BAFRA

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mustafa Öcal’dan Bafra Tso Ve Bafra Ziraat Odasına Ziyaret

 
 1157
Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mustafa Öcal’danBafra Tso Ve Bafra Ziraat Odasına Ziyaret - Saadet Partisi SamsunMilletvekili Adayı Mustafa Öcal, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve BafraZiraat Odasını ziyaret etti.
Bafra Haber

Saadet Partisi SamsunMilletvekili Adayı Mustafa Öcal, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve BafraZiraat Odasını ziyaret etti.

Başkan Göksel Başar’ın makam odasında gerçekleşen ziyarette Öcal, Erbakan hocanın mücadeleye buradan başlamasından dolayı TSO’nun Milli Görüş camiası açısından ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

ERBAKAN HOCA ÖMRÜNÜ SANAYİ DAVASINA ADADI

Saadet Partisi olarak her dönemde ağır ve yaygın sanayiye önem verdiklerine belirten Mustafa Öcal, “Rahmetli Erbakan hocamız aslında mücadeleye Odalar Birliğinden başladı fakat polis zoruyla hocamızın başkanlığı engellendi. Bu engelleme sonrasında zaten bu işler ancak siyasetle düzelebilir düşüncesiyle siyasete atılmıştır. Yıllarca milli ve ağır sanayi mücadelesi vermiş ömrünü buna adamıştır’’ dedi.

OPERASYON VAR DA NİYE SENİN EKONOMİN OPERASYONA AÇIK?

Ülke ve millet olarak ekonomik bir darboğazın içinde olunduğunu belirten Öcal, ‘‘Tükettikçe tüketen ve tükettikçe tükenen bir ekonomide insanımız ezilir. Faize ve borca esir olur. Ülke ekonomik baskı ve operasyonlara da açık hale gelir. Bugün operasyon var deniliyor. Elbette onlar operasyon yapacaklar ama sen ne yaptın ve ne yapacaksın asıl sorun burada. Neden bizim ülkemizin ekonomisi operasyonlara açık bir haldedir bunun sorgulanmasını gerekir’ ’ifadelerini kullandı.

 

MUSTAFA ÖCAL BAFRA ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner’i makamında ziyaret eden Saadet Partisi Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Öcal, “Ne yazık ki insanımız topraksız, toprağımızda insansız hale geliyor.” dedi.

Tarım ve hayvancılığın bu ülkenin en önemli meselelerinden birisi olduğunu vurgulayan Mustafa Öcal, böylesine önemli bir meselede hükümetin ciddi manada bir politikasının olmadığını gördüklerini belirtti. "Toprağa sahip çıkmak demek o toprağın üzerindeki çiftçiye sahip çıkmak demektir. Bir tarım politikamız yok. Tarım bakanı gelip bize tarım politikamızın ne olduğunu bir anlatsın” diyen Öcal, böylesine verimli topraklarda saman ithal eden bir ülke haline gelindiğine dikkat çekti.

TEŞVİK YOK BİR DE KOTA KOYUYORLAR

Hükümetin çiftçiye sahip çıkmadığı ve çiftçinin derdine derman olalım diye bir gayretin içinde de olmadıklarını kaydeden Öcal, “Bu iktidar çiftçiye yeterli teşvik ve desteği vermediği gibi bir de kotalarla belini doğrultamaz hale getirmiştir. Böyle olunca 5 milyon ton buğday, 2 senede 1 milyon büyükbaş, 500 bine yakın küçükbaş hayvan, 500 bin ton et ithal ettik, yetmedi saman ithal ettik. Mercimek, nohut, fasulye ithal ediyoruz’’ dedi.

BİZ YAPTIK YİNE YAPARIZ

Çiftçinin ürününe destek verilmeli ki, o ürün üretilebilsin ifadelerini kullanan Öcal, “Biz bol keseden atıp tutan bir siyasi anlayıştan çok uzağız, daha önce yaptık yine yaparız diyoruz. Yaptıklarımızı yapacaklarımıza teminat gösteriyoruz. Çiftçimizin yüzü bizim 11 aylık iktidarımızda güldü. Refah Partimizin logosu da hatırlanacağı üzere hilal ve başaktı. Memleket hilalin şefkati ve başağın boy süren bereketiyle donanmıştı. Çiftçimiz üretiyor, karşılığını da hemen alıyordu. Teşvik ve desteklerle üreticide kazanıyor devletimizde kazanıyordu. İstiyoruz ki, bir değişim yapalım bereketli günler yeniden geri gelsin” şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mustafa Öcal’dan Bafra Tso Ve Bafra Ziraat Odasına Ziyaret içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-101790
23 Haziran 2018
00:11
  • Yorumcu-101790
  • 23 Haziran 2018
  • 00:11

Tarafsız bafra haber tebrik ediyorum, bu ne arkadaş her sayfada saadetin parti adayı vallahi bravo size bundan sonrada bafra haberi geçmişimden ve geleceğimden siliyorum böyle bir habercilik olmaz.