsmail Tutoğlu’na, program sunucu ve Şair Nermin Eker’e, sürpriz doğum günü pastasını alan Avukat şair Nadi Macit’e, fotoğraf ve videoları için Neşet Demircioğlu’na, tüm katılımcı şair, yazar ve sanatçılara teşekkür etti.

Program şair, yazar ve sanatçıların toplu fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Şair Oktay Zerrin’e Samsun’da Sanat Ve Şiir Gecesi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0